1. Aktualności
  2. Polska

Mazowieckie Święto Chleba i Sera 2021

Źródło: Hochland Polska
Autor: Janusz Górski
© hochland polska

Mazowieckie Święto Chleba i Sera w Węgrowie to wydarzenie, które rokrocznie cieszy się dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród okolicznych rolników, ale również mieszkańców miasta, okolicznych miejscowości i turystów. Tegoroczna edycja odbyła się 12 września na Rynku Mariackim. Partnerem Mazowieckiego Święta Chleba i Sera kolejny raz z rzędu była firmy Hochland Polska.

Wydarzenie rozpoczęło się w Bazylice Mniejszej od mszy świętej, następnie korowód przemieścił się na rynek. Poprowadziła go Orkiestra Dęta. Gości powitał Paweł Marchela burmistrz miasta i Jerzy Mrozowski, dyrektor zakładu produkcyjnego Hochland Polska w Węgrowie – w towarzystwie Zespołu Ludowego „Węgrowianie”.

W programie tegorocznej imprezy znalazły się m.in.: ogłoszenie wyników konkursów na najsmaczniejszy chleb wiejski, najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz najsmaczniejszą potrawę z serem Hochland.

Był koncert  młodych, lokalnych talentów wokalnych i tanecznych, a także koncerty zaproszonych zespołów. Zagrała Warszawska Kapela z Targówka i zespół „Black Sapal”, złożony z pracowników firmy Hochland Polska (na zdjęciu). Wystąpiła także Nela Zawadzka i gwiazda wieczoru – zespół „Future Folk” z wokalistą Stanisławem Karpielem-Bułecką, sponsorowany przez Hochland Polska. 

Przez cały dzień na węgrowskim rynku odbywało się szereg wydarzeń towarzyszących. Do tego stragany z wszelakim jadłem, rękodziełem i okołorolniczymi usługami. Obok tych regionalnych, prezentowanych m.in. przez okoliczne koła gospodyń wiejskich, były również produkty tatarskie i podhalańskie. To była wspaniała niedziela w sercu Węgrowa!

Ostatnie wiadomości o firmie