1. Aktualności
  2. Polska

Rosjanie zadowoleni z jakości produktów Hochland Polska

Źródło: Hochland Polska
Autor: Janusz Górski
© hochland polska

W piątek, 22 listopada 2013 roku, zakład produkcyjny Hochland Polska w Węgrowie odwiedził zespół rosyjskich inspektorów weterynarii badających zgodność procesów produkcyjnych z jakościowymi wymogami Unii Celnej. Inspektorom towarzyszył ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce, Alexander Alekseev.


W skład zespołu, który odwiedził zakład w Węgrowie, weszli również przedstawiciele polskich władz centralnych i lokalnych, m.in. Ministerstwa Rolnictwa, Inspekcji Weterynaryjnej, WIJHARS, Urzędu Marszałkowskiego czy Wojewody Mazowieckiego. Wizyta była jednym z elementów szerszego programu, w skład którego wchodzą również wizyty w Instytucie Higieny Weterynaryjnej w Puławach oraz Zakładach Mięsnych w Sokołowie Podlaskim. Rosjanie skontrolowali ponad 50 zakładów mięsnych i mleczarni, wszystko w perspektywie przyszłej współpracy w zakresie eksportu naszych towarów do Federacji Rosyjskiej. Celem odwiedzin w zakładzie Hochland było zapoznanie się z normami jakościowymi, którymi kieruje się firma przy produkcji serów dostarczanych później na rynek rosyjski.
Wizyta rozpoczęła się od powitania gości przez Powiatowego Lekarza Weterynarii Dra Mariana Nojszewskiego i Dyrektora Zakładu Hochland w Węgrowie Jerzego Mrozowskiego. Następnie przedstawiono prezentację firmy, po czym zaproszono gości do inspirującej degustacji produktów, mającej na celu pokazanie różnych możliwości zastosowania serka Almette. Ostatnią, najważniejszą częścią wizyty było zwiedzanie serowni, które pozostawiło w pamięci gości obraz zakładu bardzo nowoczesnego. Delegację pożegnano firmowymi upominkami.
Goście byli pod wrażeniem standardów obowiązujących w zakładzie Hochland. Ambasador podkreślił przede wszystkim swoją satysfakcję z bardzo dobrej współpracy między spółkami Hochland w Polsce i Rosji.
Dla Hochland Polska była to ważna wizyta – produkty kierowane na rynek rosyjski stanowią ponad 16% ogółu eksportu firmy. Krótki czas wizyty został dobrze wykorzystany. Udało się przedstawić europejską siłę koncernu, pozycję lidera zarówno na rynku polskim, jak i rosyjskim oraz coraz lepszą i dobrze rozwijającą się współpracę miedzy zakładami Hochland w Polsce i Rosji.