1. Aktualności
  2. Świat

SPX przejmuje Anhydro

Źródło: SPX Corporation
Autor: Barbara Wiercińska

SPX Corporation ogłosiło, że ich segment Flow Technology przejął Anhydro A/S i Anhydro Holding A/S, zlokalizowaną w Danii firmę, dostarczającą rozwiązań dotyczących wytwarzania produktów w proszku, wyposażenia do zagęszczania cieczy oraz zakładów i urządzeń do suszenia cieczy.


Szczegółowe warunki transakcji nie zostały ujawnione. Ma ona zostać zawarta w trzecim kwartale 2010 r. Dzięki przejęciu SPX Corporation będzie mogła rozszerzyć zakres rozwiązań oferowanych swoim klientom. Transakcja dotyczy wszystkich jednostek biznesowych Anhydro, z wyjątkiem duńskiego , Simatek A/S i działań w Niemczech, Wlk. Brytanii i USA i niektórych projektów indywidualnych. Przejęte jednostki biznesowe zatrudniają 225 pracowników i mają w całym roku 2010 wygenerować ok. 85 mln. euro.
Nabycie Anhydro to druga w tym roku strategiczna akwizycja segmentu SPX Flow Technology. W styczniu przedsiębiorstwo przejęło zlokalizowanego w Danii designera, producenta, dostawcy instalacji i systemów przetwórstwa oraz składników dla globalnego przemysłu spożywczego.