1. Aktualności
  2. Polska

Polmlek: Rynek suplementów pomaga rynkowi jogurtów funkcjonalnych

Źródło: Forum Mleczarskie Handel
Autor: Janusz Górski

Z Małgorzata Rucińska, Marketing Manager w Polmlek Olsztyn rozmawiamy o segmencie produktów fukcjonalnych: - Zdecydowanie największym powodzeniem w ofercie Grupy Polmlek wśród produktów funkcjonalnych cieszą się jogurty funkcjonalne z Polmlek Maćkowy. Jogurt z koenzymem Q10, z kolagenem czy z błonnikiem zdobył już swoją pozycję na rynku, ale zdecydowanie nie była to łatwa droga. Pomagał nam fakt bardzo dynamicznie rosnącego rynku suplementów diety. Skoro ten rynek rośnie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć suplementy diety z jogurtami i oferować konsumentom 2 w 1 - podsumowuje Małgorzata Rucińska.

- W przypadku jogurtów funkcjonalnych wykonaliśmy bardzo dużo pracy, aby wyedukować konsumenta i taka sama edukacja potrzebna jest w przypadku konsumentów serów. Taki proces jest bardzo kosztochłonny i długotrwały, co w czasie kryzysu nie przysparza mu sprzymierzeńców - zauważa Małgorzata Rucińska.
Tak jak już wcześniej wspomniałam, jogurty funkcjonalne z Polmlek Maćkowy cieszą się stale rosnącym powodzeniem. Polmlek Maćkowy posiada bardzo szeroki asortyment jogurtów w których każdy może znaleźć odpowiednią dla siebie wartość dodaną.