Sery żółte typu szwajcarsko-holenderskiego: Coraz mocniejsze

dr inż. Marlena Piekut
Forum Mleczarskie Handel 4/2011 (47)

Oferta asortymentowa

Sierpc (OSM), firma która istnieje od 1927 roku, poleca sery typu szwajcarsko-holenderskiego. Na uwagę zasługuje Ser Markiz L.Casei, który jest innowacyjnym produktem należącym do grupy żywności funkcjonalnej.

Oprócz właściwości zdrowotnych cechuje się wyjątkowymi walorami smakowymi. Jest miękki i jędrny. Wykorzystywany jako przekąska, danie samodzielnie lub składnik kanapek. Produkowany jest z dodatkiem bakterii L.casei, dzięki czemu oprócz znakomitego smaku ma wysokie walory odżywcze i zdrowotne.

Bakterie L.casei są bakteriami probiotycznymi, które wzmacniają system odpornościowy organizmu, działają wspomagając w leczeniu zaparć przy niestrawności i wzdęciach oraz mają pozytywny wpływ na florę jelitową, szczególnie po kuracjach antybiotykowych. Ser jest dostępny na wagę i w formie plastrów, pakowany po 0,15 kg.

Kowalew Dobrzyca (OSM) oferuje dwa rodzaje serów typu szwajcarsko-holenderskiego: Słowiański i Złoty. Według deklaracji producenta sery te mają lekki elastyczny miąższ oraz łagodny, aromatyczny, słodkawo-orzechowy smak.

ROTR (SM) pod marką Delik proponuje ser typu szwajcarsko-holenderskiego Kujawski, sprzedawany w opakowaniach do wielokrotnego otwierania, dzięki czemu łatwo się przechowuje i dłużej zachowuje świeżość. Cechą tego sera są duże oczka, które powstają na skutek działania bakterii propionowych i odpowiedniej temperatury dojrzewania. Ma łagodny, aromatyczny, orzechowy, lekko słodki smak.


Arla Foods oferuje ser Salami o łagodnym smaku i delikatniej konsystencji oraz Salami Jalapena odmianę z dodatkiem przyprawy Jalapena, meksykańskiej mieszanki przypraw z dodatkiem papryki, oba w blokach po 0,8 kg i 2,2 kg, a Jalapena dodatkowo w plastrach.



Strona 3 z 4