1. Komunikaty

Mlekovita uhonorowana aż 34 nagrodami na targach Polagra-Food 2015!

Źródło: Grupa Mlekovita
Autor: Janusz Górski
© mlekovita

Podczas odbywających się w Poznaniu od 21 do 24 września 2015 roku międzynarodowych targów Polagra-Food Mlekovita otrzymała najwięcej nagród spośród wystawców - aż 34: 2 Złote Medale, 31 znaków „Poznaj Dobrą Żywność” oraz statuetkę Acanthus Aureus za stoisko najbardziej sprzyjające realizacji strategii marketingowej.

Mlekovita od lat bierze udział w największej w kraju branżowej imprezie wystawienniczej Polagra-Food organizowanej w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich, których historia sięga roku 1921. Udział w targach to jeden z nieodłącznych elementów strategii marketingowej, wspomagający profesjonalny wizerunek marki Mlekovita. Impreza jest też doskonałą okazją do bezpośrednich spotkań z obecnymi i potencjalnymi partnerami handlowymi.
Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra-Food Mlekovita została dwukrotnym laureatem prestiżowej i cenionej na polskim rynku nagrody o ponad 30-letniej tradycji – Złotego Medalu. O to wyróżnienie rocznie rywalizuje niemal 500 produktów, jednak otrzymują je wyłącznie te, które spełnią wymagane kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje Sądu Konkursowego, czyli zespołu wybitnych specjalistów reprezentujących branżę.
Wśród uhonorowanych Złotym Medalem Polagra-Food 2015 dwudziestu sześciu produktów, w tym dziesięciu mleczarskich, Mlekovita zdobyła dwie nagrody. Wyróżniono jej tegoroczne nowości: ser Sokół bez laktozy i mleko Dar ze sterolami.
Złote Medale potwierdzają renomę i siłę marki oraz doskonałą jakość wyrobów, które zyskały uznanie jako najbardziej nowoczesne, innowacyjne i wytwarzane w oparciu o najwyższej klasy technologie. Już po raz czwarty wybrane przez grono eksperckie produkty biorą też udział w konkursie Złoty Medal – Wybór Konsumentów. Swoje głosy mogą w nim oddawać przedstawiciele branży i konsumenci. Głosowanie prowadzone jest podczas targów w specjalnie stworzonej Strefie Mistrzów oraz na stronie www.zlotymedal.mtp.pl.
Dzień otwarcia Targów Polagra-Food stał się również areną dla gali wręczenia znaków „Poznaj Dobrą Żywność”, przyznanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Mlekovita otrzymała znaki PDŻ dla aż 31 swoich produktów i grup produktowych:
- śmietanki Wypasionej 30% tł. 330 ml,
- mleka Wypasionego 2% tł.,
- mleka Wypasionego 3,2% tł.,
- mleka Polskiego 2% tł.,
- mleka Polskiego 3,2% tł.,
- mleka Wypasionego zagęszczonego z magnezem 200 g, 350 g,
- mleka Wypasionego zagęszczonego 350 g,
- mleka Wypasionego zagęszczonego 200 g,
- mleka Wypasionego o smaku truskawkowym 200 ml,
- mleka Wypasionego waniliowego 200 ml,
- mleka Wypasionego czekoladowego UHT 200 ml,
- masła klarowanego 250 g, 500 g, 1 kg,
- masła Polskiego ekstra 82% tł. 10 g, 15 g, 100 g, 200 g,
- masła Osełka ekstra 82% tł. 300 g, 500 g,
- sera Gouda z pieprzem plastry 150 g,
- sera Gouda plastry 150 g, 500 g, 1 kg, kawałki 350 g,
- sera Edamskiego plastry 150 g, kawałki 350 g,
- sera Tylżyckiego plastry 150 g, 1 kg,
- sera Morskiego plastry 150 g, 500 g, kawałki 350 g,
- jogurtów Polskich pitnych 250 g: różowy grejpfrut z zieloną herbatą, truskawkowy, owoce leśne, kawa z guaraną, pomarańcza z melisa, wiśnia z żeń-szeniem, jabłko z miętą,
- jogurtów Polskich z kawałkami owoców: wiśnia, truskawka, owoce leśne, malina, brzoskwinia z marakują.
Są one o tyle cenne, iż program „Poznaj Dobrą Żywność” ma na celu podnoszenie zaufania konsumenta do produktu żywnościowego poprzez informację o jego wysokiej i stabilnej jakości, gwarantowanej przez wyspecjalizowane Kolegium Naukowe ds. jakości produktów żywnościowych i jego surowe kryteria.
Zarówno Złote Medale targów Polagra-Food 2015, jak i znaki „Poznaj Dobrą Żywność” stanowią potwierdzenie doskonałej jakości wyrobów, które zyskały uznanie jako najnowocześniejsze, najbardziej innowacyjne i wytwarzane w oparciu o najwyższej klasy technologie. Świadczą one również o wyjątkowej renomie i sile marki Mlekovita, najcenniejszej marki w produkcyjnym sektorze polskiej gospodarki