1. Aktualności
  2. Polska

Tesco: Nabiał jest kategorią stabilną

Źródło: Forum Mleczarskie Handel
Autor: Janusz Górski

– Rok 2013 jest trudnym rokiem dla całego rynku FMCG, jednak mimo dużych wyzwań kategoria nabiału jest kategorią stabilną – mówi w rozmowie z Forum Mleczarskie Handel Grzegorz Postolski, Menadżer Kategorii Nabiał. – Aby wykorzystać całkowity potencjał tej kategorii, jako detaliści musimy bardzo dobrze zrozumieć naszych Klientów. Jednym z podstawowych kroków jest dopasowanie gamy produktów do odpowiednich formatów sklepów.


– Obserwujemy zdecydowany powrót klientów do tradycyjnych segmentów kategorii nabiałowej takich jak mleka, a szczególnie mleka świeże. Duży niedoszacowany potencjał widzimy także w kategorii serów białych i serów białych typu klinki – ta kategoria kojarzy się naszym klientom z produktami produkowanymi w technologii tradycyjnej. Warte uwagi są również cieszące się dużym zainteresowaniem produkty regionalne. Są one wizytówką polskości naszego nabiału – wskazuje Grzegorz Postolski z Tesco.
– Z drugiej strony jogurty oraz desery są kategorią, która od wszystkich detalistów i producentów będzie wymagała szczególnej uwagi. Szczególnie kategoria produktów pro biotycznych z uwagi na regulacje na rynkach amerykańskich traci w przekonaniu klientów – podsumowuje Menadżer Kategorii Nabiał w Tesco.
Zapraszamy do lektury najbliższego numeru Forum Mleczarskie Handel 4/2013.