1. Aktualności
  2. Polska

Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz w Fabryce Proszków Mlecznych. Poświęcenie zakładu.

Źródło: Grupa Mlekovita
Autor: Janusz Górski
© grupa mlekovita
© grupa mlekovita

W dniu 1 października 2018 r. centralę Grupy Mlekovita odwiedziła Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz. Minister uczestniczyła w uroczystości oficjalnego poświęcenia Fabryki Proszków Mlecznych.
– Budowa Fabryki Proszków Mlecznych w centrali Grupy Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem to kluczowa inwestycja i największa w historii firmy z dotychczas zrealizowanych. Celem, jaki sobie zakładamy przy okazji tej inwestycji, jest osiągnięcie pozycji lidera rynku proszków mlecznych nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej – mówił Prezes Zarządu Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński w swoim wystąpieniu inaugurującym uroczystość.


Już teraz Grupa Mlekovita to 20 zakładów produkcyjnych, 32 własne centra dystrybucyjne, ponad 100 sklepów firmowych Mlekovitka i oferta ponad 1000 najwyższej jakości produktów. – Sukces Mlekovity to nie przypadek – to ciężka praca wszystkich 5 tysięcy pracowników, to pasja i miłość do ziemi i hodowli producentów mleka – podkreślał Prezes Dariusz Sapiński.
Dzięki Fabryce Mlekovita będzie mogła pochwalić się kolejnych wzrostem. Produkty mleczne w proszku, które są lub będą wytwarzane w nowej Fabryce, to głównie takie, których Mlekovita wcześniej nie posiadała w swojej ofercie handlowej, m.in.: produkty mleczne w proszku w standardzie odżywek dla dzieci, koncentrat białek mleka, mleko instant i wiele innych ciekawych, innowacyjnych wyrobów, w tym produkty dla osób aktywnych i profesjonalnie zajmujących się sportem. Część z nich już pojawiła się na rynku – m.in. koncentraty białek serwatkowych WPC 80 Super Body Active i Herkules czy mleko w proszku instant.
Ministerstwo Gospodarki zakwalifikowało Fabrykę Proszków Mlecznych jako inwestycję o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020 – obecnie wspieranie inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej leży w gestii Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, kierowanego przez Minister Jadwigę Emilewicz, która przybyła na uroczystość tradycyjnego, oficjalnego poświęcenia nowo uruchomionego obiektu. W jej trakcie na przykładzie Mlekovity Minister podkreślała, jak duże jest znacznie takich inwestycji dla rozwoju gospodarczego kraju. – Bo dobry, nowoczesny przemysł zautomatyzowany jest przyszłością gospodarki polskiej i światowej. Jeżeli chcemy wykorzystać szansę, jaką daje dobra koniunktura gospodarcza, musimy mieć nowoczesny przemysł – właśnie taki, jaki mamy tutaj. A w tym zakładzie mamy i przedsiębiorczość, i technologię – mówiła Minister Emilewicz.
Zarówno Pani Minister, jak i wszyscy zaproszeni goście, mogli sami ocenić skalę nowoczesności w Fabryce Proszków Mlecznych Mlekovita, zwiedzając zakład tuż po poświęceniu go przez Biskupa Pomocniczego Diecezji Łomżyńskiej Tadeusza Bronakowskiego i uroczystym przecięciu wstęgi.
Przy okazji uroczystości Prezes Dariusz Sapiński zaznaczył, że mimo iż Fabryka Proszków Mlecznych to najistotniejsza z ostatnich inwestycji, to w 2018 r. Mlekovita rozwijała się także w innych aspektach. W tym roku do Grupy dołączyły 2 nowe zakłady: w Kaliszu z jej oddziałem w Koźminie Wielkopolskim oraz w Świeciu, pozwalając na włączenie do asortymentu pod marką Mlekovita takich nowych produktów jak ser Mascarpone Kuchmistrza czy Wypasione śmietankowe serki kanapkowe. Nowe inwestycje to również m.in.: zwiększenie zdolności produkcyjnych w Baranowie, modernizacja oczyszczalni ścieków oraz nowa kotłownia wraz z produkcją ciepła i energii w Trzebownisku czy instalacja najnowocześniejszej linii do produkcji sera topionego (dedykowanego głównie do burgerów i tego typu zapiekanych przekąsek) w Wysokiem Mazowieckiem. W tym roku i następnych latach planowane są kolejne znaczące inwestycje, m.in. budowa nowej serowni w centrali Grupy Mlekovita. Innowacyjne inwestycje są bowiem nie tylko niezbędne, służą nie tylko zwiększaniu mocy produkcyjnych firmy, ale i umacniają jej pozycję jako innowacyjnego lidera branży mleczarskiej. Efektywność zarządzania i osiągane rokrocznie coraz lepsze wyniki finansowe bezpośrednio przekładają się na stały wzrost wartości marki.
Uroczystość oficjalnego poświecenia Fabryki Proszków Mlecznych była także okazją do wręczenia Prezesowi Zarządu Grupy Mlekovita Dariuszowi Sapińskiemu Odznaki Honorowej za Zasługi dla Ochrony Środowiska, przyznanej przez Ministra Środowiska.

© grupa mlekovita