1. Aktualności
  2. Świat

Danone Research i Micropharma – współpraca w zakresie badań nad produktami na serce

Źródło: Food Ingredients First
Autor: Barbara Wiercińska

Danone Research, dział Danone zatrudniający ponad 1,2 tys. pracowników na całym świecie, podpisał porozumienie z Micropharma Limited, kanadyjską firmą specjalizującą się w naukach biologicznych, dotyczące rozwoju nowych technologii służących redukcji cholesterolu w produktach mlecznych.

Micropharma dostarczy swojego know-how oraz opatentowanych technologii, a Danone Research wniesie do badań swoje doświadczenie, znajomość rynku oraz kapitał w wysokości 8 mln. USD.
Ryan Elliott Jones, prezes i dyrektor generalny Micropharmy, komentuje: – Inwestycja Danone w kanadyjskie nauki biologiczne wysokości 8 mln. USD jest bardzo znacząca. Danone Research jest idealnym partnerem dla Micropharmy. W 2010 będziemy pracować nad naszym ambitnym programem badań i rozwoju, który został wzmocniony przez nowych partnerów oraz patenty oraz będziemy kłaść nacisk na rozwój produktu i biznesu.
Zaangażowanie Danone nie oznacza jedynie finansowania badań. Micropharma może liczyć na ekspertyzy oraz doświadczenie Danone, których dostarczy nie tylko zarząd, ale również komitet naukowy. W najbliższych miesiącach Micropharma i Danone Research będą pracować razem nad rozwojem nowego produktu.