1. Aktualności
  2. Polska

Mlekovita (GK) przyłączy mleczarnię Sudowia (SM)

Autor: Janusz Górski

Na Walnym Zgromadzeniu przedstawicieli Członków Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita podjęto decyzję o przyłączeniu na zasadzie prawa spółdzielczego mleczarni Sudowia (SM). Uczyni to rywalizację pomiędzy liderami polskiego rynku mleczarskiego (Mlekovita GK i Mlekpol SM) jeszcze bardziej wyrównaną, albowiem przychody ze sprzedaży w obu firmach będą zbliżone.

Sudowia (SM) w Suwałkach jest kontynuatorką tradycji pierwszej spółdzielni mleczarskiej powstałej na Suwalszczyźnie w 1925 roku.
Sudowia (SM) jest producentem szerokiej gamy produktów, przede wszystkim serów, napojów mlecznych UHT i masła. Specjalizuje się w wytwarzaniu serów twardych, głównie typu holenderskiego, takich jak: gouda, edamski, suwalski, warmiński, morski, podlaski i piwny typu parmezan. Jako jedyna w kraju, produkuje mleko UHT oraz masło ekstra z dodatkiem kwasów Omega 3.
Po połączeniu firm, nazwa i logo suwalskiej mleczarni ulegną zmianie. Produkowane w Suwałkach wyroby mleczarskie opatrzone będą nazwą Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita oddział w Suwałkach, oraz logiem Mlekovita.
W planach jest także rozbudowa hurtowni nabiałowej. Sieć dystrybucji obejmie rejon północno - wschodniej Polski.