100 wydanie Forum Mleczarskie Handel
Aktualności kraj Aktualności świat Komunikaty prasowe
Raporty Wywiady Galerie
więcej...
Kampanie Firmy Produkty
Podręcznik serowy ABC Nabiału Kontakt

Komunikaty prasowe kraj (wszystkich: 2152, strona 8 z 144)

Poniższe informacje prasowe pochodzą od producentów, dostawców usług i handlu. Portal forummleczarskie.pl nie dokonuje w nich ingerencji poza możliwymi skrótami dla tekstu tudzież ograniczeniami wyznaczanymi przez ilość zdjęć

© sertop

Sertop rozdaje kalendarze

Źródło: Sertop / PR Club   Dodano: 2020-01-16 08:52:58

Tyski producent serków topionych organizuje kolejny konkurs. Tym razem do wygrania jest aż 100 sztuk kalendarzy na 2020 rok. Może je wygrać każdy, kto do 19 stycznia br. dokończy w komentarzu pod konkursowym postem zdanie: ”Kalendarz powinien trafić do mnie, ponieważ …..” Szczegóły znajdują się w regulaminie https://tiny.pl/t8l4v

czytaj więcej »

© sertop

Sertop: Serki w karnawałowym menu

Źródło: Sertop / PR Club   Dodano: 2020-01-16 08:01:10

Serek owinięty z melonem w szynkę parmeńską to doskonała, błyskawiczna w przygotowaniu przekąska idealnie pasująca na karnawałowe menu. Co jeszcze można zrobić z użyciem serka topionego? Okazuje się, że bardzo dużo! – Karnawał to czas zabaw i spotkań z przyjaciółmi, podczas których liczy się przede wszystkim wspólnie spędzony czas – mówi Aneta Będkowska, Marketing Manager w Sertop – Warto tego czasu nie marnować na żmudne stanie w kuchni, tylko przygotować dania, które są nie tylko zdrowe i smaczne, ale także szybkie w przygotowaniu np. zupy kremy, gotowane na parze lub pieczone warzywa z serowym sosem, dipy z nachosami lub paluchami z ciasta francuskiego czy warzywno-serowe zapiekanki.

czytaj więcej »

Žemaitijos pienas: Jagodowy batonik twarogowy

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-01-14 08:16:27

Fani twarogo­wych batoników Magija mogą cieszyć się nowym smakiem ba­tonika w polewie czekoladowej z nadzieniem z czarnej jagody! Do produkcji batoników Magija firma Žemaitijos pienas wykorzy­stuje opatentowaną technologię „puszystego twarożku”, dzięki której twaróg staje miękki i puszysty. Batonik oblany jest prawdzi­wą czekoladą, wytworzoną w 67% z najwyższej jakości ziaren ka­kao. 

czytaj więcej »

Nowy serek wiejski Łaciaty w linii produktów bez laktozy

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-01-13 15:23:12

Mleczarnia Mlekpol (SM) w Grajewie wprowadza do swojej oferty nowy serek wiejski Łaciaty bez laktozy. Dzięki zastosowanym procesom rozkładu laktozy na cukry proste, serek wiejski zachowuje naturalny mleczny smak oraz cenne wartości odżywcze.

Łaciate to najbardziej rozpoznawana marka mleczarska w Polsce. Mlekpol (SM), właściciel marki, wprowadza nowy serek wiejski Łaciaty, przyjazny konsumentom nie tolerującym cukru mlecznego. Pyszny serek wiejski w wersji bez laktozy to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą rezygnować z dobroczynnych właściwości produktów mlecznych. Serek znakomicie komponuje się z owocami, warzywami czy bakaliami, jest też doskonałą bazą past do kanapek i niezastąpionym składnikiem wielu dań. Serek wiejski to źródło naturalnego białka, które przyczynia się do wzrostu masy mięśniowej, dlatego szczególnie polecany jest jako element diety po wysiłku fizycznym.

czytaj więcej »

Grupa Polmlek: Nowe smaki Jogurtów z owsianką

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-01-10 08:07:52

Grupa Polmlek rozszerzyła ofertę produktów śniadaniowych o Jo­gurty z owsianką w trzech smakach – naturalnym, oraz z dodat­kami polskich owoców – truskawki i jabłek. Jogurty z dodatkiem płatków owsianych to pełnowartościowy i sycący posiłek, pełen dobroczynnych kultur bakterii i błonnika z ziaren owsa. Idealny na śniadanie dla osób zabieganych i ceniących sobie wygodę, a jednocześnie chętniej sięgających po zdrową żywność niż po fast food.

czytaj więcej »

© hochland polska

Hochland bada poziom zadowolenia lokalnych społeczności

Źródło: Hochland Polska   Dodano: 2020-01-09 16:09:48

Hochland Polska na koniec 2019 r. już trzeci raz przeprowadził ankietowanie oceniające zadowolenie wśród społeczności lokalnej. Zgodnie z przyjętymi założeniami zaproszono do wypełnienia ankiety wszystkie chętne osoby, mieszkańców z rejonu Kaźmierza i Węgrowa, miejsc w których Hochland ma w Polsce swoje zakłady produkcyjne.

Wypełnienie każdej ankiety zajęło potencjalnemu uczestnikowi badania zaledwie kilka minut. Tak jak w poprzednich latach na formularzu znalazło się sześć zagadnień. Dystrybucja ankiety była zaplanowana w ramach wydań lokalnych gazet: Obserwatora Kaźmierskiego i Głosu Węgrowa. Pytano, czy Hochland Polska jest firmą przyjazną dla środowiska, czy wspiera społecznie ważne inicjatywy, czy wspiera edukację młodzieży, czy wspiera działania promujące aktywność fizyczną, czy angażuje się w rozwój gminy i wreszcie pytano o ogólny poziom zadowolenia z inicjatyw Hochland Polska wśród lokalnej społeczności. Proponowano cztery możliwe warianty odpowiedzi: zdecydowanie nie, raczej nie, raczej tak, zdecydowanie tak. Ankieta była anonimowa, kończyła się krótką metryczką. Wyniki ankiety są każdorazowo bardzo pomocne w ocenie prowadzonych działań, a także ułatwiają planowanie efektywnej współpracy Hochland Polska z lokalnymi społecznościami na kolejny rok i najbliższe lata.

czytaj więcej »

North Coast: Wegańskie napoje z serii Body & Future

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-01-07 00:35:40

Oferta North Coast poszerzyła się o innowacyjne wegańskie na­poje z serii Body & Future, produkowane przez słowacką firmę Mc Carter. Do asortymentu wprowadzono 4 napoje: orzechowy, migdałowy, kokosowy oraz owsiany.

Napoje roślinne Body & Future wytwarzane są z wysokiej ja­kości świeżych surowców, które podlegają tylko krótkotrwałej, delikatnej pasteryzacji co pozwala na zachowanie lepszych wa­lorów odżywczych i smakowych ale wymaga przechowywania w temperaturze od 1°C do 8°C. Napoje orzechowe wyróżniają się największą zawartość orzechów, migdałów i kokosa, spośród wszystkich takich produktów oferowanych przez konkurencję. Cała linia produktów wytwarzana jest bez dodatku cukru i sztucz­nych dodatków, wzbogacona o ekstradawką wapnia i witaminy D3.

czytaj więcej »

Radwag Wagi Elektroniczne: Wagosuszarka mikrofalowa PMV 50

Źródło: Forum Mleczarskie Biznes   Dodano: 2019-12-29 23:54:46

Wagosuszarka mikrofalowa PMV 50 produkcji Radwag to nowo­czesne urządzenie służące do pomiaru wilgotności próbek o dużej zawartości wody (między 8 a 100%), takich jak produkty mleczne, syropy, produkty owocowe, kremy, płynne żywice. Suszenie od­bywa się za pomocą emisji mikrofal równomiernie ogrzewających całą powierzchnię próbki.

PMV 50 posiada czujnik temperatury. Aby zapobiec przekrocze­niu temperatury wrzenia monitorowana jest też moc urządzenia. Zadana moc mikrofal jest wyświetlana na ekranie miernika przez cały okres suszenia.

czytaj więcej »

Mleczarnia Turek: Nowy Camembert NaTurek Wyrazisty Smak

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2019-12-23 14:49:35

NaTurek Wyrazisty Smak to doskonała propozycja dla wielbicieli serów pleśniowych z białą skórką o nieco intensywniejszym smaku i aromacie.

NaTurek Wyrazisty Smak to miękki i kremowy Camembert naturalny o umiarkowanie dojrzałym smaku, przygotowany w oparciu o nową, specjalnie opracowaną recepturę. Nowy NaTurek Wyrazisty Smak to idealny pomysł na wieczorne spotkanie z przyjaciółmi – podaj go jako samodzielna przekąska na desce serów, w towarzystwie słonych i wytrawnych dodatków lub z lampką wina.

czytaj więcej »

© sealed air

Sealed Air wprowadza nowy, bezobsługowy system do pakowania serów

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2019-12-23 10:43:31

SVS45 marki Cryovac to nowatorski, automatyczny system do pa­kowania z ciągłym przepływem produktu, opracowany i opaten­towany przez Sealed Air. Próżnia uzyskiwana jest dzięki efektowi różnicy ciśnień. Urządzenie nie wymaga operatora, nie narusza struktury sera oraz poprawia wygląd końcowego opakowania.

czytaj więcej »

Spomlek (SM): Wybrano placówki, które otrzymają kąciki zabaw dla dzieci. Dodatkowo: Centrum Zdrowia Dziecka

Źródło: Spomlek (SM)   Dodano: 2019-12-20 09:46:26

O radosne, pełne zabawek Serenadowe kąciki walczyło ponad 250 placówek z całego kraju. Do finału zakwalifikowało się 20 z nich, a selekcji na podstawie najlepszych uzasadnień dokonały ambasadorki akcji - zaangażowane szefowe kuchni: Joanna Jakubiuk, Anna Klajmon, Sylwia Stachyra, Ewa Malika Szyc-Juchnowicz oraz Beata Śniechowska. Następnie w wyniku głosowania toczącego się na stronie www.serenadadladzieci.pl, wspieranego komunikacyjnie przez szefowe kuchni, dr Łukasza Durajskiego oraz media regionalne, wyłoniono 5 placówek, w których niebawem pojawią się Serenadowe kąciki zabaw. Rekordzista zdobył aż 28 772 głosy!

czytaj więcej »

© hochland polska
© hochland polska

Śladami najświeższych trendów kulinarnych z Hochland

Źródło: Hochland Polska   Dodano: 2019-12-19 15:23:54

Hochland Professional stale pracuje nad nowymi przepisami z udziałem produktów food service. Na zorganizowanych ostatnio warsztatach kulinarnych wspólnie ze znakomitym szefem kuchni Ernestem Jagodzińskim stworzono nowe dania na bazie dwóch produktów: sera twarogowego Cremette i sera Cagliata.

Czerpiąc z ogromnej wiedzy Ernesta Jagodzińskiego, który niedawno zdobył drugie miejsce w międzynarodowym konkursie kulinarnym  Bocuse d’Or Poland 2019 – na temat najświeższych trendów w gastronomii przygotowano nowe przepisy kulinarne, które mogą wzbogacić restauracyjne menu o wyjątkowe pozycje.

czytaj więcej »

© torpol

Firma Torpol ponownie otrzymała tytuł Przedsiębiorstwo Fair Play

Źródło: Forum Mleczarskie Biznes   Dodano: 2019-12-18 11:07:44

Firma Torpol – producent worków papie­rowych z wkładką polietylenową – kolej­ny rok z rzędu otrzymała tytuł „Przed­siębiorstwo Fair Play”. Nagrodę odebrał Dariusz Lipski, Prezes Zarządu.

Program Promocji Kultury Przedsiębior­czości „Przedsiębiorstwo Fair Play” to ogólnopolski program, w którym co roku oceniane są wszystkie aspekty działalno­ści firmy. Ideą programu jest zachęcenie wszystkich firm w Polsce do zachowań etycznych i wprowadzenia stosownych zmian nie tylko w wewnętrznej organi­zacji pracy, lecz także w kształtowaniu pozytywnych relacji ze społecznością lokalną oraz dbałości o środowisko na­turalne.

czytaj więcej »

© bieluch (sm)

Janusz Mojak Wzorowym Agroprzedsiębiorcą 2019

Źródło: Bieluch (SM)   Dodano: 2019-12-12 14:36:37

Prezes Zarządu mleczarni Bieluch (SM) Janusz Mojak otrzymał z rąk Jana Krzysztofa Ardanowskiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Adama Kwiatkowskiego, Sekretarza Stanu Kancelarii Prezydenta, zaszczytny tytuł Wzorowego Agroprzedsiębiorcy RP 2019 oraz nagrodę w postaci szabli oficerskiej. Pretendenci do tytułu oprócz osiągniętych wysokich rezultatów gospodarczych w obszarze rolnictwa i agrobiznesu, odznaczają się szczególną etyką w zarządzaniu swoimi przedsiębiorstwami lub gospodarstwami rolnymi.

czytaj więcej »

Grupa Mlekovita: Masło smakowe

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2019-12-12 08:09:37

Masło Polskie to prawdziwe, tradycyjne masło najwyższej jakości. Teraz oferowane w formie osełki w 4 nowych wariantach: ziołowe, cebulowe, grzybowe i czosnkowo-pietruszkowe. Posiada idealnie smarowną konsystencję, przeznaczone jest głównie do smarowania pieczywa.

Dzięki wyjątkowym walorom smakowo-zapachowym, stanowi doskonały dodatek do grzanek, duszenia, grillowania, smażenia oraz innych celów kulinarnych, nadając potrawom specyficzny aromat i doskonały smak.

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o © 2008-2020
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij