100 wydanie Forum Mleczarskie Handel
Aktualności kraj Aktualności świat Komunikaty prasowe
Raporty Wywiady Galerie
więcej...
Kampanie Firmy Produkty
Podręcznik serowy ABC Nabiału Kontakt

Komunikaty prasowe kraj (wszystkich: 2164, strona 144 z 145)

Poniższe informacje prasowe pochodzą od producentów, dostawców usług i handlu. Portal forummleczarskie.pl nie dokonuje w nich ingerencji poza możliwymi skrótami dla tekstu tudzież ograniczeniami wyznaczanymi przez ilość zdjęć

© Lactalis Polska
© Lactalis Polska

Zdrowe orzeźwienie na upalne dni – nowy kefir 1,5% w gamie Jovi

Źródło: Lactalis Polska   Dodano: 2009-07-30 09:33:52

Na upalne letnie dni przygotowaliśmy naturalnie musujący napój mleczny – kefir o zawartości tłuszczu 1,5%. Nowy wariant o smaku naturalnym oferujemy w dwóch wygodnych opakowaniach: kubku 370 g oraz butelce 400 g. Nowości uzupełniają gamę Kefirów 0% Jovi, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentom, którzy cenią tradycyjne receptury produktów mlecznych.

czytaj więcej »

© Polmlek Olsztyn
© Polmlek Olsztyn

Capresi – lekki serek śmietankowy

Źródło: Polmlek Olsztyn   Dodano: 2009-07-30 09:27:46

Warmia ma najnowszą propozycję dla smakoszy doceniających doskonałe połączenie naturalnych składników Capresi – lekki serek śmietankowy.

czytaj więcej »

© Zeus

Chłodnia monitorowana

Źródło: Zeus   Dodano: 2009-07-30 09:23:23

Stała kontrola warunków panujących w chłodni samochodowej, znajdującej się w trasie, stanowi jedno z najważniejszych i najtrudniejszych zadań stawianych przez klientów firmom transportowym. Coraz częściej wybór przewoźnika zależy od zapewnienia dokładnego monitoringu temperatury wewnątrz chłodni na każdym etapie przewozu produktów w kontrolowanej temperaturze.
Dlatego też, dzięki współpracy firmy Zeus z Legionowa, produkującej informatyczne systemy do kontroli flot samochodowych i Carrier Transicold Polska, dostawcy urządzeń chłodniczych do transportu, powstał zintegrowany z GPS system monitorowania chłodni i agregatów chłodniczych firmy Carrier Transicold. Poprzez jedno małe urządzenie (RP-C200) integruje się komunikację agregatu chłodniczego Carrier Transicold, z systemem informatycznym wspierającym zarządzanie transportem – Infosat firmy Zeus. Urządzenia pokładowe informując zdalnie użytkownika systemu Infosat o aktualnym położeniu chłodni, wykonują pomiary aktualnych temperatur, odczytują zadane dla agregatu przez kierowcę nastawy, a do celów serwisowych odczytują aktualny stan licznika motogodzin.
Jest to kolejne w ostatnim czasie rozwiązanie techniczne firmy Zeus, ułatwiające pracę osób obsługujących tabor chłodniczy oraz poprawiające bezpieczeństwo przewożonych produktów.

czytaj więcej »

© Bakoma
© Bakoma

Bakuś Shake dla dzieci

Źródło: Bakoma   Dodano: 2009-07-29 12:37:05

W maju firma Bakoma wprowadziła na rynek nowy produkt dla dzieci: Bakuś Shake, w kubku 180 g. Ten orzeźwiający napój mleczny jest idealny dla dzieci, które lubią słodycze. Zdrowy, smaczny, doskonały dla łasuchów!

czytaj więcej »

© Candia Polska
© Candia Polska

Crème Brûlée Rians wreszcie w Polsce!

Źródło: Candia Polska   Dodano: 2009-07-29 12:32:53

Crème Brûlée Rians to duma Francji i jeden z najszlachetniejszych w smaku deserów. Gładka, idealnie aksamitna konsystencja, jedyny w swoim rodzaju smak wanilii
i skarmelizowana skorupka, wszystko to łączy w sobie Crème Brûlée Rians.

czytaj więcej »

© Lactalis Polska

Waniliowa przyjemność dla całej rodziny – nowy Jogurt Rodzinny Jovi

Źródło: Lactalis Polska   Dodano: 2009-07-29 12:24:23

Rodzina Jovi powiększa się! Nowy Jogurt Rodzinny Jovi o smaku waniliowym to unikalna oferta na rynku. Jako pierwsi oferujemy naszym konsumentom rodzinne opakowanie jogurtu o ulubionym smaku wanilii.

czytaj więcej »

© Ostrołęka (SML)
© Ostrołęka (SML)

Nowe serki z kawałkami owoców o smakach: wiśniowy, brzoskwiniowy i truskawka.

Źródło: Ostrołęka (SML)   Dodano: 2009-07-28 13:20:20

Nowe serki produkowane pod marką Milandia, są kontynuacją rozwoju marki. Tak jak reszta produktów spełniają wysokie wymagania jakościowe. Marka Milandia znana jest z doskonałego smaku każdego wyrobu. Nie inaczej jest z nowymi serkami.

czytaj więcej »

© Lactalis

Créme de Chévre

Źródło: Lactalis   Dodano: 2009-07-28 13:13:12

Innowacyjna gama serów pleśniowych do smarowania – Créme de – wzbogaciła się o nowy smak – Créme de Chévre. Ten najmłodszy w gamie Krem jest produkowany z francuskiego sera koziego i starannie dobranych składników. Jego zielone opakowanie sprawia, że produktu nie można ominąć na półce, a kto raz go spróbuje, z pewnością będzie do niego wracał.

czytaj więcej »

© Danone
© Danone

Actimel malinowy

Źródło: Danone   Dodano: 2009-07-28 13:10:22

Maliny to jeden z wyjątkowych darów lata. Każdy z nas doskonale zna smak tych owoców, które wspaniale smakują zarówno rwane prosto z krzaka, jak też w różnych przetworach! Ich delikatność i słodki smak wywołują wiele przyjemnych skojarzeń.

czytaj więcej »

© DAF

Modele DAF CF i XF105 Edycja 2009

Źródło: DAF   Dodano: 2009-07-22 11:47:20

Firma DAF rozpoczęła produkcję modeli CF i XF105 w wersji ‘Edycja 2009’. Charakteryzuje je zoptymalizowany układ napędowy, który dzięki unowocześnieniu silnika oraz nowym przełożeniom tylnej osi pozwala na jeszcze większe oszczędności paliwa. Co więcej, adaptowalny tempomat (ACC) z modułem ostrzegania przed kolizją (FCW) jest dostępny w opcjach dla klientów ceniących sobie dodatkowe udogodnienia i bezpieczeństwo. Wielu dealerów, pragnąc zaprezentować wszystkie dostępne rozwiązania w jednym modelu, skonfigurowało samochód XF105 ‘Edycja 2009’ jako pojazd Safety Demo.

czytaj więcej »

© DAF

Nowy serwis DAF na Lubelszczyźnie

Źródło: DAF   Dodano: 2009-07-10 10:58:59

Na terenie Lubelszczyzny działa nowy obiekt serwisowy firmy DAF należący do Grupy Wanicki.
Serwis znajduje się w Świdniku, przy 614 kilometrze drogi nr 12, 17 w kierunku Zamość - Chełm – kilometr od granicy Lublina. Położony jest na działce o powierzchni 1,7 ha. Powierzchnia dwukondygnacyjnego budynku to około 1500 m2, kubatura 11 000 m3. Serwis w Świdniku to lubelski oddział Grupy Wanicki, który został przeniesiony z budynku w Lublinie.
Warsztat posiada 4 przelotowe, w pełni wyposażone stanowiska obsługowo-naprawcze o szerokości 6 metrów i długości 27 metrów. Na dwóch z nich znajdują się kanały robocze, a jedno przygotowane jest pod montaż uniwersalnego podnośnika stemplowego. Serwis prowadzi działalność w zakresie napraw bieżących samochodów ciężarowych i osobowych, przeglądów okresowych, naprawy i kalibracji tachografów cyfrowych, naprawy i montażu agregatów chłodniczych, montażu urządzeń do poboru myta za korzystanie z autostrad w Niemczech – Toll Collect. W 2009 roku planowane jest również oddanie do użytku stacji kontroli pojazdów.
Podobnie jak pozostałe serwisy DAF prowadzi on sprzedaż części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.
Warsztat wyposażony jest w najnowsze urządzenia niezbędne do przeprowadzania napraw pojazdów na najwyższym poziomie tj. nowoczesny komputer diagnostyczny DAVIE, pozwalający na diagnozowanie pojazdów marki DAF oraz magazyn części zamiennych. Dostępny jest również 24-godzinny serwis awaryjnego firmy DAF ITS.
Jak każdy autoryzowany serwis firmy DAF, warsztat w Świdniku przeznaczony jest do obsługi wszystkich marek pojazdów ciężarowych przyczep i naczep oraz autobusów firmy BOVA.
Na wyposażenie serwisu pozyskane zostały środki unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, Oś Priorytetowa I – Przedsiębiorczość i Innowacje.
Warsztat obsługuje ośmiu wykwalifikowanych mechaników oraz pięć osób w punkcie obsługi klienta i magazynie. Grupa Wanicki oferuje również kontrakty serwisowe w ramach usługi DAF Multisupport. Klient w zamian za określoną miesięczną stawkę otrzymuje pełen serwis i obsługę w całej sieci serwisowej DAF, zarówno w kraju jak i za granicą.
Tradycyjnie dla obiektów serwisowych Grupy Wanicki, również najnowsza, świdnicka siedziba firmy wyposażona będzie w przyszłości w salon ekspozycyjny. Trzech handlowców obsługuje teren województwa lubelskiego.

czytaj więcej »

Łaciate, Polskie, Milandia i Gostyń uhonorowane za najwyższe parametry jakościowe masła

Źródło: KSM   Dodano: 2009-07-10 09:30:14

Kapituła Superarbitrów
XIV Krajowej Oceny Masła i Mlecznych Nowości Rynkowych
(Słubice, 27-30 czerwca 2009r)
w składzie:
Przewodniczący – prof. dr hab. Andrzej Babuchowski
Członkowie:
- prof. dr hab. Józefa Chrzanowska
- prof. dr hab. Andrzej Lenart
- prof. dr hab. Jan Pikul
- prof. dr hab. Bogusław Staniewski
- prof. dr hab. Stefan Ziajka.
działając na podstawie Regulaminu XIV Krajowej Oceny Masła i Mlecznych Nowości Rynkowych - przyjętego przez Zarząd Krajowego Stowarzyszenia Mleczarzy i podanego do wiadomości publicznej informuje, co następuje:
Kapituła, na posiedzeniu w dniach 27-30 czerwca 2009 r. - na podstawie analizy przedstawionych sprawozdań z badań przeprowadzonych przez Laboratorium Specjalistyczne Głównego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno -Spożywczych w Gdyni i Kielcach oraz przedstawionej dokumentacji - kierując się wymaganiami określonymi w regulaminie - postanowiła wyróżnić ze względu na wysokie parametry jakościowe następujące produkty:
1. Masło ekstra Łaciate Mlekpol (SM)
2. Masło extra Polskie Mlekovita
3. Masło extra Milandia (SML)
4. Masło extra Gostyń (SM)

czytaj więcej »

Produkt Mleczny Roku dla mleczarni Łowicz (OSM)

Źródło: Krajowe Stowarzyszenie Mleczarzy   Dodano: 2009-07-10 09:25:58

Podczas XIV Krajowej Oceny Masła i Mlecznych Nowości Rynkowych jaka odbyła się w Słubicach (27 -30 czerwca 2009 r.) Kapituła Superarbitrów w składzie:
Przewodniczący – prof. dr hab. Andrzej Babuchowski
Członkowie: prof. dr hab. Józefa Chrzanowska, prof. dr hab. Andrzej Lenart, prof. dr hab. Jan Pikul, prof. dr hab. Bogusław Staniewski, prof. dr hab. Stefan Ziajka.
działając na podstawie Regulaminu Konkursu „Mleczne Nowości Rynkowe - Produkt Mleczny Roku 2009 - przyjętego przez Zarząd Krajowego Stowarzyszenia Mleczarzy i podanego do wiadomości publicznej informuje, co następuje:
1. Do konkursu na „Produkt Mleczny Roku 2009” zgłoszono 5 produktów, a mianowicie:
a) Bakoma 7 zbóż, smak: śliwka,
b) Ser Lazur Skalmierzycki, Lazur,
c) Śmietanka Łaciata 250 ml 18%, Mlekpol (SM),
d) Fellada, ser sałatkowo-kanapkowy (200 g), mleczarni Łowicz (OSM),
e) Capriolla, serek typu włoskiego ( 200 g), Łowicz (OSM).
2. Kapituła, na posiedzeniach w dn. 27 - 29 czerwca 2009 r. - na podstawie oceny produktów i przedstawionej dokumentacji - kierując się wymaganiami określonymi w regulaminie - postanowiła jednomyślnie przyznać
statuetkę „Produkt Mleczny Roku 2009\"
za Capriolla, serek typu włoskiego ( 200 g)
dla mleczarni Łowicz (OSM)

czytaj więcej »

© müller
© müller

Müllermilch Coffee – Letnie, kawowe orzeźwienie

Dodano: 2009-07-09 14:39:11

Müller, niemiecki potentat w produkcji świeżych wyrobów mlecznych, wciąż zaskakuje nowościami. Tym razem, koncern przygotował orzeźwiające mleko kawowe w czterech wyjątkowych smakach. Ten pożywny napój może dodać energii i ugasić pragnienie nawet w bardzo upalne dni.
Müllermilch Coffee przygotowany na bazie pełnego mleka to smaczny i orzeźwiający napój. Latem Müller wprowadza cztery rodzaje mleka kawowego, które mogą przypaść do gustu zarówno zwolennikom mleka, jak i wielbicielom kawy. Do wyboru mamy mleko kawowe z: delikatną wanilią, słodkim karmelem, znakomitą czekoladą, a także ożywcze latte macchiato.
Müllermilch Coffee dzięki poręcznej butelce można pić zawsze i wszędzie. Dlatego niezależnie od tego, jakie miejsce wybierzemy, spotkanie z Müllermilch Coffee to wyjątkowa przyjemność dla naszych zmysłów.
250 ml Müllermilch Coffee w rekomendowanej cenie - 3,99 zł.

czytaj więcej »

© daf

DAF CF85 zdobywa tytuł „Flotowego Samochodu Ciężarowego Roku 2009”

Źródło: DAF   Dodano: 2009-07-09 09:16:11

Podczas ceremonii wręczania prestiżowych nagród „Motor Transport Awards 2009” w Londynie, model DAF CF85 po raz drugi z rzędu uhonorowano tytułem Flotowego Samochodu Ciężarowego Roku. Nagrody „Motor Transport Awards” to prestiżowe wyróżnienia w brytyjskim przemyśle transportowym, nadawane przez czasopismo branżowe Motor Transport.
– Model CF85 spełnia wszelkie wymagania operatorów w zakresie niezawodności, wsparcia technicznego, zarządzania kosztami i zadowolenia kierowców. Ogólnie rzecz biorąc, jest zdecydowanie najlepszy – uznało jury po przeprowadzeniu porównania samochodów ciężarowych, które znalazły się w finałowej piątce konkurującej o nagrodę.

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o © 2008-2020
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij