1. Komunikaty

Mlekovita niekwestionowanym liderem branży oraz ekspansji – I miejsce w Rankingu Spółdzielni Mleczarskich

Autor: Janusz Górski

Kolejny ranking potwierdził pozycję Mlekovity jako lidera branży. Firma triumfowała w jubileuszowej edycji Rankingu Spółdzielni Mleczarskich.
Mlekovita konsekwentnie pracuje na utrzymanie pozycji lidera branży i wzmocnienie znaczenia na rynku. Dobrze obrany kierunek rozwoju potwierdza ranking przeprowadzony przez Polską Izbę Mleka, w którym Mlekovita zajęła 1. miejsce.


Nadzór nad przebiegiem konkursu sprawowała specjalnie powołana Kapituła Rankingu, która składała się z niezależnych ekspertów i znawców rynku mleka. W tegorocznej edycji zestawienia uwzględniono 11 wskaźników pogrupowanych w trzy obszary oceny rankingowej: wskaźniki efektywności, wskaźniki zdolności do przetrwania oraz wskaźniki potencjału i rozwoju. Wyniki X Rankingu Spółdzielni Mleczarskich zostały ogłoszone podczas XIV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej w Jachrance k. Warszawy, które odbywało się w dniach 14-16 września 2016 r.
Rankingowi głównemu towarzyszyły także dodatkowe kategorie. Wśród nich znalazł się zaszczytny tytuł „Lider Ekspansji”, którym uhonorowano Mlekovitę. Obie nagrody – 1. miejsce w głównym rankingu oraz dodatkowe wyróżnienie – to doskonały dowód na to, że firma jest niekwestionowanym liderem branży mleczarskiej, a skuteczne prowadzenie biznesu i rozwój przedsiębiorstwa możliwe są nawet w okresach kryzysu.