1. Aktualności
  2. Polska

Grupa Polmlek: Nowy Prezes to Przemysław Mikołajczyk

Źródło: Forum Mleczarskie za Grupą Polmlek
Autor: Janusz Górski
Przemysław Mikołajczyk: trzeci od lewej © fm

Andrzej Grabowski, Współwłaściciel Grupy Polmlek poprosił nas, abyśmy zaczekali do dziś. Spełniliśmy tę prośbę. A teraz pora aby powiedzieć to, co dzieje się w Polmleku. A okazuje się, że dotychczasowi właściciele robią krok w tył i przekazują niektóre swoje bezpośrednie uprawnienia w ręce Przemysława Mikołajczyka, którego mieliśmy okazję zobaczyć podczas otwarcia proszkowni w Lidzbarku Warmińskim.


Andrzej Grabowski i Jerzy Borucki – właściciele zarządzający od ponad 25 lat Grupą Polmlek, postawili na menadżera związanego z firmą. Przemysław Mikołajczyk – nowy prezes Grupy Polmlek był dotychczas szefem największego zakładu Grupy, zatrudniającej ponad 650 osób fabryki w Lidzbarku Warmińskim. Mikołajczyk od ponad 15 lat związany jest branżą przetwórstwa spożywczego - zarządzałm.in. zakładami Arli, Mlekpolu, Animexu, zanim przed sześcioma laty trafił do Polmleku.

Pierwszy raz w historii za zarządzanie wszystkimi ośmioma zakładami Grupy nie będą bezpośrednio odpowiedzialni właściciele. Jak podkreślają Andrzej Grabowski i Jerzy Borucki: – Czas na zmianę pokoleniową w Zarządzie.
Od kilku lat właściciele sukcesywnie przekazywali odpowiedzialność młodym menadżerom. Przemysław Mikołajczyk (40 lat) ma na swoim koncie między innymi wybudowanie i uruchomienie najnowocześniejszej w Europie fabryki białka i laktozy w Lidzbarku Warmińskim. Podczas inwestycji, jak podkreślają właściciele, starali się młodemu zespołowi nie przeszkadzać i udało się. Zakład powstał w rekordowym tempie. Teraz czas na zmiany w całej Grupie.

Przekazanie zarządzania Grupą Przemysławowi Mikołajczykowi nie oznacza wycofania się Andrzeja Grabowskiego i Jerzego Boruckiego z działalności biznesowej. Właściciele będą odpowiadać za ekspansję Grupy, już dziś pracują nad rozszerzeniem spektrum działalności Grupy Polmlek o kolejne zakłady.