Branża Mleczarska 100 Firm

Wywiady (wszytkich: 152, strona 10 z 11)

Szukaj:

Forum Mleczarskie Biznes 3/2009 (06)
GEA Westfalia Separator Polska: Jak zaoszczędzić na serwisie, dodano 2009-12-14

Wywiad z Dariuszem Błasiakiem, Kierownikiem Serwisu w GEA Westfalia Separator Polska

Czego dziś najbardziej potrzebują zakłady mleczarskie od serwisu firmy GEA Westfalia Separator?
Według mnie najważniejsze oczekiwania naszych klientów to: pomoc on-line przy rozwiązywaniu bieżących problemów, szybka obecność serwisu w zakładzie w wypadku problemów których klient nie umie rozwiązać własnymi siłami, szybkie dostawy części zamiennych, niskie koszty interwencji serwisu.


Forum Mleczarskie Handel 5/2009 (36)
Grupa Polmlek: Marketing da nam przewagę, dodano 2009-12-03

Wywiad z Maciejem Roeslerem, Dyrektorem Generalnym Grupy Polmlek

Panie Dyrektorze, przez 10 lat zdobywał Pan szlify wspinając się po szczeblach kariery w firmie Nestlé. Co Pana szczególnie zaskoczyło po przejściu do branży mleczarskiej?
Na pewno były to krótkie terminy przydatności produktów do spożycia oraz co za tym idzie inna logistyka. Zaskoczył mnie rozmiar rynku mleczarskiego, który należy do największych (poza papierosami, piwem i alkoholami). Dotąd byłem monobranżowy: oferowałem płatki śniadaniowe, batony zbożowe, ogólnie – wąska działka. Tutaj swoją uwagę musiałem podzielić pomiędzy dziewięć zakładów, które produkują większość dostępnych wyrobów mleczarskich. Osobno musiałem podejść do każdej kategorii i rozłożyć ją na czynniki pierwsze. Dlatego powtarzam swoim przedstawicielom: musicie zachowywać się, jakbyście mieli w plecaku ofertę kilku firm.


Forum Mleczarskie Handel 5/2009 (36)
Arla Foods: Mocno wierzymy w nasze marki, dodano 2009-12-03

Wywiad z Hansem Christensenem, Prezesem Arla Foods w Polsce

Panie Prezesie, 31 X 2008 r. centrala Arla Foods ujawniła plan strategii obliczony na lata 2009-2013. Rynek Polski i Niemiec ma być traktowany jako core market (rynek podstawowy) obok rynku Szwecji, Danii, Wielkiej Brytanii i Finlandii, co oznacza wzmożoną aktywność. Co to oznacza dla Arla Foods w Polsce w najbliższych latach?
Ma Pan rację, że oznacza to wzrost aktywności. Dla Arla Foods, tu w Polsce, oznacza to skupienie się na inwestowaniu w nasze priorytetowe marki oraz na silnych, nowych wprowadzeniach, marki Arla w segmencie naszych serów żółtych, marki Apetina oraz wprowadzenie najbardziej lubianego na świecie masła – Lurpak.


Forum Mleczarskie Handel 5/2009 (36)
Real: Moja przygoda z nabiałem, dodano 2009-11-30

Rozmowa z Martą Woronko, Category Manager Grupy Towarowej Nabiał w Real

Kiedy rozpoczęła się Pani przygoda z nabiałem?
Moja praca zawodowa jest związana z handlem nowoczesnym, a dokładnie mówiąc z działem świeżym od 11 lat. Początkowo był to dział wędlin w sieci Geant, w którym zaczynałam jako asystent handlowy i od 2002 jako kupiec. W 2005 r. objęłam dział nabiałowy, a od 2008 r. pracuję jako Category Manager działu nabiałowego już w sieci Real.


Forum Mleczarskie Handel 4/2009 (35)
Łowicz (OSM): Jesteśmy odpowiednim partnerem dla sieci , dodano 2009-10-27

Wywiad z Janem Dąbrowskim, Prezesem mleczarni Łowicz (OSM)

Panie Prezesie, mleczarnia Łowicz (OSM) to jedna z najprężniej działających dużych polskich mleczarni. Jak obecny światowy kryzys gospodarczy wpływa na aktywność handlową i inwestycyjną w Łowiczu?
Moim zdaniem zapowiedź światowego kryzysu gospodarczego pojawiła się w 2007 roku w mleczarstwie. Cały boom w postaci niespotykanie wysokich cen na masło oraz mleko w proszku był zwiastunem kryzysu. Dlatego nie pozostało nam nic innego jak dostosować ceny płacone rolnikom do zmniejszających się przychodów ze sprzedaży naszych wyrobów, weryfikować nieustannie koszty, zmniejszać częściowo wynagrodzenia pracowników, aby spółdzielnia wypracowała choć niewielki zysk. Jest to bardzo trudne do realizacji, gdyż wywołuje niezadowolenie producentów mleka. Innej możliwości jednak nie ma. Podobnie jak większość zakładów zmniejszyliśmy aktywność inwestycyjną.


Forum Mleczarskie Handel 3/2009 (34)
EuroSer: Wchodzimy do sieci regionalnych, dodano 2009-09-21

Wywiad z Bogusławem Włodarczykiem, Współwłaścicielem firmy EuroSer

EuroSer to firma, która dynamicznie rozwija się na rynku mleczarskim w Polsce. Z iloma sieciami współpracują Państwo obecnie? Jak ta liczba zmieniała się z roku na rok?
Rzeczywiście, sukcesywnie z roku na rok zwiększamy wolumen sprzedaży. Dzieje się to między innymi za sprawą coraz większej liczby klientów, z którymi współpracujemy. Ze względu na ograniczoną liczbę dużych sieci w Polsce, poszerzamy w tej chwili bazę klientów głównie o odbiorców pozasieciowych lub o mniejsze sieci regionalne. Ma to także wpływ na zmianę liczby współpracujących sieci w kolejnych latach, gdyż z roku na rok, liczba nowych odbiorców sieciowych ulega zmniejszeniu lub stagnacji. Obecnie współpracujemy z 15 sieciami, natomiast prognozujemy współpracę z kolejnymi.


Forum Mleczarskie Biznes 2/2009 (05)
GEA Westfalia Separator Polska: Wartością firmy są ludzie, dodano 2009-09-18

Wywiad z Piotrem Kandybą, Dyrektorem Generalnym i Członkiem Zarządu w GEA Westfalia Separator Polska

Panie Dyrektorze, od niedawna kieruje Pan renomowaną i znaną w branży firmą GEA Westfalia Separator Polska. Proszę przedstawić nam główne obszary aktywności i główne kierunki rozwoju firmy.
Bardzo się cieszę, że po doświadczeniach zebranych w firmach Tetra Pak i APV jestem ponownie w branży mleczarskiej. Pierwszego kwietnia otrzymałem bowiem zaszczytną propozycję kierowania firmą GEA Westfalia Separator w Polsce, która jest największą firmą w Grupie GEA. Jest to firma, której przedstawicielstwa znajdują się w większości krajów świata, a jej sukces tworzą tysiące zatrudnionych weń pracowników. Firma GEA Westfalia Separator to także ogromny zakład w Oelde, gdzie obecnie powstaje nowa hala produkcyjna, której budowa pochłonie ok. 20 mln euro.


Forum Mleczarskie Biznes 1/2009 (04)
Eurobox Polska: Oferujemy konkretne korzyści, dodano 2009-09-17

Wywiad ze Zbigniewem Krzyżakiem, Dyrektorem Zarządzającym; Wiceprezesem Zarządu Eurobox Polska

W 2009 roku upływa 10 lat od chwili, kiedy firma-matka, Mosburger Dunapack Group, powołała do życia firmę Eurobox Polska. Proszę powiedzieć coś więcej o holdingu w ramach którego działa firma.
Przez te 10 lat firma Eurobox Polska ciężko pracowała na ugruntowanie obecnej, wysokiej pozycji na rynku tektury falistej i opakowań. Przez ten czas dostosowaliśmy nasze możliwości produkcyjne do bardzo różnorodnych wymagań naszych klientów. Przemyślane rozwiązania logistyczne oraz rozbudowany serwis pozwalają nam szybko reagować na ich potrzeby. W tym roku również planujemy inwestycje zwiększające nasze możliwości produkcyjne i serwisowe. Obecnie produkujemy opakowania do transportu żywności, art. chemicznych, AGD, TV, mebli oraz specjalistyczne opakowania do transportu maszyn i urządzeń przemysłowych. Jesteśmy w stanie zapakować niemal wszystko, co wymaga ochrony podczas transportu. Opakowania do transportu żywności stanowią blisko 2/3 produkowanego wolumenu.


Forum Mleczarskie Handel 2/2009 (33)
Ostrołęka (SML): Więcej marki, więcej zaufania, dodano 2009-08-19

Wywiad z Tadeuszem Nadrowskim, Prezesem Zarządu w Ostrołęka (SML)

W świecie licznych konkursów i nagród co oznacza dla mleczarni Ostrołęka (SML) tytuł Produkt Roku dla linii śmietan Milandia?
Każde wyróżnienie cieszy, bo oznacza, że zauważone zostają wysiłki włożone w celu uzyskania jak najwyższej jakości wyrobów Spółdzielni. Wyróżnienie przyznane w konkursie Produkt Roku – Wybór Konsumentów 2009 jest jednak szczególne. Bardzo poważnie podchodzimy do kwestii jakości naszych produktów i dokładamy wszelkich starań w celu dopasowania naszej oferty do wymogów konsumentów. To właśnie oni są ostatecznymi recenzentami naszych działań. To wyróżnienie jest dla nas tak ważne, właśnie dlatego że o zwycięskich produktach decydują konsumenci. Jest dla nas niezmiernie ważnym sygnałem fakt, że śmietany Milandia wprowadzone pod koniec 2008 roku zdołały zyskać ich uznanie. Świadczy to o dużym zaufaniu konsumentów do marki Milandia oraz potwierdza, że obrany przez nas kierunek rozszerzania marki jest właściwy.


Forum Mleczarskie Handel 2/2009 (33)
Włoszczowa (OSM): Nasza sprzedaż rośnie, dodano 2009-06-21

Wywiad ze Stanisławem Skórą, Prezesem w Włoszczowa (OSM)

Jak podsumowałby Pan rok 2008? Czy był to rok relatywnie łaskawy, czy raczej trudny dla Spółdzielni Włoszczowa (OSM)?
Rok 2008 był bardzo trudny dla branży mleczarskiej. Po hossie, jaka miała miejsce w roku 2007, ceny produktów mleczarskich, a zwłaszcza serów, systematycznie spadały osiągając najniższy poziom w grudniu. Z uwagi na spadek światowego popytu oraz duże zapasy produktów, przez cały rok utrzymywały się bardzo niskie ceny mleka w proszku, serwatki w proszku oraz masła. Eksportowi produktów nie pomagał też bardzo mocny złoty. Sytuacja zmieniła się nieznacznie na korzyść w II półroczu kiedy nasza waluta znacznie osłabiła się.


Forum Mleczarskie Handel 2/2009 (33)
Mlekpol (SM): Do wszystkiego musimy dojrzeć, dodano 2009-05-25

Wywiad z Edmundem Borawskim, Prezesem Mlekpol (SM)

Panie Prezesie, między managerami od marketingu wiele mówi się o tym, że czasy spowolnienia gospodarczego będą sprzyjać zdobywaniu rynku tanim kosztem przez wielkie koncerny zachodnioeuropejskie.
Nie jestem do końca przekonany, że hossa czy bessa daje większe profity wielkim koncernom zachodnioeuropejskim, a mniejsze firmom polskim. W tych trudnych warunkach gospodarczych każdy podmiot musi umieć się znaleźć i dostosować. Wielkość przedsiębiorstwa sama z siebie nie kreuje rynku. Nie obawiam się też tak bardzo dużych koncernów zagranicznych. Wchodząc do Polski muszą się one nauczyć polskiego rynku i konsumenta. Polski konsument ma bowiem inne upodobania niż klient we Francji czy Niemczech.


Forum Mleczarskie Biznes 1/2009 (04)
KZSM ZR: Mówmy jednym głosem, dodano 2009-03-30

Wywiad z Waldemarem Brosiem, Prezesem Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Związku Rewizyjnego

Przełom 2008 i 2009 roku przynosi zmiany personalne w KZSMZR. Co powinno ulec zmianie w działaniach Krajowego Związku?
Na pewno jedną z zasadniczych spraw będzie nawiązanie bliższego kontaktu i współpracy z organizacjami działającymi na szczeblu krajowym, tj. z Polskà Izbą Mleka PIM, Krajowym Stowarzyszeniem Mleczarzy (KSM) i w niektórych elementach ze Związkiem Prywatnych Przetwórców Mleka (ZPPM). Problemy rynku mleczarskiego, z jakimi mamy do czynienia, na pewno nie zmniejszą się, stąd konieczność zacieśniania współpracy i silniejszego oddziaływania na administrację rządową. Na zewnątrz powinniśmy mówić jednym głosem.


Forum Mleczarskie Handel 1/2009 (32)
Lactalis Polska: 75 lat firmy, dodano 2009-03-25

Wywiad z Piotrem Walczakiem, Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym w Lactalis Polska

Grupa Lactalis to jedna z największych firm mleczarskich na świecie oraz największy producent sera w Europie. Obroty firmy w roku 2008 przekroczyły 10 mld euro. Firma obecna jest w 155 krajach świata. Posiada 125 zakładów produkcyjnych, w których przetwarza ponad 9 mld litrów mleka. Lactalis zatrudnia 36 000 osób. Rozwój firmy opiera się na dwóch markach o zasięgu światowym: Président – marce serów i masła oraz Galbani – największej marce serów włoskich.
Lactalis posiada bardzo mocnà pozycję w wielu krajach naszego regionu, w tym w Czechach, na Ukrainie, w Chorwacji. W tym roku Grupa Lactalis świętuje 75-lecie powstania firmy.


Forum Mleczarskie Handel 6/2008 (31)
Pami: Twój zdrowy styl życia, dodano 2009-02-11

Wywiad z Maciejem Ciechanowskim, Prezesem Zarządu i Dyrektorem ds. Sprzedaży w Pami

Panie Prezesie, proszę przybliżyć naszym czytelnikom ideę i filozofię mlecznych produktów BIO.
Dlaczego BIO? Dlaczego produkty BIO są tak poszukiwane, czym różni się ich jakość od jakości innych produktów nabiałowych? Otóż proces produkcyjny rozpoczyna się już na farmie, gdzie muszą być zachowane istotne kryteria, zarówno odnośnie co do chowu zwierząt jak i ich żywienia. Dopiero dojna krowa z drugiego pokolenia, odżywiająca się na pastwisku pozbawionym nawozów sztucznych, pestycydów i modyfikowanych genetycznie organizmów jest nośnikiem czystego mleka BIO. W praktyce oznacza to, iż żadne konserwanty, żadne substancje, które mogą mieć pewien wpływ na współczesne dolegliwości, alergie i choroby cywilizacyjne nie są komponenta mizdrowego mleka BIO. Innymi słowy mleczny produkt BIO to nie tylko ekologiczne pastwisko i czysta natura, to przede wszystkim zestaw reguł i przepisów regulujących procesy produkcyjne, począwszy od skupu mleka z wytypowanych farm, które nie produkują lecz gospodarują, po daleko posuniętą kulturę chowu zwierząt.


Forum Mleczarskie Handel 5/2008 (30)
Marteks: Chcemy inspirować, dodano 2009-02-11

Wywiad z Martą Badochą, Prezes firmy Marteks

Pani Prezes, misja firmy Marteks mówi o sprzedaży specjalnie wyselekcjonowanych pod względem smakowych artykułów, których wytwarzanie bazuje na nowoczesnych technologiach produkcji, konfekcjonowania tych produktów na rynkach w kraju i za granicą. Czy łatwo jest sprzedawać starannie wyselekcjonowane produkty mleczarskie w Polsce?
Chciałabym przypomnieć, że nasza firma powstała w 2005 roku, kiedy na polskim rynku obecni już byli wielcy kreatorzy marek serów. Znaleźć się w takim towarzystwie na półce wymagało od naszej firmy czegoś wyjątkowego nie tylko pod względem asortymentu, ale także charakterystycznego, jeżeli chodzi o markę i jej logo. Nie było to proste – inspiracją do tworzenia marki Gazda były moje wyjazdy służbowe do sąsiednich krajów, tj. Słowacja, Czechy i Węgry. Tam też zwróciłam uwagę na produkty serowe, które są przedmiotem codziennego spożycia: parzenica, korbaczyki, ser zasmażany, serki twarogowe. Urok tych produktów, jakość oraz smak spowodowały, że nasza firma postanowiła przenieść tę kulturę na polskie stoły. Oczywiście nie było to łatwe, ale przy pomocy osób z dużym doświadczeniem branżowym, a zarazem z pasją tworzenia, udało się nam zainteresować marką Gazda najbardziej wymagającego konsumenta, takiego który poszukuje bardziej złożonego produktu. Charakterystyczne dla mar ki GAZDA jest to, że nie posiada lustrzanych dla siebie produktów. Sukcesem, który udało się nam osiągnąć tworząc tę markę jest to, że oprócz za interesowania ze strony bez pośredniego klienta udało się nam do trzeć do decydentów w handlu nowoczesnym.


copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o. © 2008-2021
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel.: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij