100 wydanie Forum Mleczarskie Handel
Aktualności kraj Aktualności świat Komunikaty prasowe
Raporty Wywiady Galerie
więcej...
Kampanie Firmy Produkty
Podręcznik serowy ABC Nabiału Kontakt

Komunikaty prasowe (wszystkich: 2303, strona 5 z 154)

Poniższe informacje prasowe pochodzą od producentów, dostawców usług i handlu. Portal forummleczarskie.pl nie dokonuje w nich ingerencji poza możliwymi skrótami dla tekstu tudzież ograniczeniami wyznaczanymi przez ilość zdjęć

Žemaitijos pienas: Sery Džiugas z oznaczeniem geograficznym

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-05-05 09:36:25

Sery Džiugas, które są produkowane w litewskiej spółce Žemaitijos pienas posiadają status chronionego oznaczenia geograficznego.

Chronione oznaczenie geograficzne dotyczy produktu o wyjątkowym pochodzeniu – jego jakość lub inne cechy odnoszą się do danego obszaru geograficznego, w którym jest organizowany chociaż jeden etap produkcji i przetwarzania produktu.

czytaj więcej »

Lactalis Polska: Nowy kefir marki Jovi

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-04-30 12:02:32

Kefir – zna go chyba każdy. Jego lekko kwaśny smak ma miliony fanów na całym świecie. W polskich domach gości od dziesięcioleci. Sprawdza się zarówno jako orzeźwiający napój lub dodatek do koktajli, jak i zastępstwo śmietany w różnych daniach.

Oferta marki Jovi wzbogaciła się o kefir gęsty naturalny w butelce.

Nowy produkt I Love Kefir Gęsty zawiera tylko 3 składniki: mleko, drożdże kefirowe i kultury bakterii.

czytaj więcej »

© mlekpol (sm)

Mlekpol (SM): Mazurski Smak Twaróg półtłusty bez laktozy

Źródło: Mlekpol (SM)/V5   Dodano: 2020-04-30 11:48:02

Twarogi bez laktozy oferowane przez mleczarnię Mlekpol (SM) w Grajewie to znakomite rozwiązanie dla konsumentów nietolerujących cukru mlecznego. Nowy twaróg półtłusty bez laktozy marki Mazurski Smak to naturalny twaróg wytwarzany na podstawie tradycyjnych receptur z najlepszego mazurskiego mleka. Dzięki zastosowaniu enzymu laktazy, zawarta w mleku laktoza została rozłożona, przy zachowaniu pełnej wartości odżywczej i walorów smakowych produktu.

czytaj więcej »

Mlekpol (SM): Nowe sery Gouda i Edam

Źródło: Mlekpol (SM)/V5   Dodano: 2020-04-30 11:18:09

Mleczarnia Mlekpol (SM) wprowadza na rynek dwa nowe produkty. Gouda i Edam to sery holenderskie, podpuszczkowe. Pierwszy z nich ceniony jest za swój łagodny i wytrawny smak. Jest uniwersalny w zastosowaniu, uwielbiany przez dzieci. Ser Edam ma zwartą strukturę (nie ma dziur) oraz lekko kwaskowaty smak. Jego receptura ma polskie pochodzenie, niemniej inspiracją do jej stworzenia był klasyczny ser holenderski Edammer.

czytaj więcej »

Grupa Polmlek: Jogurty proteinowe

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-04-23 23:07:17

Jogurty Proteinowe Polmlek to propozycja dla osób aktywnych fizycznie, dbających o kondycję, ale nie tylko. Wysoka zawartość białka w porcji jogurtu to również dobre rozwiązanie dla osób w okresie rekonwalescencji, będących na dietach po zabiegach chirurgicznych. Polmlek proponuje wysokobiałkowe jogurty łyżeczkowe w trzech wersjach smakowych: jogurt naturalny, jogurt z truskawką i czerwoną porzeczką oraz jogurt z borówką amerykańską.

czytaj więcej »

Hochland Polska: Sezon na sałatki – czas start! Hochland Sałatkowy

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-04-17 14:29:06

Kolorowe i pełne fantazji sałatki to idealna propozycja lekkiej przekąski lub dodatku do dań głównych. Aby nadać sałatkom oryginalny i wyrazisty smak, firma Hochland proponuje sery typu grekiego. Do wyboru jest klasyczna wersja w bloczku lub kostkach, a także ser w gotowej zalewie oleju z oliwkami i papryką lub ser typu greckiego w słoiku w nowej wersji smakowej – z ziołami. Wystarczy dodać sałatę lub inne ulubione warzywa i pyszne danie w śródziemnomorskim klimacie gotowe. To wygoda i doskonały smak w jednym.

czytaj więcej »

Polska Izba Mleka reaktywowała akcję „Bądź świadomy – Kupuj polskie”

Źródło: Polska Izba Mleka   Dodano: 2020-04-16 09:18:37

Akcja „Bądź świadomy – Kupuj polskie” to ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest promowanie polskich produktów mleczarskich i wspieranie polskiego mleczarstwa.

#WspieramyPolskieMleczarstwo to dziś ważne przesłanie do konsumentów! Tysiące rodzinnych gospodarstw mleczarskich pracuje ciężko, żeby zapewnić surowiec do produkcji ciast, deserów czy innych wyrobów, które spotykamy na sklepowych półkach. Kolejne tysiące pracowników zakładów i spółdzielni mleczarskich pracuje, by ten surowiec przetworzyć i dostarczyć do sklepów.

czytaj więcej »

© sertop

Co ze Świętami?

Źródło: Sertop / PR Club   Dodano: 2020-04-10 11:53:01

Tegoroczna Wielkanoc z pewnością nie będzie okazją do rodzinnych spotkań, a większość z nas spędzi ją z najbliższą rodziną lub samotnie, w domach. Czas epidemii jest ciężki dla nas wszystkich, nie tylko dla konsumentów, ale także producentów, którzy pracują ze zdwojoną siłą, aby sprostać bieżącym potrzebom rynku. – Ciąży na nas ogromna odpowiedzialność w stosunku do ludzi, zarówno naszych pracowników, których zdrowie staramy się chronić jak najlepiej możemy jak i polskie rodziny, którym staramy się zapewnić regularne dostawy naszych produktów na Święta – mówi Aneta Będkowska, Marketing Manager w Sertop.

czytaj więcej »

© milkpol

Milkpol wspiera szpitale i lekarzy w czasie epidemii koronawirusa

Źródło: Milkpol / IMR advertising by PR   Dodano: 2020-04-05 20:35:59

Wiadomo, że na każdej wojnie najistotniejsi są żołnierze i aprowizacja. Najważniejszą w tej chwili linią frontu, która jednoczy wszystkie państwa świata, jest walka z epidemią koronawirusa.  A żołnierzami w tej batalii są lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni, którzy pracują z narażeniem życia, zdrowia, nie tylko swojego, ale i swoich rodzin. Pojawiło się mnóstwo inicjatyw, które mają ich w tej walce wspomóc. Spółka Milkpol, producent polskiego nabiału pod marką Czarnocin, również postanowił dołączyć do tej pomocy, przekazując szpitalom w całej Polsce swoje słynne serki smakowe, jogurty, kefiry i sery. Bo żeby walczyć, trzeba jeść. Żeby zdrowieć i poprawiać odporność – również.

czytaj więcej »

Mobilne sklepy ułatwiają życie w izolacji

Źródło: Eurocash   Dodano: 2020-04-03 14:51:22

„abc na kołach”, rozwijana przez Grupę Eurocash sieć agencyjna, prowadząca mobilną sprzedaż produktów żywnościowych w małych miejscowościach i wsiach, gdzie brakuje sklepów stacjonarnych, wprowadziła możliwość zamówienia sklepu na telefon.

Klient zainteresowany zrobieniem zakupów dzwoni na specjalną infolinię (+48 502 004 320) lub pisze maila na adres: kontakt@abcnakolach.pl i dowiaduje się, czy w jego okolicy działają mobilne sklepy „abc na kołach”. Jeśli tak, infolinia kontaktuje go z jednym ze 100 agentów sieci, który po poznaniu potrzeb i lokalizacji klienta oraz po ocenie własnych możliwości czasowych przyjeżdża auto-sklepem pod dom klienta. Sklepy „abc na kołach” mają swoich stałych klientów, dla których agenci tworzą harmonogramy i trasy przejazdów. Dlatego ich zmiana wymaga każdorazowo decyzji agenta. W przeciwieństwie do handlu on-line klient nie musi od razu deklarować zakupu określonych towarów. Ostateczną decyzję może podjąć już podczas zakupów w sklepie na kołach.

czytaj więcej »

Almette #ZOSTAŃ W DOMU z przyjemnością

Źródło: Hochland Polska / Quality PR   Dodano: 2020-04-02 09:52:57

W tych szczególnych okolicznościach, w których się znaleźliśmy, ważnym wsparciem stała się internetowa akcja #ZOSTAŃ W DOMU, propagująca postawę odpowiedzialności za siebie i za innych. Teraz dołącza do niej marka Almette – z pomysłem i z przyjemnością. Inspiracje do kreatywnego spędzania czasu w domu, oryginalne przepisy w nurcie zero waste, pomysły na rodzinne gotowanie – to wszystko znaleźć będzie można w materiałach przygotowanych w akcji Almette #ZOSTAŃ W DOMU z przyjemnością. W jej ramach ambasador marki – David Gaboriaud, prosto ze swojej kuchni będzie łączyć się wirtualnie ze znanymi blogerkami i youtuberkami. Akcja startuje 1 kwietnia.

czytaj więcej »

Grupa Polmlek: Porcja białka dla sportowców

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-03-27 08:00:36

4life Energy to marka, gwarantująca najwyższe standardy produkcji. Powstaje w najnowocześniejszej fabryce w Europie, usytuowanej wśród czystych łąk Warmii. Dzięki innowacyjnym technologiom, produkt tworzony jest z farmaceutyczną pieczołowitością. 4life Energy (WPC) czyli koncentrat białka serwatkowego, to suplement diety dla osób regularnie trenujących. 4life Energy jest również wskazany dla osób po zabiegach chirurgicznych, w okresie rekonwalescencji po przebytych chorobach oraz cierpiących na zaburzenia apetytu.

 

czytaj więcej »

Sealed Air: Worki termokuczliwe Cryovac zapewniają niezbędną ochronę serów

Źródło: Sealed Air   Dodano: 2020-03-25 11:59:52

Głównymi wyzwaniami dla przemysłu spożywczego są obecnie kwestie logistyki, utrzymania produkcji oraz zapewnienia bezpieczeństwa żywności w całym łańcuchu dostaw.

W bardzo żywej ostatnio dyskusji o ograniczeniu używania plastiku kwestia ochrony żywności przed zanieczyszczeniami, bakteriami i wirusami zeszła na drugi plan. Dzisiaj coraz częściej mówi się o niezbędności właściwych opakowań dla zachowania higieny i ochrony zdrowia konsumentów.

 

czytaj więcej »

© sertop

Sertop włącza się w akcję #ZostańWDomu

Źródło: Sertop   Dodano: 2020-03-25 09:57:23

Bieżąca sytuacja na świecie wymusza na nas pewne ograniczenia. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że aby uniknąć zarażenia musimy ograniczyć kontakt z innymi ludźmi i przestrzegać podanych przez Ministra Zdrowia zaleceń w kwestii higieny, a także zrobić wszystko, aby nie zachorować i nie przysporzyć lekarzom dodatkowej pracy. Tyski producent serków topionych także apeluje o pozostanie w domu, zwłaszcza osoby starsze, bo to właśnie one najbardziej obarczone są największym ryzykiem zachorowania.

– Czas spędzony w domu można wykorzystać także na gotowanie i przygotowanie nowych inspiracji w kuchni, na które w codziennej gonitwie nie mamy zwykle czasu – mówi Aneta Będkowska, Marketing Manager w firmie Sertop.

czytaj więcej »

Skierniewice (OSM): Nowe sery

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-03-25 08:08:51

Mleczarnia Skierniewice (OSM) oferuje do sprzedaży na rynku sery Magnackie pod nową marką – Uczta serowa. Są to sery jakości premium, wzbogacane specjalnymi mieszankami ziół, przypraw i naturalnych barwników. Produkowane są przez doświadczonych serowarów, zgodnie z najlepszą sztuką serowarską.

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o © 2008-2020
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij