100 wydanie Forum Mleczarskie Handel
Aktualności kraj Aktualności świat Komunikaty prasowe
Raporty Wywiady Galerie
więcej...
Kampanie Firmy Produkty
Podręcznik serowy ABC Nabiału Kontakt

Komunikaty prasowe kraj (wszystkich: 2152, strona 7 z 144)

Poniższe informacje prasowe pochodzą od producentów, dostawców usług i handlu. Portal forummleczarskie.pl nie dokonuje w nich ingerencji poza możliwymi skrótami dla tekstu tudzież ograniczeniami wyznaczanymi przez ilość zdjęć

Tetra Pak nagrodzona za przeciwdziałanie zmianom klimatycznym oraz ochronę lasów

Źródło: Tetra Pak   Dodano: 2020-02-25 12:49:13

20 lutego 2020 r. firma Tetra Pak została po raz czwarty doceniona za wyróżniające się działania zapewniając sobie podwójne miejsce na prestiżowej liście A prowadzonej przez międzynarodową organizację non-profit CDP, która działa na rzecz środowiska naturalnego. Tetra Pak jest jedną ze 179 firm docenionych za swoją działalność na rzecz zmniejszenia poziomu emisji CO2, minimalizacji ryzyka zmian klimatu oraz dążenia do dekarbonizacji gospodarki. To także jedna z ośmiu firm działających na rzecz zapobiegania deforestacji (uszczuplania zasobów leśnych) dokonywanej przez firmy z łańcucha dostaw – wszystko to dzięki pozyskiwaniu kluczowych zasobów ze zrównoważonych, certyfikowanych źródeł.

czytaj więcej »

Olma: Nowe smaki deseru Cavalier

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-02-24 08:09:11

Na początku 2020 r. na rynku pojawił się Deser Cavalier w odświeżonej szacie graficznej. Cavalier to jeden z pierwszych i najdłużej utrzymujących się na rynku produktów czeskiej firmy Olma, cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem swoich stałych Klientów. Potwierdzają to liczne nagrody zdobyte w konkursie organizowanym przez Forum Mleczarskie oraz wysoki poziom sprzedaży odnotowany w ostatnich latach. Uznanie klientów, stale zmieniające się trendy i rosnące zapotrzebowanie skłoniły firmę do odświeżenia marki.

czytaj więcej »

© trepko

Trepko: Nowe rozwiązanie do pakowania masła – Seria 850

Źródło: Trepko   Dodano: 2020-02-21 07:16:37

Seria 850 została zaprojektowana do dozowania i owijania szerokiej gamy produktów pastowatych, w tym masła,  tłuszczu mlecznego z dodatkiem olejów roślinnych, margaryny w płyty i bloki o różnych kształtach i rozmiarach. Istotną cechą maszyn Serii 850 jest system dozowania bazujący na pionowej lub poziomej zasadzie działania, wspieranej przez niezawodne napędy mechaniczne, połączone z technologią serwonapędów. Jednostka dozująca z podwójnym tłokiem, umożliwia dozowanie dużych objętości produktu bez obniżenia wydajności linii.

czytaj więcej »

Kruszwica (ZT): Nowe opakowania marki Optima

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-02-19 18:34:17

Optima to najmłodsza, najbardziej innowacyjna i dynamicznie rozwijająca się marka w segmencie margaryn zdrowotnych.

Z myślą o konsumentach oraz o wspólnym dbaniu o środowisko, w styczniu 2020 r. marka ukazała się w nowym, bardziej przyjaznym środowisku opakowaniu. Obecne opakowania w 100% nadają się do recyklingu, zawierają o 30% mniej plastiku, a 53% materiału kubka pochodzi z recyklingu. Dzięki tej zmianie zmniejszono o 27 ton zużycie plastiku w ciągu roku oraz emisję CO2 o 112 ton rocznie.

czytaj więcej »

© mlekpol (sm)/v5
© mlekpol (sm)/v5

Mlekpol (SM) na Gulfood 2020, największej imprezie branży spożywczej na Bliskim i Środkowym Wschodzie

Źródło: Mlekpol (SM)/V5   Dodano: 2020-02-19 14:28:16

– W 2019 roku Mlekpol wyeksportował 30% swojej produkcji. Ważnym odbiorcą naszych wyrobów mleczarskich są kraje Bliskiego i Środkowego Wschodu – to 7% wszystkich towarów wysłanych przez Mlekpol poza granicę kraju – mówi Małgorzata Cebelińska, Dyrektor Handlu Mlekpol (SM) w Grajewie. Gulfood w Dubaju to jedno z najważniejszych wydarzeń branży spożywczej, a nasze produkty zawsze spotykają się tu zawsze z dużym zainteresowaniem kontrahentów, przede wszystkim ze względu na ich wyjątkową jakość. Po dotychczasowych spotkaniach na targach w Dubaju widzimy potencjał i możliwość zwiększenia swojej obecności eksportowe w tej części świata – dodaje Małgorzata Cebelińska.  

 

czytaj więcej »

© sertop

Sertop z certyfikatami jakości

Źródło: Sertop / PR Club   Dodano: 2020-02-17 10:57:11

Tyski producent serków topionych i smażonych otrzymał kolejne certyfikaty dla swoich produktów. Kapituła Znaku „Jakość Tradycja” z dnia 20 stycznia 2020 r. przyznała na okres trzech lat firmie Sertop uprawnienia do oznaczania znakiem „Jakość Tradycja” produktów: „Ser topiony Gouda” oraz „Ser topiony Złoty Ementaler” – Otrzymanie znaku Jakość Tradycja jest potwierdzeniem wysokiej jakości naszych produktów wynikającej z tradycyjnego charakteru i receptur. Serki topione to klasyka wśród produktów nabiałowych. System jakościowy Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego jest jednocześnie krajowym systemem jakości żywności, uznawanym od 2007r. przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – mówi Aneta Będkowska, Marketing Manager w Sertop.

czytaj więcej »

Sertop: Hauskyjza z kminkiem, nowy ser smażony

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-02-13 14:30:42

Hauskyzja „ Ślōnski Maszket” z kminkiem z kminkiem to najmłodszy produkt z linii serów smażonych polskiej marki Sertop, mocno wpisujący się w śląską tradycję. Produkowany z polskiego surowca, na podstawie tradycyjnej receptury, o charakterystycznym smaku, który docenią nawet najwybredniejsi koneserzy.

– Produkt stworzyliśmy w oparciu o potrzeby konsumentów, którzy coraz częściej poszukują regionalnych produktów na sklepowych półkach – mówi Aneta Będkowska, Marketing Manager w Sertop.

czytaj więcej »

© spomlek (sm)

Nowy kącik zabaw w siedleckim szpitalu

Źródło: Spomlek (SM)   Dodano: 2020-02-11 09:30:25

Mali pacjenci Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach od dziś korzystać mogą z nowego kącika zabaw. Siedlecki szpital, razem z innymi czterema ośrodkami medycznymi, zdobył najwięcej głosów w finale akcji Serenada dla dzieci. Nagrodą były bogato wyposażone, kolorowe kąciki zabaw dla dzieci.

Dzięki wsparciu mieszkańców, lokalnych mediów, a także szefowej kuchni Anny Klajmon, szpital zdobył ponad 17 tys. głosów. Znana i lubiana uczestniczka programu telewizyjnego Top Chef Anna Klajmon była jedną z 5 ambasadorek akcji. Na pierwszym etapie akcji zachęcała do zgłaszania placówek medycznych, w których brakuje kącików zabaw, by na kolejnym etapie motywować społeczność lokalną do głosowania na wybrane lokalizacje. Tym sposobem, zdobywając najwięcej głosów w województwach mazowieckim i łódzkim, kącik trafił do szpitala w Siedlcach.

czytaj więcej »

Spotkanie ws. stosowania ustawy o znakowaniu produktów wytworzonych „bez GMO”

Źródło: Polska Izba Mleka   Dodano: 2020-02-10 09:17:12

W dniu 1 stycznia 2020 r. weszła w życie ustawa z dnia 13 czerwca 2019 r. o oznakowaniu produktów wytworzonych bez wykorzystania organizmów genetycznie zmodyfikowanych jako wolnych od tych organizmów. Jeszcze przed okresem obowiązywania aktu, jego zapisy budziły sporo wątpliwości i kontrowersji. Producenci mleka i przetworów mlecznych, członkowie Polskiej Izby Mleka oraz niezrzeszeni, zwracali się do PIM  z licznymi pytaniami oraz z prośbą o pomoc w interpretacji przepisów.

czytaj więcej »

Śmietana Łaciata to wybór nie tylko na czas karnawału

Źródło: Mlekpol (SM)/V5   Dodano: 2020-02-07 15:27:32

Karnawał to czas spotkań i możliwość zaprezentowania naszych umiejętności kulinarnych. Podczas gotowania nie zapominajmy o  śmietanie i jej wszechstronnym zastosowaniu w każdej kuchni.  Mlekpol (SM) oferuje  swoim Konsumentom szeroki wybór najlepszych śmietan Łaciatych.

Śmietana Łaciata mleczarni Mlekpol (SM) występuje w wariantach 12, 18 i 22%, z których każda ma swoje przeznaczenie. 12% można dodawać do sałatek i dań na zimno, 18% zabiela się zupy i robi sosy, natomiast 22% z powodzeniem można używać do zagęszczania sosów.

czytaj więcej »

Green Factory Logistics z certyfikatem usług Bio

Źródło: Green Factory Logistics   Dodano: 2020-01-28 21:19:28

Kategoria żywności ekologicznej jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się sektorem rynku spożywczego w Polsce a jej obecność w sieciach handlowych i dyskontach sprzyja popularyzacji i dostępności oferty Bio produktów. Trend Bio to nie tylko rozwój upraw, produkcji i przetwórstwa, ale również usług związanych z całym łańcuchem dostaw, w którym istotnym punktem jest logistyka, transport i magazynowanie.

czytaj więcej »

© Krzysztof Sitkowski, KPRP

Gostyń (SM) na Polskiej Wystawie Gospodarczej

Źródło: Gostyń (SM)   Dodano: 2020-01-24 15:56:38

W dniu 16 stycznia 2020 r. mleczarnia Gostyń (SM) gościła w Stalowej Woli na Polskiej Wystawie Gospodarczej zorganizowanej pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Podczas wystawy zaprezentowano mleko zagęszczone niesłodzone 500 g, mleko zagęszczone niesłodzone 500 g light z magnezem oraz kajmak 510g . Uczestnicy tego wydarzenia mieli możliwość degustowania mlek zagęszczonych serwowanych z kawą oraz spróbowania pysznych wypieków z kajmakiem.

Spółdzielnię Mleczarską w Gostyniu reprezentowali: Zbigniew Łukasik, Kierownik Działu Handlu i Marketingu oraz Bernadeta Glapiak, Zastępca Kierownika Handlu i Marketingu.

czytaj więcej »

© sertop

Sertop: Mody konsumenckie wymuszają zmiany w firmie

Źródło: Sertop / PR Club   Dodano: 2020-01-21 08:10:21

Czy warto dostosować się do bieżących mód żywieniowych? – Wszystko zależy od okoliczności – mówi Aneta Będkowska Marketing Manager w Sertop. – Bo mody na niejedzenie laktozy lub glutenu przemijają, ale moda na polskie i dobre jakościowo produkty to trend, który z pewnością będzie się rozwijać i do którego warto się dostosować.

– Nasze produkty od kilkudziesięciu lat cieszą się ogromną popularnością, na co główny wpływ ma ich jakość, o którą dbamy na każdym etapie produkcji. To właśnie dzięki tej jakości nasze produkty doskonale sprawdzają się nie tylko na kanapkach, ale także podczas gotowania/pieczenia/smażenia, co sprawia, że można ich użyć zarówno do sałatek czy domowych zup, sosów, mięs lub zapiekanek – opowiada Aneta Będkowska.

czytaj więcej »

© forum mleczarskie

Spomlek (SM): Historia polskiej gospodarki z Radamerem i Bursztynem

Źródło: Spomlek (SM)   Dodano: 2020-01-20 09:37:03

Mleczarnia Spomlek (SM) znalazła się w gronie firm prezentowanych w ramach Polskiej Wystawy Gospodarczej, która podsumowuje historię oraz osiągnięcia krajowej gospodarki. 16 stycznia na Wystawie Gospodarczej w Stalowej Woli zaprezentowano produkty: Bursztyna i Radamera – sery, które mają znaczący wpływ na polskie serowarstwo.

Inauguracja PWG odbyła się 28 września 2018 r. na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, gdzie przez miesiąc czynna była wystawa zapowiadająca główne wydarzenie, które zaplanowano na 16 stycznia 2020 roku. Spomlek (SM) znalazł się wówczas w jednym z pięciu obszarów tematycznych związanych z rodzimą gospodarką – solidarnością, jako symbol dbałości o dobro wspólne. Totem z historią firmy i zdjęciami można było zobaczyć na Polskiej Wystawie Gospodarczej.

czytaj więcej »

Grupa Polmlek: Jogurty z nakładkami – nowe smaki, propozycje bez laktozy

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-01-17 08:00:49

Jogurty z topperem firmy Polmlek to produkty, które doczekały się rozszerzenia linii o nowe smaki. Do tej pory w sprzedaży był jogurt malinowy z kokosowym musli oraz jogurt z jabłkami i ro­dzynkami z kokosowym musli. Nowe smaki to jeżynowy i truskaw­kowy. Oprócz jogurtów z dodatkiem owoców i z chrupiącym musli mamy również propozycję dla osób z nietolerancją laktozy. Jogur­ty bez laktozy występują w dwóch wariantach – jogurt naturalny z płatkami owsianymi, jagodami goi i nasionami chia oraz jogurt naturalny z płatkami zbożowymi, żurawiną, orzechami laskowymi i nasionami chia.

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o © 2008-2020
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij