1. Aktualności
  2. Polska

Spomlek (SM): Istotą sukcesu sprzedaży Millenialsom jest właściwa komunikacja

Źródło: Forum Mleczarskie Handel
Autor: Janusz Górski
© spomlek (sm)

– Millenialsi to pokolenie ludzi bardzo mocno scyfryzowanych, aktywnych, poszukujących tu i teraz informacji o wszystkim i na wielu płaszczyznach, urządzeniach. Ich gusta smakowe nie odbiegają, w kategorii serów twardych, od grup docelowych. Istotą jest komunikacja oferty: to, gdzie i jak dostępny jest produkt, informacja o nim, a często również trial produktowy – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Emilia Pożarowszczyk, Kierownik ds. Marketingu i PR w Spomlek (SM).

– Nie jest prawdą, że producenci nie docierają do Millenialsów i nie wychodzą im naprzeciw. Prawdą natomiast jest, iż oferty i komunikacja z tą grupą są zdecydowaną mniejszością przykrytą masowym komunikatem i ofertą – wskazuje nasza rozmówczyni.
– Przykładem produktów skierowanych do tej grupy jest chociażby „Salami w sam raz na raz” marki Serenada – cztery pyszne plasterki sera żółtego można teraz zjeść wszędzie, gdzie ma się na to ochotę i nie trzeba myśleć o chowaniu reszty sera do lodówki, która nie zawsze jest pod ręką. Jest to doskonały produkt dla Millenialsa, który podróżuje, konsumuje często na mieście, w drodze na spotkanie z kolegami, w lodówce lubi mieć świeży produkt zawsze kiedy chce, do spożycia na raz, bo jutro jest przygodą. W najbliższym czasie pojawią się także produkty z tejże serii „Serenada Salami w sam raz na raz” w pysznych odmianach smakowych z ziołami i przyprawami – wskazuje Emilia Pożarowszczyk, Kierownik ds. Marketingu i PR w Spomlek (SM).