1. Komunikaty

Grupa Polmlek: Vivat Vasa

Źródło: Grupa Polmlek
Autor: Monika Czaplicka
© Grupa Polmlek
© Grupa Polmlek

W dniach 13-14 sierpnia 2011 r. na podzamczu Zamku w Gniewie odbyła się największa inscenizacja batalistyczna z udziałem husarii. Vivat Vasa! to bitwa Dwóch Wazów, którą miało okazję obejrzeć ok. 7 tys. widzów. Spektakularna podróż w przeszłość XVII-wiecznych realiów pomimo deszczowego nieba nie zniechęciła odtwórców ani tym bardziej widzów.

Turyści odwiedzający w tych dniach stoisko Warmiusa Polmlekusa usytuowane na terenie Zamku Gniew mieli możliwość skosztować szeroką ofertę wyrobów Grupy Polmlek: serów Warmia, jogurtów i deserów Maćkowy oraz serków i deserów Starco.
Miłośnicy kulinarnych doświadczeń mogli dać upust swojej pasji i gotować na oczach publiczności z wykorzystaniem produktów Grupy Polmlek. Do przygotowania był Kociołek Szczęścia Zamku Gniew, Wasa Zupy Zygmunta III Wazy oraz Zupa Husarska z kluseczkami z Capresi. Wszystkie zupy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających, a szczególne uznanie zyskała Waza Zupy Zygmunta III Wazy z dodatkiem soczystego arbuza. Przepisy dostępne na stronie www.polmlek.com.