1. Aktualności
  2. Polska

Mlekpol na liście 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej

Źródło: first communications
Autor: Janusz Górski

Mlekpol (SM) znalazła się w zestawieniu 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej. Ranking opracowuje co roku dziennik Rzeczpospolita wraz z firmą doradczą Deloitte.
W tegorocznym zestawieniu Mlekpol (SM) znalazł się na 346 miejscu z przychodem za 2011 rok w wysokości 652,7 mln euro.


To już szósta edycja rankingu 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej. Przedsiębiorstwa, które znalazły się w rankingu zostały uszeregowane według wielkości przychodów w 2011 roku. Przy tworzeniu listy pod uwagę wzięte zostały 892 przedsiębiorstwa z 19 krajów.
-Takie zestawienia pokazują siłę i potencjał firm z Europy Środkowo-Wschodniej – mówi Edmund Borawski, prezes Mlekpol (SM). – Dlatego obecność w tym rankingu jest sprawdzianem i potwierdzeniem, że jest się w czołówce – dodaje. –A to ważne, szczególnie teraz dla naszej branży, kiedy mleczarstwo ponownie stoi przed wielkimi wyzwaniami rynkowymi – podkreśla prezes Mlekpol (SM).
Na trzech pierwszych miejscach na liście uplasowały się: PKN Orlen, MOL (paliwa, Węgry) oraz Metinvest (branża metalurgiczna, Ukraina). Szóste zestawienie 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej zaprezentowane zostało podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.