1. Kampanie
  2. Marketingowe
  3. Mlekpol (SM)

„Na każdą okazję” – rusza nowa kampania serków śmietankowych Łaciatych

© mlekpol (sm)

Okazje do zjedzenia serka Łaciatego są różne. Zmienia się miejsce, towarzystwo, pora, apetyt, smak. Na szczęście serków Łaciatych jest tak dużo, że zawsze znajdziesz odpowiedni wariant i konsystencję! Nowa kampania od Mlekpolu udowadnia, że serki Łaciate są dobre na każdą okazję.

Śmietankowe czy puszyste, naturalne czy smakowe, z oliwkami czy z kurkami, po indyjsku czy po meksykańsku? Serki Łaciate to idealna odpowiedź na śniadaniowe zachcianki, lunchowe kanapki i popołudniowe przekąski. Samemu, w duecie, rodzinnie lub ze znajomymi – dwie konsystencje i kilkanaście oryginalnych smaków do wyboru dają nieograniczone możliwości w tworzeniu szybkich i smacznych potraw, które „załatają każdy apetyt”. 

– W najnowszej kampanii serków śmietankowych skupiamy się na uniwersalności ich użycia i pokazaniu, że nie są to wyłącznie produkty kanapkowe. Pasty, gofry, sosy, farsze, a nawet desery – to wszystko można przygotować, traktując serki Łaciate jako aromatyczną, kremową bazę lub dodatek do dania. Liczymy, że ta nowoczesna, lekka i humorystyczna kampania przypadnie do gustu konsumentom poszukującym inspiracji do codziennego gotowania – podkreśliła Dorota Grabowska, Kierownik Działu Marketingu Mlekpol (SM).  

Motywem przewodnim kampanii są wyraziste krowie łaty – znak rozpoznawczy marki Łaciate. Przewijają się one zarówno w spotach reklamowych, jak i w kreacjach graficznych prezentujących różnorodność wariantów smakowych produktu. Przyciągają uwagę i podkreślają naturalność pochodzenia serków Łaciatych, które powstają z najlepszego, polskiego mleka. W kreacjach pojawi się też tajemnicza ręka, która ma ochotę na dobry serek. Odrobina humoru, lekkości i nieoczekiwanych rozwiązań scenariuszowych z pewnością wyróżnią kampanię na tle komunikacji innych produktów. Niezależnie od miejsca i towarzystwa – serek Łaciaty smakuje w każdej sytuacji!

Kampania „Na każdą okazję” obecna będzie w TV oraz na VOD – w blokach reklamowych i w telewizjach śniadaniowych: „Dzień Dobry TVN” oraz w „Pytaniu na Śniadanie”. Zobaczymy ją także w internecie, m.in. w mediach społecznościowych, na dużych serwisach i w aplikacjach mobilnych. W social mediach pojawią się także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – do zgarnięcia będą m.in.: hulajnogi elektryczne, rodzinny weekend czy ekspresy do kawy. Kampanię wesprą popularni influencerzy kulinarni, którzy podzielą się swoimi pomysłami na kreatywne dania z wykorzystaniem serków śmietankowych Łaciatych.

Za ideę kreatywną kampanii odpowiedzialna jest agencja Molecular Worldwide, a za zakup mediów agencja Media Direction OMD, które tegoroczną kampanią rozpoczynają współpracę z Mlekpol (SM). Nad całością realizacji czuwa natomiast Katarzyna Skrodzka – Brand Manager marki Łaciate.