Branża Mleczarska 100 Firm

Komunikaty prasowe świat (wszystkich: 169, strona 8 z 12)

Poniższe informacje prasowe pochodzą od producentów, dostawców usług i handlu. Portal forummleczarskie.pl nie dokonuje w nich ingerencji poza możliwymi skrótami dla tekstu tudzież ograniczeniami wyznaczanymi przez ilość zdjęć

© tetra pak

Platforma Tetra Pak E3 zaprezentowana na targach Fispal

Źródło: Tetra Pak   Dodano: 2015-06-30 10:27:21

Nastąpił przełom na rynku kartonowych opakowań do żywności – firma Tetra Pak wprowadziła na rynek maszynę napełniającą, która do sterylizacji materiału opakowaniowego zamiast nadtlenku wodoru wykorzystuje wiązki elektronów. Platforma Tetra Pak E3, zaprezentowana podczas Międzynarodowych Targów Fispal Tecnologia w Sao Paulo w Brazylii, oferuje swoim użytkownikom wiele korzyści, w tym możliwość napełniania do 40 tys. opakowań w ciągu godziny. W porównaniu do obecnie wykorzystywanej linii Tetra Pak A3/Speed, platforma Tetra Pak E3 pozwoli na zmniejszenie kosztów produkcji, zwiększenie jej elastyczności oraz będzie miała mniejszy wpływ na środowisko.

czytaj więcej »

© worlfood
© worlfood

Targi łączą

Źródło: WorldFood   Dodano: 2015-06-12 09:55:02

Druga edycja targów WorldFood Warsaw za nami. Czas na podsumowania i statystyki!
– Jestem bardzo zadowolony i dziękuję za organizację tej ciekawej inicjatywy – tymi słowami II edycję Targów WorldFood Warsaw ocenił minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki. Podkreślił, że Warszawa staje się ważnym centrum wystawienniczym artykułów rolno-spożywczych.
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Dariusz Bąk dodał, iż – na targach warto być, by skracać sobie drogę do eksportu. Sektor rolno-spożywczy rośnie, a wraz z nim wzrasta potrzeba takich spotkań. Targi łączą!”
Słowom przedmówców wtórował prezes Agencji Rynku Rolnego Radosław Szatkowski, który podkreślił, że WorldFood Warsaw to targi dobrze rokujące na przyszłość.

czytaj więcej »

© tetra pak

Dwa opakowania Tetra Pak z nagrodami WorldStar Award

Źródło: Tetra Pak   Dodano: 2015-05-22 14:19:23

Dwa opakowania firmy Tetra Pak zaprojektowane z myślą o ograniczaniu ich wpływu na środowisko naturalne, zdobyły w tym roku prestiżowe nagrody WorldStar Packaging Award 2015. Tetra Top z odrywaną górną częścią wykonaną z tworzywa oraz Tetra Prisma Aseptic 1000, w której zastosowano bioplastik pochodzenia roślinnego, zostały wyróżnione w kategorii „Napoje” za swoje właściwości w zakresie mniejszego oddziaływania na środowisko. Dodatkowo Tetra Prisma Aseptic 1000 otrzymała tytuł „Gold Sustainability Award” dla opakowania wyprodukowanego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

czytaj więcej »

Mlekpol (SM) liderem w IV konkursie Krajowej Oceny Mleka Spożywczego i Mlek Fermentowanych

Źródło: FC   Dodano: 2015-05-20 08:34:13

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w konkursie Krajowej Oceny Mleka Spożywczego i Mlek Fermentowanych otrzymała dwie nagrody. Podczas gali ich wręczenia, za zajęcie I miejsca, medal z popiersiem dra hab. Wojciecha Tuszyńskiego przyznany został mleku Łaciate Świeże 2% oraz Jogurtowi Greckiemu.
Cztery zespoły arbitrów dokonały oceny sensorycznej, oceny znakowania, estetyki i funkcjonalności oraz ewentualnych dodatkowych informacji na opakowaniu. Po ocenieniu wielu zgłoszonych do konkursu produktów zespoły superarbitrów i arbitrów wyłoniły finalistów.

czytaj więcej »

Promocja plastrów żółtych Hochland - większe opakowanie – ta sama cena!

Źródło: Hochland Polska   Dodano: 2015-05-20 08:28:33

Firma Hochland Polska przystępuje w czerwcu do nowej promocji serów żółtych w plastrach pod hasłem: Większe opakowanie 165 g – ta sama cena! Zasady promocji polegają na dodaniu 10% gratis do dotychczasowej gramatury 150 g. Większe opakowanie 165 g będzie miało tę samą cenę.
Na wszystkich wariantach serów żółtych w plastrach Hochland umieszczona zostanie naklejka promocyjna z komunikatem +10% gratis! Opakowania zbiorcze będą także oznakowane stickerem promocyjnym.

czytaj więcej »

© sertop

Sertop z kolejnym certyfikatem Doceń Polskie

Źródło: Sertop   Dodano: 2015-05-20 08:15:32

Tyski producent serków topionych kolejny raz z rzędu został laureatem Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Godła tym razem otrzymały: Edam oraz Gouda Wędzona, produkty z nowej linii „Jak dawniej”, mocno nawiązujące zarówno składem jak i opakowaniem do tradycyjnych metod produkcji serków topionych.

czytaj więcej »

© daimler
© daimler

Freightliner Inspiration Truck – premiera autonomicznej ciężarówki z rekordem świata na zaporze Hoovera

Źródło: Daimler   Dodano: 2015-05-14 16:29:16

Premiera autonomicznej ciężarówki w faktach:
• Rekordowo jasny strumień świetlny – 1,17 mln lumenów – co zapewniło Freightlinerowi wpis w Księdze Rekordów Guinnessa
• Pierwsza na świecie autonomiczna ciężarówka z uprawnieniami do jazdy po publicznych drogach
• Unikalny debiut unikalnej ciężarówki – z okazji premiery Freightlinera Inspiration Truck zapora Hoovera stała się największym ekranem projekcyjnym w Ameryce Północnej
• Imponująca prezentacja z wykorzystaniem 60 projektorów HD, emitujących obraz o powierzchni ponad 39 tys. m kw.

czytaj więcej »

© pim
© pim

Śniadanie prasowe Polskiej Izby Mleka na SIAL China

Źródło: PIM   Dodano: 2015-05-11 11:15:24

W dniu 07.05.2015 r. podczas drugiego dnia tegorocznych targów Sial China odbyło się Śniadanie Prasowe w formie briefingu prasowego. Gospodarzem spotkania był przedstawiciel Polskiej Izby Mleka.
Śniadanie w formie bufetu skierowane było do 30 dziennikarzy branżowych, 3 przedstawicieli WPHI w Szanghaju wraz z zaproszonym Konsulem RP w Shanghaju oraz przedstawicieli Polskiej Izby Mleka i lokalnych organizatorów. Spotkanie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Doskonale przemyślana konferencja prasowa połączona z prezentacją produktów na każdym ze stolików w postaci mini deski serów oraz wyodrębnionym stanowiskiem z wyeksponowanymi produktami polskich i europejskich przetwórców mleka stanowiło wyjątkową oprawę do merytorycznej dyskusji po wystąpieniu prelegentów.

czytaj więcej »

© daf

Firma DAF i TNO przedstawiają program „EcoTwin”

Źródło: DAF   Dodano: 2015-04-08 15:10:04

Podczas tygodnia motoryzacji firma DAF i TNO zaprosiły holenderską minister infrastruktury i środowiska, Schultz van Haegen, oraz belgijską minister transportu, Galant, na prezentację projektu „EcoTwin”. Podczas pokazu, który odbył się na drodze N270 w pobliżu Helmond, dwa pojazdy ciężarowe połączone ze sobą za pośrednictwem sieci bezprzewodowej jechały jeden za drugim w bliskiej odległości. Kierowca drugiego samochodu ciężarowego nie musiał przyspieszać, hamować ani kierować pojazdem.

czytaj więcej »

© sk

Dyrektor Naczelny Smurfit Kappa – Gary McGann odznaczony przez RISI nagrodą „Najlepszy Europejski Dyrektor Generalny”.

Źródło: Smurfit Kappa   Dodano: 2015-02-27 15:40:20

Nagrodę tę przyznają analitycy inwestycyjni i menadżerowie zarządzający portfolio, z europejskiej branży celulozowo-papierniczej. Gary McGann, który po raz drugi zdobył tę nagrodę, był już mianowany do niej w 2013 roku przez miesięcznik Institutional Investor Magazine. Nagrodę przyznaje RISI, wiodący dostawca informacji, obsługujący globalną branżę produktów leśnych.

czytaj więcej »

Elopak wprowadza na rynek z nową maszynę napełniającą

Źródło: Elopak   Dodano: 2015-01-27 14:26:05

Pierwsza instalacja nowej maszyny jest już faktem. Firma Elopak mówi o pełnej operacyjności nowej platformy Pure-Pak Advanced E-PS120A, która dostarcza klientom zaawansowaną technikę nalewania na konkurencyjnym rynku spożywczym.

czytaj więcej »

© henri willig

Sylwester z Forum Mleczarskie: Gouda z szampanem na 40-lecie firmy Henri Willig

Źródło: Forum Mleczarskie, Joanna Górska, Holland Media Tour   Dodano: 2014-12-30 10:09:21

W odchodzącym roku holenderska firma mleczarska Henri Willig obchodzi 40-lecie swojego istnienia. Z tej okazji wdrożono do sprzedaży nowy ser typu gouda z mleka koziego z dodatkiem szampana. Ser kozi Saveur Champagne to mody ser o delikatnym łagodnym smaku z bogatym nutą szampana w tle. Ser zawiera także 10 g 24-karatowego złota. Waga sera to 8 funtów, a jest on wytwarzany wyłącznie na zamówienie. Ser kozi z szampana to duma kunsztu serowarskiego firmy. Ser jest produkowany pod marka Polderkaas.

czytaj więcej »

Wygraj chwilę przyjemnogści z Fantasią Mousse!

Dodano: 2014-11-07 09:03:20

Cudowna ciepła kąpiel w pianie? Wieczór z książką w ręku? A może chwila zapomnienia przed telewizorem? Pokaż nam swoje sposoby na chwile przyjemności i wygraj wspaniałe nagrody od Fantasii Mousse.
Lekkość i chwila przyjemności to dwa określenia opisujące nowy produkt od Danone – Fantasię Mousse. To pyszny jogurtowy mus, którego lekka konsystencja połączona z wyśmienitymi dodatkami jest idealnym pomysłem na wieczorne chwile przyjemności i tematem nowego konkursu dla czytelniczek portalu ofeminin.pl. Więcej informacji o produkcie na: danone.pl

czytaj więcej »

© mlekovita

Rada Ekspertów Mleczarstwa apeluje o mądrą konsolidację

Źródło: REM   Dodano: 2014-11-03 09:39:30

Dariusz Sapiński, Przewodniczący Rady Ekspertów Mleczarstwa (REM) wystosował pismo w sprawie potrzeby konsolidacji branży mleczarskiej. Przedstawiamy jego treść:
„Mądra i nowoczesna konsolidacja kluczem do zmniejszenia skutków spowolnienia gospodarczego
Rozwój współczesnego świata nie pozostaje bez wpływu na system gospodarczy Polski, niosąc za sobą zmiany oddziałujące również na polskie spółdzielnie mleczarskie. To on wymusił konieczność procesu konsolidacji spółdzielni mleczarskich – bez niego polskie mleczarstwo nie będzie podmiotem istotnym na rynku międzynarodowym, ponieważ w porównaniu do innych krajów wciąż jest bardzo rozdrobnione i rozproszone. W związku z tym jest słabsze i mniej rozpoznawane niż zagraniczne koncerny mleczarskie o mocno skonsolidowanej strukturze. Wielkość przeciętnych polskich mleczarni jest bowiem znacznie niższa nie tylko od średniej światowej, ale i europejskiej, a nawet najwięksi polscy przetwórcy w skali europejskiej nie są dużymi przedsiębiorstwami. Polskie mleczarstwo musi więc dążyć do budowy podobnie silnej pozycji, a drogą ku temu jest właśnie konsolidacja.

czytaj więcej »

Sukces Mlekpol (SM) na liście „Rzeczpospolitej”

Źródło: First Communications   Dodano: 2014-10-29 16:18:37

Mlekpol (SM) to jedno z największych przedsiębiorstw branży mleczarskiej w kraju, czego potwierdzeniem jest jej najwyższa pozycja w grupie firm mleczarskich na Liście 2000 Polskich Przedsiębiorstw „Rzeczpospolitej\".

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o. © 2008-2021
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel.: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij