100 wydanie Forum Mleczarskie Handel
Aktualności kraj Aktualności świat Komunikaty prasowe
Raporty Wywiady Galerie
więcej...
Kampanie Firmy Produkty
Podręcznik serowy ABC Nabiału Kontakt

Komunikaty prasowe kraj - przetwórcy (strona 3 z 26)

Poniższe informacje prasowe pochodzą od producentów, dostawców usług i handlu. Portal forummleczarskie.pl nie dokonuje w nich ingerencji poza możliwymi skrótami dla tekstu tudzież ograniczeniami wyznaczanymi przez ilość zdjęć

Sertop: Hauskyjza z kminkiem, nowy ser smażony

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-02-13 14:30:42

Hauskyzja „ Ślōnski Maszket” z kminkiem z kminkiem to najmłodszy produkt z linii serów smażonych polskiej marki Sertop, mocno wpisujący się w śląską tradycję. Produkowany z polskiego surowca, na podstawie tradycyjnej receptury, o charakterystycznym smaku, który docenią nawet najwybredniejsi koneserzy.

– Produkt stworzyliśmy w oparciu o potrzeby konsumentów, którzy coraz częściej poszukują regionalnych produktów na sklepowych półkach – mówi Aneta Będkowska, Marketing Manager w Sertop.

czytaj więcej »

© Krzysztof Sitkowski, KPRP

Gostyń (SM) na Polskiej Wystawie Gospodarczej

Źródło: Gostyń (SM)   Dodano: 2020-01-24 15:56:38

W dniu 16 stycznia 2020 r. mleczarnia Gostyń (SM) gościła w Stalowej Woli na Polskiej Wystawie Gospodarczej zorganizowanej pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Podczas wystawy zaprezentowano mleko zagęszczone niesłodzone 500 g, mleko zagęszczone niesłodzone 500 g light z magnezem oraz kajmak 510g . Uczestnicy tego wydarzenia mieli możliwość degustowania mlek zagęszczonych serwowanych z kawą oraz spróbowania pysznych wypieków z kajmakiem.

Spółdzielnię Mleczarską w Gostyniu reprezentowali: Zbigniew Łukasik, Kierownik Działu Handlu i Marketingu oraz Bernadeta Glapiak, Zastępca Kierownika Handlu i Marketingu.

czytaj więcej »

© forum mleczarskie

Spomlek (SM): Historia polskiej gospodarki z Radamerem i Bursztynem

Źródło: Spomlek (SM)   Dodano: 2020-01-20 09:37:03

Mleczarnia Spomlek (SM) znalazła się w gronie firm prezentowanych w ramach Polskiej Wystawy Gospodarczej, która podsumowuje historię oraz osiągnięcia krajowej gospodarki. 16 stycznia na Wystawie Gospodarczej w Stalowej Woli zaprezentowano produkty: Bursztyna i Radamera – sery, które mają znaczący wpływ na polskie serowarstwo.

Inauguracja PWG odbyła się 28 września 2018 r. na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, gdzie przez miesiąc czynna była wystawa zapowiadająca główne wydarzenie, które zaplanowano na 16 stycznia 2020 roku. Spomlek (SM) znalazł się wówczas w jednym z pięciu obszarów tematycznych związanych z rodzimą gospodarką – solidarnością, jako symbol dbałości o dobro wspólne. Totem z historią firmy i zdjęciami można było zobaczyć na Polskiej Wystawie Gospodarczej.

czytaj więcej »

Grupa Polmlek: Jogurty z nakładkami – nowe smaki, propozycje bez laktozy

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-01-17 08:00:49

Jogurty z topperem firmy Polmlek to produkty, które doczekały się rozszerzenia linii o nowe smaki. Do tej pory w sprzedaży był jogurt malinowy z kokosowym musli oraz jogurt z jabłkami i ro­dzynkami z kokosowym musli. Nowe smaki to jeżynowy i truskaw­kowy. Oprócz jogurtów z dodatkiem owoców i z chrupiącym musli mamy również propozycję dla osób z nietolerancją laktozy. Jogur­ty bez laktozy występują w dwóch wariantach – jogurt naturalny z płatkami owsianymi, jagodami goi i nasionami chia oraz jogurt naturalny z płatkami zbożowymi, żurawiną, orzechami laskowymi i nasionami chia.

czytaj więcej »

© sertop

Sertop: Serki w karnawałowym menu

Źródło: Sertop / PR Club   Dodano: 2020-01-16 08:01:10

Serek owinięty z melonem w szynkę parmeńską to doskonała, błyskawiczna w przygotowaniu przekąska idealnie pasująca na karnawałowe menu. Co jeszcze można zrobić z użyciem serka topionego? Okazuje się, że bardzo dużo! – Karnawał to czas zabaw i spotkań z przyjaciółmi, podczas których liczy się przede wszystkim wspólnie spędzony czas – mówi Aneta Będkowska, Marketing Manager w Sertop – Warto tego czasu nie marnować na żmudne stanie w kuchni, tylko przygotować dania, które są nie tylko zdrowe i smaczne, ale także szybkie w przygotowaniu np. zupy kremy, gotowane na parze lub pieczone warzywa z serowym sosem, dipy z nachosami lub paluchami z ciasta francuskiego czy warzywno-serowe zapiekanki.

czytaj więcej »

Žemaitijos pienas: Jagodowy batonik twarogowy

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-01-14 08:16:27

Fani twarogo­wych batoników Magija mogą cieszyć się nowym smakiem ba­tonika w polewie czekoladowej z nadzieniem z czarnej jagody! Do produkcji batoników Magija firma Žemaitijos pienas wykorzy­stuje opatentowaną technologię „puszystego twarożku”, dzięki której twaróg staje miękki i puszysty. Batonik oblany jest prawdzi­wą czekoladą, wytworzoną w 67% z najwyższej jakości ziaren ka­kao. 

czytaj więcej »

Grupa Polmlek: Nowe smaki Jogurtów z owsianką

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-01-10 08:07:52

Grupa Polmlek rozszerzyła ofertę produktów śniadaniowych o Jo­gurty z owsianką w trzech smakach – naturalnym, oraz z dodat­kami polskich owoców – truskawki i jabłek. Jogurty z dodatkiem płatków owsianych to pełnowartościowy i sycący posiłek, pełen dobroczynnych kultur bakterii i błonnika z ziaren owsa. Idealny na śniadanie dla osób zabieganych i ceniących sobie wygodę, a jednocześnie chętniej sięgających po zdrową żywność niż po fast food.

czytaj więcej »

Radwag Wagi Elektroniczne: Wagosuszarka mikrofalowa PMV 50

Źródło: Forum Mleczarskie Biznes   Dodano: 2019-12-29 23:54:46

Wagosuszarka mikrofalowa PMV 50 produkcji Radwag to nowo­czesne urządzenie służące do pomiaru wilgotności próbek o dużej zawartości wody (między 8 a 100%), takich jak produkty mleczne, syropy, produkty owocowe, kremy, płynne żywice. Suszenie od­bywa się za pomocą emisji mikrofal równomiernie ogrzewających całą powierzchnię próbki.

PMV 50 posiada czujnik temperatury. Aby zapobiec przekrocze­niu temperatury wrzenia monitorowana jest też moc urządzenia. Zadana moc mikrofal jest wyświetlana na ekranie miernika przez cały okres suszenia.

czytaj więcej »

Mleczarnia Turek: Nowy Camembert NaTurek Wyrazisty Smak

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2019-12-23 14:49:35

NaTurek Wyrazisty Smak to doskonała propozycja dla wielbicieli serów pleśniowych z białą skórką o nieco intensywniejszym smaku i aromacie.

NaTurek Wyrazisty Smak to miękki i kremowy Camembert naturalny o umiarkowanie dojrzałym smaku, przygotowany w oparciu o nową, specjalnie opracowaną recepturę. Nowy NaTurek Wyrazisty Smak to idealny pomysł na wieczorne spotkanie z przyjaciółmi – podaj go jako samodzielna przekąska na desce serów, w towarzystwie słonych i wytrawnych dodatków lub z lampką wina.

czytaj więcej »

© sealed air

Sealed Air wprowadza nowy, bezobsługowy system do pakowania serów

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2019-12-23 10:43:31

SVS45 marki Cryovac to nowatorski, automatyczny system do pa­kowania z ciągłym przepływem produktu, opracowany i opaten­towany przez Sealed Air. Próżnia uzyskiwana jest dzięki efektowi różnicy ciśnień. Urządzenie nie wymaga operatora, nie narusza struktury sera oraz poprawia wygląd końcowego opakowania.

czytaj więcej »

Spomlek (SM): Wybrano placówki, które otrzymają kąciki zabaw dla dzieci. Dodatkowo: Centrum Zdrowia Dziecka

Źródło: Spomlek (SM)   Dodano: 2019-12-20 09:46:26

O radosne, pełne zabawek Serenadowe kąciki walczyło ponad 250 placówek z całego kraju. Do finału zakwalifikowało się 20 z nich, a selekcji na podstawie najlepszych uzasadnień dokonały ambasadorki akcji - zaangażowane szefowe kuchni: Joanna Jakubiuk, Anna Klajmon, Sylwia Stachyra, Ewa Malika Szyc-Juchnowicz oraz Beata Śniechowska. Następnie w wyniku głosowania toczącego się na stronie www.serenadadladzieci.pl, wspieranego komunikacyjnie przez szefowe kuchni, dr Łukasza Durajskiego oraz media regionalne, wyłoniono 5 placówek, w których niebawem pojawią się Serenadowe kąciki zabaw. Rekordzista zdobył aż 28 772 głosy!

czytaj więcej »

© torpol

Firma Torpol ponownie otrzymała tytuł Przedsiębiorstwo Fair Play

Źródło: Forum Mleczarskie Biznes   Dodano: 2019-12-18 11:07:44

Firma Torpol – producent worków papie­rowych z wkładką polietylenową – kolej­ny rok z rzędu otrzymała tytuł „Przed­siębiorstwo Fair Play”. Nagrodę odebrał Dariusz Lipski, Prezes Zarządu.

Program Promocji Kultury Przedsiębior­czości „Przedsiębiorstwo Fair Play” to ogólnopolski program, w którym co roku oceniane są wszystkie aspekty działalno­ści firmy. Ideą programu jest zachęcenie wszystkich firm w Polsce do zachowań etycznych i wprowadzenia stosownych zmian nie tylko w wewnętrznej organi­zacji pracy, lecz także w kształtowaniu pozytywnych relacji ze społecznością lokalną oraz dbałości o środowisko na­turalne.

czytaj więcej »

© bieluch (sm)

Janusz Mojak Wzorowym Agroprzedsiębiorcą 2019

Źródło: Bieluch (SM)   Dodano: 2019-12-12 14:36:37

Prezes Zarządu mleczarni Bieluch (SM) Janusz Mojak otrzymał z rąk Jana Krzysztofa Ardanowskiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Adama Kwiatkowskiego, Sekretarza Stanu Kancelarii Prezydenta, zaszczytny tytuł Wzorowego Agroprzedsiębiorcy RP 2019 oraz nagrodę w postaci szabli oficerskiej. Pretendenci do tytułu oprócz osiągniętych wysokich rezultatów gospodarczych w obszarze rolnictwa i agrobiznesu, odznaczają się szczególną etyką w zarządzaniu swoimi przedsiębiorstwami lub gospodarstwami rolnymi.

czytaj więcej »

Grupa Mlekovita: Masło smakowe

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2019-12-12 08:09:37

Masło Polskie to prawdziwe, tradycyjne masło najwyższej jakości. Teraz oferowane w formie osełki w 4 nowych wariantach: ziołowe, cebulowe, grzybowe i czosnkowo-pietruszkowe. Posiada idealnie smarowną konsystencję, przeznaczone jest głównie do smarowania pieczywa.

Dzięki wyjątkowym walorom smakowo-zapachowym, stanowi doskonały dodatek do grzanek, duszenia, grillowania, smażenia oraz innych celów kulinarnych, nadając potrawom specyficzny aromat i doskonały smak.

czytaj więcej »

Łowicz (OSM): Jogurty z Mascarpone

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2019-12-11 10:36:55

Idealne połączenie delikatnego jogurtu z dodatkiem serka mascarpone, dzięki któremu uzyskano kremowy smak i obłędną konsystencję. Niebanalne połączenia dostępne są w 4 wariantach smakowych: malina-żurawina-słonecznik, śliwka-chia, brzoskwinia-mango-siemię lniane oraz wiśnia-papryka chili.

Jogurt z mascarpone to wykwintny, mleczny deser, który zadowoli najbardziej wymagające podniebienia.

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o © 2008-2020
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij