Phimar Processing & Packaging Solutions: Jesteśmy bardziej elastyczni

Janusz Górski
Forum Mleczarskie Handel 5/2010 (42)

Rozmowa z Piotrem Pieprzakiem,
Dyrektorem Zarządzającym w Phimar Processing & Packaging Solutions


Czy Państwo są po raz pierwszy na Polagrze?

Jako wystawca jesteśmy tu po raz pierwszy. Nasza oferta dla polskiego przemysłu spożywczego przeznaczona jest dla wszelkiego formatu przedsiębiorstw – od niewielkich, rodzinnych firm, do potentatów przemysłowych. Świadczone przez nas usługi inżynierskie obejmują projektowanie i realizację „pod klucz” obiektów przemysłowych, włącznie z montażem, automatyzacją i rozruchem technicznym i technologicznym. Automatyczne systemy sterowania i nadzoru, systemy wizualizacji i rejestracji realizujemy w oparciu o sterowniki firmy Siemens oraz WonderWare.

Oferta nasza obejmuje również dostawę pojedynczych urządzeń jak i kompleksowych linii technologicznych nie tylko dla przemysłu mleczarskiego, ale także dla przetwórstwa spożywczego. Zakres naszej oferty określają linie do produkcji serów, twarogów, mlecznych wyrobów fermentowanych, masła, margaryny, ale także majonezów, sosów, ketchupów jak również soków i napojów.

Modernizującym się i nowo powstającym zakładom produkcyjnym oferujemy szeroki wybór urządzeń i linii procesowych, automatyki przemysłowej oraz systemów pakowania – od opakowania jednostkowego, poprzez zbiorcze aż do automatycznego paletyzowania. Pasteryzatory, sterylizatory, stacje CIP, układy zagęszczania produktów (wyparki, filtracje membranowe), innowacyjne urządzenia dyspergujace i mieszające w processie Hydro-Grind® jak również tanki aseptyczne i procesowe – wszystko to uzupelnia naszą ofertę dla polskiego przemysłu spożywczego.

Jeżeli chodzi o opakowania i maszyny pakujące – jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na rynki polski i ukraiński włoskiej firmy Italpack Cartons oraz argentyńskiej firmy Bisignano – której przedstawicielstwo rozszerzyliśmy również na rynki krajów nadbałtyckich.

Dzieki innowacyjności i atrakcyjności cenowej naszych opakowań typu Gable Top obiecujemy sobie zwiększenie udziałów rynkowych w naszym obszarze działania. Kartoniki z okienkiem, level pack czy opakowania z nadrukiem pisma Braille’a cieszą się w Zachodniej Europie coraz wiekszym zainteresowaniem i stanowią ok 40% wszystkich sprzedawanych opakowań typu Gable Top. Myślę, że i polski rynek zareaguje odpowiednio na te innowacje.

W obszarze linii pakujących argentyńskiej firmy Bisignano mamy możliwość zaoferowania nowoczesnych, a jednocześnie prostych maszyn karuzelowych, liniowych bądź też termoformujących do pakowania różnorodnych produktów spożywczych takich jak: jogurty, twarożki, dżemy, masło, miód i innych.

Co wyróżnia Państwa ofertę?

Myślę, że przewaga nasza tkwi w elastyczności – zarówno po stronie procesowej jak i opakowaniowej. Zadowolenie klienta, rzetelność wykonania, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, szybkość reakcji w przypadkach awaryjnych – niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa i projektu są naszym najwyższym priorytetem.

Krótkie terminy dostawy opakowań (3-4 tygodnie), możliwość produkcji małych szarży (poniżej 100 tys.), jak również, na życzenie klienta magazynowanie opakowań we Włoszech na tzw. „szybką interwencję” pozwalają naszym klientom na bardzo elastyczne sterowanie własnymi zasobami magazynowymi.

Zobacz także