Aktualności kraj Aktualności świat Komunikaty prasowe
Raporty Wywiady Galerie
więcej...
Kampanie Firmy Produkty
Podręcznik serowy ABC Nabiału Kontakt

Wywiady (wszytkich: 144, strona 6 z 10)

Szukaj:

Forum Mleczarskie Handel 2/2012 (51)
Top-Tomyśl (OSM): Produkujemy metodą tradycyjną, dodano 2012-06-21

Wywiad z Elżbietą Zawadzką, Prezes Zarządu w Top-Tomyśl (OSM)

Pani Prezes, w jaki sposób można dziś być blisko klienta?
Od ponad 65 lat dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były dostarczane do klienta codziennie, a ich jakość była najwyższa i oczekiwana przez naszych klientów. Codziennie pracujemy na opinię odpowiedzialnej firmy. Do kontynuowania naszej misji zachęcają nas pozytywne dowody uznania ze strony naszych konsumentów.


Forum Mleczarskie Handel 2/2012 (51)
SOT: Dbamy o standard obsługi, dodano 2012-06-15

Wywiad z Grażyną Janowicz, Wiceprezes SOT

Pani Prezes, od jak dawna pracuje Pani w handlu nabiałem?
W handlu nabiałem pracuję od 1993 roku i od początku w Spółdzielni Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego.


Forum Mleczarskie Handel 1/2012 (50)
Grupa Polmlek: Nic kosztem jakości, dodano 2012-05-16

Rozmowa z Andrzejem Grabowskim, Współwłaścicielem Grupy Polmlek

Czy to był dobry rok dla Grupy Polmlek? Jakimi obrotami zamkną Państwo ten rok?
Rok skończył się bardzo optymistycznie, mniej więcej na poziomie 1,8 mld zł obrotu czyli lepiej niż w poprzednim roku, a w dobie kryzysu, to jest to bardzo dobra wiadomość.


Forum Mleczarskie Handel 1/2012 (50)
Masmal: Ambitnie patrzymy w przyszłość, dodano 2012-04-27

Wywiad z Szymonem Rybczyńskim, Prezesem firmy Masmal

Panie Prezesie proszę przybliżyć naszym Czytelnikom sylwetkę firmy.
Masmal powstał w 1994 roku. Od tego czasu nasza firma przeszła duże zmiany. Od 5 stycznia 2012 roku przekształciliśmy się w spółkę z ograniczona odpowiedzialnością.
Najważniejsze osiągnięcia minionego roku to wprowadzenie systemu SAP, otrzymanie pozwolenia na handel z Rosją, podtrzymanie certyfikacji BRC i IFS oraz zakończenie dużej inwestycji zagęszczania serwatki.


Forum Mleczarskie Biznes 1/2012 (12)
Brenntag Polska: Maksimum korzyści, dodano 2012-04-12

Rozmowa z Aleksandrą Rybczyńską, Dyrektor Działu Mleczarskiego w Brenntag Polska

Brenntag Polska Sp. z o.o. jest na polskim rynku jednym z czołowych dystrybutorów dodatków funkcjonalnych i środków pomocniczych dla przemysłu spożywczego. Usługi firmy znacznie wykraczają poza sferę logistyki, a ich mocne strony to profesjonalne doradztwo, specjalistyczne laboratoria – spożywcze i mikrobiologiczne, organizacja sympozjów branżowych i warsztatów dla klientów, efektywna gospodarka opakowaniami i wiele innych. Oferta produktowa Brenntag Polska podzielona jest w sposób odzwierciedlający specyfikę różnych sektorów przemysłu spożywczego. Zapoznać się z nią można w serwisie internetowym firmy, gdzie starannie dobrane palety produktów znajdą dla siebie producenci przetworów mlecznych, owocowo-warzywnych, mięsnych i rybnych, cukiernicy i producenci napojów. Serwis internetowy Brenntag Polska znajduje się pod adresem: www.brenntag.pl.


Forum Mleczarskie Handel 1/2012 (50)
Real: Kryzys na niby poprzez pryzmat produktów nabiałowych, dodano 2012-04-05

Rozmowa z Ireneuszem Brachem, Category Managerem w Real

Jaka jest perspektywa dla handlu nabiałem na 2012 rok?
Nabiał jest kategorią, która cały czas się rozwija, choć z mniejszą dynamiką niż rok czy dwa lata temu. Mleko, masło/margaryna, jajka to produkty pierwszej potrzeby, ich sprzedaż powinna rosnąć.
Sprzedaż produktów nabiałowych nie powinna drastycznie spadać, gdyż są to produkty o niskiej wartości zakupowej (jogurty / serki / kefiry), najmniej wrażliwe na kryzys. Jednocześnie są to produkty, co do których nasz klient nie czuje potrzeby, aby zastąpić je innymi wyrobami. Są to dobra na których się nie oszczędza mając jednocześnie alternatywę w produktach pierwszo cenowych. Są to również produkty pierwszej potrzeby, których każdy z nas nie odmówi sobie, swojej rodzinie czy swojemu dziecku.


Forum Mleczarskie Handel 1/2012 (50)
Hochland Polska: Więcej innowacyjności, dodano 2012-03-30

Wywiad z Jackiem Migrałą, Prezesem w Hochland Polska

Panie Prezesie, od chwili kiedy firma Hochland Polska zawojowała polski rynek serów podpuszczkowych, twarożkowych, topionych i pleśniowych, minęły lata. Konkurenci wiele się nauczyli, a rynek mleczarski stał się bardzo konkurencyjny. Producenci nabiału są coraz odważniejsi, dysponują doskonałą technologią, poprawiają wiedzę sprzedażową, mozolnie, ale konsekwentnie budują swoje marki. Jak w takich warunkach nadać nowy impuls Firmie, by wprowadzić ją na ścieżkę wzrostu?
Oczywiście widzimy i uznajemy postęp jaki się dokonał. To dla nas motywacja do jeszcze lepszego zarządzania markami i wypełniania rynku jeszcze lepszą treścią. Już teraz wkraczamy w obszary niekonwencjonalnego myślenia. Nasze marki Hochland, Almette, Valbon, Patros będą nadal walczyły miksem jakości, ale także innowacyjności z dodatkiem rynkowego profesjonalizmu. Wytyczony kierunek poprowadzi nas na ścieżkę wzrostu i intensywnego rozwoju, jestem o tym głęboko przekonany.


Forum Mleczarskie Handel 6/2011 (49)
Włoszczowa (OSM): Dwucyfrowy wzrost, dodano 2012-03-08

Wywiad z Stanisławem Skórą, Prezesem we Włoszczowa (OSM)

Jaki był dla mleczarni Włoszczowa (OSM) rok 2011?
Rok 2011 był dla naszej mleczarni kolejnym rokiem rozwoju zarówno pod względem technicznym jak i rynkowym. Uruchomiliśmy nowe inwestycje, dzięki którym możliwe było zwiększenie produkcji oraz zrealizowanie większej sprzedaży. Pierwszy raz w naszej historii sprzedaliśmy ponad 12 000 ton serów dojrzewających, zaś wzrost sprzedaży jest dwucyfrowy. Umocniliśmy się w czołówce spółdzielni mleczarskich w Polsce, zaś nasze produkty wygrywały testy konsumenckie oraz konkursy. Za śmietany uzyskaliśmy tytuł „najwyższa jakość” w ocenie przeprowadzonej na targach Mleko Expo, za ser Rajski z dziurami otrzymaliśmy nagrodę Skrzydła 2011, zaś jogurt naturalny 0% został nagrodzony tytułem „Nasze Dobre Świętokrzyskie”.


Forum Mleczarskie Handel 6/2011 (49)
Zott Polska: Najważniejsza jest potrzeba konsumenta, dodano 2012-02-24

Rozmowa z Romanem Kaszczukiem, Prezesem Zott Polska

Czy to był dobry rok dla firmy Zott w Polsce oraz dla całej Grupy Zott?
Rok 2011 był dla nas bardzo dobry, jesteśmy zadowoleni z wyników sprzedaży. Udało nam się osiągnąć przyrosty w najważniejszych kategoriach i w tych markach, które są dla nas najistotniejsze: jogurtach i deserach. Poprawiliśmy naszą pozycję w Jogobelli i w Monte. Jogobella zwiększyła swoje udziały rynkowe o 1,5%, w segmencie jogurtów owocowych jest to obecnie 18%. Jogobella jest dzięki temu absolutnym liderem. W tym roku tę pozycję potwierdziliśmy i ugruntowaliśmy.


Forum Mleczarskie Handel 6/2011
Tradis: Potencjał jest duży, dodano 2012-02-10

Rozmowa z Urszulą Ciuraj, Dyrektorem Kategorii w Tradis Sp. z o.o.

Nabiał w ofercie firmy Tradis pełni kluczową rolę. Udział tej kategorii towarowej to około 20% całej sprzedaży, a ze względu na zmiany zachodzące na rynku hurtowym nabiału, potencjał wzrostu jest duży. Od kilku lat notujemy znaczące wzrosty sprzedaży. Dynamika 2009/2010 wyniosła +8%, zaś rok 2011 zamkniemy sprzedażą około 13% większą niż w 2010. Wzrost dynamiki widoczny jest szczególnie od kwietnia 2011, co daje bardzo optymistyczne prognozy na przyszłość.


Forum Mleczarskie Handel 5/2011 (48)
Mlekoma: Mlekoma wchodzi na półki, dodano 2012-01-05

Rozmowa z Sylwestrem Stefańczykiem, Dyrektorem Sprzedaży w Agrotrade Melkumian & Gąsior

Panie Dyrektorze proszę przybliżyć naszym Czytelnikom sylwetkę firmy.
Firma Agrotrade Melkumian & Gąsior powstała w 1993 roku. Właścicielami firmy są jej założyciele, Alan Allachwerdi Melkumian i Zbigniew Gąsior. Nasze przychody to 380 mln zł rocznie. W naszej mleczarni w Przasnyszu przerabiamy 350 tys. litrów mleka dziennie. Produkujemy mleko w proszku, serwatkę w proszku oraz śmietankę. Agrotrade Melkumian & Gąsior jest udziałowcem spółki zależnej Lacteco i posiada w niej pakiet kontrolny. Lacteco posiada zakład Przerobu Mieszanek Mlecznych w Brzezinach. Nasze produkty eksportujemy do wielu krajów, jesteśmy również znaczącym kooperantem firm tj.: Danone, Wedel, Nestle, Bel, Lactalis itd. Na rynku niemieckim jesteśmy udziałowcami mleczarni Uckermarker Milch GmbH, zlokalizowanej w Prenzlau, gdzie podjęliśmy decyzję o uruchomieniu produkcji serków twarożkowych Emilki oraz maseł Premium. Gotowy produkt powstaje w całości z polskiego mleka i śmietany. Fabryka posiada europejskie certyfikaty jakości.


Forum Mleczarskie Handel 5/2011 (48)
Euroser: Szybki wzrost marki, dodano 2011-12-30

Wywiad z Bogusławem Włodarczykiem, Współwłaścicielem firmy Euroser

Jak ocenia Pan rok 2010 pod względem obrotów handlowych?
Każdy rok ma swoją specyfikę i określony kontekst. Dla naszej firmy rok 2010 okazał się dobry, a wyniki sprzedaży – zrównoważone. Nie zanotowaliśmy ani drastycznych spadków, ani znaczących wzrostów sprzedaży w poszczególnych segmentach produktowych. Na uwagę zasługuje fakt, że delikatny wzrost dotyczył sprzedaży produktów najbardziej popularnych, np. sera Mozzarella oraz sera z niebieską pleśnią. Również produkty klasy Premium cieszyły się dużo większym zainteresowaniem klientów.


Forum Mleczarskie Handel 5/2011
Sierpc (OSM): Widzimy potencjał, dodano 2011-12-22

Wywiad z Grzegorzem Gańko, Prezesem w Sierpc (OSM)

Panie Prezesie, czy 2011 to dobry rok dla handlu serami w Polsce i w handlu z zagranicą?
Tak, ten rok jest dobry, to chyba najkrótsza odpowiedź, której mogę udzielić. Uzupełniając, sierpecka mleczarnia odnotowała w tym roku kolejny, wyraźny wzrost sprzedaży swoich sztandarowych wyrobów, jakimi są sery.
Wzrost sprzedaży odnotowaliśmy zarówno na rynku krajowym, jak również w eksporcie. Cieszymy się z akceptacji naszych wyrobów przez konsumentów. W tym roku, jak nigdy wcześniej, konsumenci domagając się naszych wyrobów w niektórych zakątkach kraju, doprowadzili do zmian w systemie dystrybucji.
Ewolucyjne zmiany naszej dystrybucji przebiegają według propozycji czekających na nasze produkty odbiorców.


Forum Mleczarskie Handel 5/2011
Mlekovita (GK): W tym roku 3 mld zł obrotów, dodano 2011-12-15

Rozmowa z Dariuszem Sapińskim, Prezesem Zarządu Grupy Kapitałowej Mlekovita

Jak by Pan ocenił 2010 rok w kontekście zmian w branży mleczarskiej w Polsce?
Na pewno idziemy do przodu. Branża mleczarska się rozwija, ponieważ poczyniła ogromny postęp w technologii produkcji i jakości wyrobów finalnych. Nie byłoby to możliwe bez postępu po stronie dostawców. Z drugiej strony Polska zyskuje coraz większe uznanie dla swoich produktów na Zachodzie. Nasze towary są coraz chętniej kupowane przez zagranicznych odbiorców. Niektóre kraje zazdroszczą nam tempa naszego rozwoju. Trudno im uwierzyć, że tak szybko spełniliśmy ich standardy, a w niektórych obszarach ich prześcignęliśmy. Tym mleczarniom i tylko tym, które dobrze spożytkowały upływający czas, żyje się łatwiej. Nasze doświadczenie, wiedza, zaczynają procentować. Ta branża jest wizytówką Polski.


Forum Mleczarskie Handel 5/2011
Groszek: Nabiał odporny na kryzys, dodano 2011-12-08

Rozmowa z Robertem Ochalem, Specjalistą ds. Handlowych w sieci Groszek

Jak Pan ocenia chłonność konsumenckiego rynku nabiałowego w 2011 roku?
– Od pewnego czasu obserwujemy dynamiczny rozwój rynku nabiałowego. W małych sklepach, w tym w sieci Groszek, nabiał jest jedną z głównych kategorii sprzedażowych. Rozwój ten jest nieustannie stymulowany i skutecznie podtrzymywany poprzez wprowadzanie nowych wariantów i odmian smakowych, coraz ciekawszych opakowań i podkategorii. Co zauważalne, w procesie budowania tej kategorii, czołową rolę odgrywają polscy producenci.


copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o © 2008-2020
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij