Branża Mleczarska 100 Firm

Komunikaty prasowe kraj (wszystkich: 2249, strona 149 z 150)

Poniższe informacje prasowe pochodzą od producentów, dostawców usług i handlu. Portal forummleczarskie.pl nie dokonuje w nich ingerencji poza możliwymi skrótami dla tekstu tudzież ograniczeniami wyznaczanymi przez ilość zdjęć

Nowa kampania Danonków. Akcja promuje \'owocowe\' magnesy

Źródło: Wirtualne Media   Dodano: 2009-08-17 12:19:02

Ruszająca właśnie w TV kampania Danonków informuje, że w ramach promocji są do nich dołączane \\\"owocowe\\\" magnesy w kształcie liter, dzięki którym dzieci mogą uczyć się pisać. W akcji wykorzystywany jest animowany spot, którego bohaterowie podróżują po owocowym kosmosie. Przekaz jest skierowany do dzieci poniżej 7. roku życia
Kreację kampanii - zaplanowanej do końca roku - przygotowała agencja reklamowa Young & Rubicam.

czytaj więcej »

© Danone

Owocowy alfabet dla małych uczniów

Źródło: Danone   Dodano: 2009-08-17 09:04:57

Dzieci uwielbiają się bawić. A marzeniem rodziców jest, aby zabawa łączyła w sobie przyjemne z pożytecznym. Dzięki Danonkom jest to możliwe! Teraz do opakowań serka dołączane są kolorowe magnesy w kształcie literek oraz figurki Danonka. Rozwiną one wyobraźnię najmłodszych, jednocześnie ucząc i bawiąc.

czytaj więcej »

© Danone
© Danone

Nowy Actimel Lekki

Źródło: Danone   Dodano: 2009-08-11 15:05:31

Actimel Lekki, tak jak standardowy, zawiera specyficzny szczep bakterii probiotycznych L.casei Defensis. Bakterie te, w przeciwieństwie do zwykłych bakterii fermentacji mlekowej, potrafią w dużej ilości przetrwać w układzie pokarmowym człowieka. Dzięki temu docierają do jelit, gdzie znajduje się aż 70% wszystkich komórek odpornościowych organizmu, i tam rozpoczynają swoje działanie. Działanie Actimela zostało potwierdzone badaniami naukowymi. Actimel Lekki nie zawiera dodanego cukru.

czytaj więcej »

© Ostrołęka (SML)

Kefir Milandia-Fresh

Źródło: Ostrołęka (SML)   Dodano: 2009-08-07 13:16:16

Ostrołęka (SML) wzbogaciła swoją gamę produktów o kefir – jeden z najstarszych napojów mlecznych, który z uwagi na swoje właściwości jest wyrobem o najwyższych wartościach odżywczych w grupie napojów fermentowanych.

czytaj więcej »

© Włoszczowa (OSM)
© Włoszczowa (OSM)

Rajski twaróg

Źródło: Włoszczowa (OSM)   Dodano: 2009-08-07 10:14:52

W czerwcu br. uruchomiona została produkcja nowej grupy produktów - twarożków kanapkowo-sernikowych. Produkty te pod nazwą Rajski twaróg są skierowane do konsumenta ceniącego doskonałe walory smakowe oraz naturalność.

czytaj więcej »

© EuroSer

KapPa Antipasti

Źródło: EuroSer   Dodano: 2009-08-06 15:15:17

Produkty KapPa Antipasti, cieszące się ogromnym zainteresowaniem klientów, mają teraz nową szatę graficzną opakowania. Wszelkie informacje są przedstawione w przejrzystym układzie i zawierają dodatkowe dane dla klienta. Oprócz tego na wierzchu opakowania znajduje się zdjęcie danego produktu z propozycją jego podania.

czytaj więcej »

© Candia Polska

Le Roulé z ananasem

Źródło: Candia Polska   Dodano: 2009-08-05 13:20:56

Znany z połączenia z żurawiną serek Le Roulé tym razem pojawia się w towarzystwie ananasa. Le Roulé z ananasem jest świeżym serem twarogowym z charakterystyczną spiralą z ananasa widoczną w przekroju. Produkowany z najlepszej jakości mleka oraz świeżych owoców tworzy oryginalne, niezapomniane połączenie smakowe.

czytaj więcej »

© Lactalis Polska
© Lactalis Polska

Mleko? Z przyjemnością!

Źródło: Lactalis Polska   Dodano: 2009-08-04 11:58:25

Witamy w naszej ofercie mleka smakowe Jovi! Czekolada, wanilia i truskawka zmieniły mleko w przepyszną ambrozję, która oczaruje wszystkich tych, którzy lubią sprawić sobie pyszną przyjemność.
Wygodna zakręcana butelka o pojemności 400 g zaspokaja apetyt na coś pysznego i zdrowego zarówno w domu, jak i w pracy czy w szkole.

czytaj więcej »

© Raisio Foods Polska

Nowość w rodzinie Kremów kanapkowych Pyszny Duet

Źródło: Raisio Foods Polska   Dodano: 2009-08-04 11:55:37

W kwietniu br. rodzina Kremów kanapkowych marki Pyszny Duet powiększyła się o nowy smak – naturalny. Zawiera on dodatek serka mascarpone, dzięki czemu ma delikatny smak, jest puszysty i z łatwością rozsmarowuje się na pieczywie.

czytaj więcej »

© DAF
© DAF

60 lat samochodów ciężarowych DAF

Źródło: DAF   Dodano: 2009-07-30 16:14:11

„Pierwsze seryjnie produkowane podwozia ciężarowe z fabryki samochodów N.V. Van Doorne’a w Eindhoven odsłonięto wczoraj przy aplauzie publiczności”, donosił Holenderski Kurier Transportowy 29 lipca 1949 r. Nowo budowana fabryka miała w 1950 r. wyprodukować dwa tysiące ciężarówek. To zupełnie odmienna skala produkcji w porównaniu z ponad 65 000 samochodów ciężarowych, które zjechały z taśm produkcyjnych DAF-a w Eindhoven i Leyland (Wielka Brytania) w 2008 r.
Pod koniec lat czterdziestych, DAF korzystał z wielkiego popytu na środki transportu. Zakłady założone w 1928 r. przez Huba van Doorne\'a, a od 1933 r. znane z produkcji przyczep (Van Doorne’s Aanhangwagen Fabriek), wprowadziły na rynek pierwsze podwozie samochodu ciężarowego 28 lipca 1949 r. W tym samym roku zaplanowano produkcję kolejnych 500 ciężarówek. Po oddaniu do użytku nowych zakładów w styczniu 1950 r. produkcja wzrosła do 2000, a później do 4000 samochodów ciężarowych rocznie.
Początkowo produkowano tylko modele o masie całkowitej 3 i 5 ton, składające się z podwozi, silników i osi, wyposażone w słynną osłonę chłodnicy z siedmioma chromowanymi paskami; kabiny na zamówienie konstruowali miejscowi, niezależni rzemieślnicy. Od roku 1953 zaczęto produkować fabryczne babiny, a wśród nich luksusową wersję z oświetleniem wewnętrznym i drugą wycieraczką przedniej szyby. 3 maja tego roku wyprodukowano dziesięciotysięczną ciężarówkę.
Pionierskie rozwiązania w konstrukcji silników

Pierwsze generacje ciężarówek DAF były wyposażane w silniki benzynowe Hercules i diesle marki Perkins. W 1956 r. podjęto decyzję o produkowaniu silników i już pod koniec 1957 r. powstał całkowicie nowy zakład, produkujący na licencji silniki Leylanda. W oparciu o te rozwiązania, DAF szybko opracował własne, i szybko stał się znany z pionierskich rozwiązań konstrukcyjnych w tej dziedzinie.
W 1959 r. DAF był jednym z pierwszych producentów stosujących turbosprężarki w silnikach diesla dla samochodów ciężarowych. W 1973 r. zakłady wprowadziły chłodzenie międzystopniowe, zwiększające moc i moment obrotowy, co zaowocowało oszczędniejszym zużyciem paliwa. Było to pierwsze rozwiązanie tego rodzaju na świecie. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technicznym w konstrukcji silników, zakłady z Eindhoven wyprzedziły konkurencję o dziesięć lat. Z tego samego powodu zawsze odgrywały wiodącą rolę w dziedzinie ograniczenia emisji gazów spalinowych. Od 2006 r. DAF stał się jednym z pierwszych producentów ciężarówek wyposażających wszystkie swoje modele w urządzenia zapewniające zgodność z normą emisji spalin Euro 5, która zostanie wprowadzona od października 2009 r. Ponadto, od roku 2008 wszystkie oferowane przez DAF samochody ciężarowe są zgodne z jeszcze surowszą normą EEV. Do niedawna uważano, że będą ją mogły spełnić tylko silniki zasilane gazem.

czytaj więcej »

© Lactalis Polska
© Lactalis Polska

Zdrowe orzeźwienie na upalne dni – nowy kefir 1,5% w gamie Jovi

Źródło: Lactalis Polska   Dodano: 2009-07-30 09:33:52

Na upalne letnie dni przygotowaliśmy naturalnie musujący napój mleczny – kefir o zawartości tłuszczu 1,5%. Nowy wariant o smaku naturalnym oferujemy w dwóch wygodnych opakowaniach: kubku 370 g oraz butelce 400 g. Nowości uzupełniają gamę Kefirów 0% Jovi, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentom, którzy cenią tradycyjne receptury produktów mlecznych.

czytaj więcej »

© Polmlek Olsztyn
© Polmlek Olsztyn

Capresi – lekki serek śmietankowy

Źródło: Polmlek Olsztyn   Dodano: 2009-07-30 09:27:46

Warmia ma najnowszą propozycję dla smakoszy doceniających doskonałe połączenie naturalnych składników Capresi – lekki serek śmietankowy.

czytaj więcej »

© Zeus

Chłodnia monitorowana

Źródło: Zeus   Dodano: 2009-07-30 09:23:23

Stała kontrola warunków panujących w chłodni samochodowej, znajdującej się w trasie, stanowi jedno z najważniejszych i najtrudniejszych zadań stawianych przez klientów firmom transportowym. Coraz częściej wybór przewoźnika zależy od zapewnienia dokładnego monitoringu temperatury wewnątrz chłodni na każdym etapie przewozu produktów w kontrolowanej temperaturze.
Dlatego też, dzięki współpracy firmy Zeus z Legionowa, produkującej informatyczne systemy do kontroli flot samochodowych i Carrier Transicold Polska, dostawcy urządzeń chłodniczych do transportu, powstał zintegrowany z GPS system monitorowania chłodni i agregatów chłodniczych firmy Carrier Transicold. Poprzez jedno małe urządzenie (RP-C200) integruje się komunikację agregatu chłodniczego Carrier Transicold, z systemem informatycznym wspierającym zarządzanie transportem – Infosat firmy Zeus. Urządzenia pokładowe informując zdalnie użytkownika systemu Infosat o aktualnym położeniu chłodni, wykonują pomiary aktualnych temperatur, odczytują zadane dla agregatu przez kierowcę nastawy, a do celów serwisowych odczytują aktualny stan licznika motogodzin.
Jest to kolejne w ostatnim czasie rozwiązanie techniczne firmy Zeus, ułatwiające pracę osób obsługujących tabor chłodniczy oraz poprawiające bezpieczeństwo przewożonych produktów.

czytaj więcej »

© Bakoma
© Bakoma

Bakuś Shake dla dzieci

Źródło: Bakoma   Dodano: 2009-07-29 12:37:05

W maju firma Bakoma wprowadziła na rynek nowy produkt dla dzieci: Bakuś Shake, w kubku 180 g. Ten orzeźwiający napój mleczny jest idealny dla dzieci, które lubią słodycze. Zdrowy, smaczny, doskonały dla łasuchów!

czytaj więcej »

© Candia Polska
© Candia Polska

Crème Brûlée Rians wreszcie w Polsce!

Źródło: Candia Polska   Dodano: 2009-07-29 12:32:53

Crème Brûlée Rians to duma Francji i jeden z najszlachetniejszych w smaku deserów. Gładka, idealnie aksamitna konsystencja, jedyny w swoim rodzaju smak wanilii
i skarmelizowana skorupka, wszystko to łączy w sobie Crème Brûlée Rians.

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o. © 2008-2021
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel.: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij