Aktualności kraj Aktualności świat Komunikaty prasowe
Raporty Wywiady Galerie
więcej...
Kampanie Firmy Produkty
Podręcznik serowy ABC Nabiału Kontakt

Komunikaty prasowe kraj - przetwórcy (strona 24 z 26)

Poniższe informacje prasowe pochodzą od producentów, dostawców usług i handlu. Portal forummleczarskie.pl nie dokonuje w nich ingerencji poza możliwymi skrótami dla tekstu tudzież ograniczeniami wyznaczanymi przez ilość zdjęć

© fmh

Targi Anuga już 7-11 października 2017

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2017-06-27 12:20:16

Na konferencji prasowej przybyłych gości przywitali Lorenzo Alexander Rau, dyrektor targów Anuga oraz Anna Grenke, Przedstawiciel targów w Polsce. Jak przypomnieli organizatorzy targów, Anuga są największymi targami żywności i napojów na świecie, dzięki blisko 7200 wystawcom ze 100 krajów i około 160 000 odwiedzających. Jak pokazują statystyki, 89% wystawców i 69% odwiedzających pochodzi z zagranicy.

czytaj więcej »

Euroser Dairy Group: Ser owczy w plastrach 100 g

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2017-06-26 08:15:44

Euroser Dairy Group wprowadza nowość – plastry z sera owczego.
Ten kremowy ser o delikatnym i łagodnym smaku idealnie sprawdzi się jako dodatek do świeżego pieczywa albo sauté jako przekąska.

czytaj więcej »

Spółdzielnia Piaski (OSM) została laureatem XII Edycji Programu Promocji Firm i VI Edycji Programu Promocji Gmin „Business Excellence 2017”

Źródło: ROmedia Agencja Public Relations   Dodano: 2017-06-20 08:36:21

Program Business Excellence nagradza najlepsze, najbardziej przedsiębiorcze oraz wyróżniające się firmy i gminy województwa lubelskiego. W ramach tegorocznej edycji konkursu Spółdzielnia Piaski (OSM) otrzymała wyróżnienie w kategorii: Przedsiębiorstwo Innowacyjne.
– Stale inwestujemy w nowoczesne rozwiązania oraz technologie, które usprawniają proces produkcji oraz zwiększają wydajność firmy. Nasze inwestycje obejmują m.in. modernizację linii produkcyjnej poprzez zakup nowoczesnych maszyn przeznaczonych np. do pakowania produktów. – mówi Mirosław Domański, Prezes Piaski (OSM).

czytaj więcej »

Rodzinne pikniki Hochland Polska

Źródło: Hochland Polska   Dodano: 2017-06-16 10:08:03

Weekend to dla wielu czas odpoczynku. Zorganizowane 10 czerwca przez Hochland Polska pikniki rodzinne dla pracowników zakładów produkcyjnych w Kaźmierzu i Węgrowie były okazją, aby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu w gronie rodziny lub znajomych.
Uczestnicy pikników Hochland mogli skorzystać ze sprzętu sportowo-rekreacyjnego, m. in.: ścianki wspinaczkowej i leżaków. Były zawody w dojeniu krowy, turniej wędkarski, gra w piłkę nożną, strzelnica, zawody w rzutach do kosza i przeciąganiu liny, wyścigi w mega spodniach, plac zabaw, kącik plastyczny, malowanie buziek, karaoke.

czytaj więcej »

Lactalis Polska: Jovi - bez dodatku cukrów

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2017-06-14 09:07:04

Pierwsze na rynku pitne jogurty owocowe bez dodatku cukrów. Zawierają tylko naturalnie występujące cukry, które pochodzą z mleka i owoców. Nie zawierają również żadnych barwników ani konserwantów. Zaskakująco pyszny smak płynie prosto z owoców, a ich słodycz wzbogacona jest naturalnym zamiennikiem cukru – maltitolem.
Oferowany w czterech najbardziej ulubionych smakach: truskawka, malina, brzoskwinia i banan w poręcznej małej butelce. Doskonałe dla każdego, kto chce ograniczyć zbędny cukier, a także dla osób prowadzących zdrowy tryb życia.

czytaj więcej »

© mlekpol (sm)

Kampania „Nie jestem byle kim” to kampania mleczarni Mlekpol (SM)

Źródło: Mlekpol (SM)/V5   Dodano: 2017-06-06 16:40:52

– Jesteśmy odpowiedzialnym producentem żywności. Chcemy zwrócić uwagę konsumenta na to, jak ważne jest świadome planowanie naszej diety. Uleganie modom żywieniowym przeważnie nie idzie w parze z racjonalnie dobranym do naszych potrzeb menu. Przypominając o Maślance Mrągowskiej przypominamy także o tradycyjnych, polskich wyrobach mleczarskich, które przez wieki służyły zdrowiu naszych przodków. Warto abyśmy czerpali z tej tradycji – mówi Ewa Gromadzka, kierownik marketingu mleczarni Mlekpol (SM) w Grajewie.

czytaj więcej »

Radomsko (OSM): Hej! serek naturalny

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2017-06-06 08:56:20

Spółdzielnia Radomsko (OSM) wprowadziła do oferty handlowej nowość – Hej! serek naturalny. Jest to produkt, który powstał jako uzupełnienie linii serków kanapkowych, obecnie produkowanych w wersji włoskiej, meksykańskiej, afrykańskiej oraz hiszpańskiej.

czytaj więcej »

© emsur

Coexpan i Emsur razem podczas targów Interpack 2017

Źródło: Emsur Polska   Dodano: 2017-05-30 14:12:51

Dwie organizacje zajmujące się produkcją tworzyw sztucznych należące do Grupo Lantero były obecne na Targach Interpack, które odbyły się w Dusseldorfie od 4 do 10 maja.
Podczas targów Interpack, Coexpan i Emsur zaprezentowały nowości produktowe w zakresie sztywnych i elastycznych rozwiązań opakowaniowych przeznaczonych głównie dla sektora spożywczego i przemysłowego.

czytaj więcej »

Smurfit Kappa świętuje dziesiątą rocznicę wdrożenia programu zrównoważonego rozwoju

Źródło: Smurfit Kappa   Dodano: 2017-05-25 16:11:47

Zgodnie z opublikowanym po raz dziesiąty raportem dotyczącym zrównoważonego rozwoju Smurfit Kappa jest na dobrej drodze, żeby osiągnąć swoje ambitne cele w tym zakresie do 2020 roku. W ciągu dziesięciu lat od momentu, gdy Smurfit Kappa oficjalnie zaczęła mierzyć swój wpływ na zrównoważony rozwój, firma wdrożyła pełny program certyfikacji kontroli pochodzenia produktów dla całego łańcucha dostaw surowców. Jednocześnie obniżyła emisję CO₂ o 23% oraz osiągnęła poprawę jakości wody zwracanej do środowiska o 32%, co stanowi odpowiednio 25% i 33% celów wyznaczonych do 2020 r.

czytaj więcej »

25 maja Światowy Dzień Mleka

Źródło: PIM   Dodano: 2017-05-25 15:20:16

Światowy Dzień Mleka został stworzony przez Organizację do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) w 2001 roku mając na celu popularyzację mleka jak też jego walorów zdrowotnych.
Mleko powinno być podstawą żywienia, w szczególności dzieci. Jednak nie mogą o nim zapominać osoby starsze, kobiety w ciąży oraz matki karmiące, no i mężczyźni. Mleko to nie tylko źródło pełnowartościowego białka, ale także doskonała ochrona przed chorobami serca czy nowotworami.
Dzieci poniżej 12. roku życia powinni wypijać 3 do 4 pełne szklanki mleka dziennie, aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na wapń.

czytaj więcej »

Mlekovita Innowatorem Dekady

Źródło: Grupa Mlekovita   Dodano: 2017-05-25 09:22:24

W dniu 22 maja 2017 r. roku został rozstrzygnięty jubileuszowy 10. finał rankingu Innowacje, organizowanego corocznie przez „Kurier Poranny” i Naczelną Organizację Techniczną w Białymstoku. Podczas uroczystego wręczenia nagród Mlekovita odebrała nagrodę Innowatora Dekady.
W tegorocznej edycji udział wzięło kilkanaście firm. Oceniająca firmy kapituła po analizie ankiet i poznaniu charakterystyki zgłoszonych przez nie innowacji oraz ich wpływu na rozwój firmy wyłoniła laureatów w kilku kategoriach, w tym Młodzi Dynamiczni oraz Wynalazca Roku.

czytaj więcej »

© fmh
© fmh

XXV Krajowa Ocena Serów i Twarogów, Chorzów – Dąbrowa Górnicza, 2017. Wyniki

Źródło: Krajowe Stowarzyszenie Mleczarzy   Dodano: 2017-05-19 19:47:20

Podczas corocznie odbywającego się Euroforum Polskiego Mleczarstwa, odbyła się Krajowa Ocena Serów i Twarogów. Decyzją Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Mleczarzy zostały powołane Komisja Superarbitrów i Zespoły Arbitrów do oceny zgłoszonych produktów.
W Komisji Superarbitrów zasiedli: Przewodniczący – prof.. dr hab. Bogusław Staniewski; Członkowie: prof. dr hab. Andrzej Babuchowski, prof. dr hab. Józefa Chrzanowska, mgr inż. Marek Murawski, prof. dr hab. Jan Pikul, dr hab. Antoni Pluta, prof. SGGW, prof. dr hab. Arnold Reps, mgr inż. Hanna Bogdańska – Zaręba. Zespoły Arbitrów i Komisja Superarbitrów pracowały pod przewodnictwem prof. dr hab. Bogusława Staniewskiego.

czytaj więcej »

Paluszki serowe Produktem Mlecznym Roku 2017

Źródło: Grupa Mlekovita   Dodano: 2017-05-19 18:23:23

Mlekovita to zdecydowany lider w każdym aspekcie swojej działalności. Podczas X Euroforum Polskiego Mleczarstwa rozstrzygnięta została XXV Krajowa Ocena Serów i Twarogów oraz finał XI edycji konkursu Produkt Mleczny Roku 2017, w którym zwyciężyła nowość z Mlekovity: paluszki serowe.

czytaj więcej »

© hochland polska

Hochland Polska w „Zestawieniu 25 Najlepszych Pracodawców” Gazety Finansowej

Źródło: Hochland Polska   Dodano: 2017-05-19 14:52:12

„Najlepszy Pracodawca” to tytuł najnowszego Biznes Raportu, który ukazał się w ostatnim numerze tygodnika Gazeta Finansowa (opublikowanym 12 maja). Firma Hochland Polska znalazła się w wąskim gronie 25 firm w rankingu.
W ramach publikacji, obok licznych artykułów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, redakcja pisma wraz z ekspertami zajmującymi się na co dzień obszarem HR i PR przygotowała „Zestawienie 25 Najlepszych Pracodawców”. Kryteriami branymi pod uwagę przy tworzeniu zestawienia były m.in.: wielkość zatrudnienia, uzasadnienie firmy – dlaczego warto podjąć w niej pracę oraz warunki dla rozwoju osobistego a także atmosfera pracy.

czytaj więcej »

Serek topiony z mleczarni Mońki (MSM) z tytułem „Top Produkt” i certyfikatem jakości „Doceń polskie”

Źródło: Mońki (MSM)   Dodano: 2017-05-19 14:33:11

W tym roku, w ramach XXIV atestacji żywności w Programie „Doceń polskie”, certyfikat jakości oraz znak promocyjny „Top Produkt” przyznany został produktowi Monieckiej Spółdzielni Mleczarskiej Mońki. Wyróżnienie dla sera topionego kremowego świadczy zarówno o jego popularności wśród klientów, jak i uznaniu, jakim cieszy się w gronie ekspertów z branży.

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o © 2008-2020
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij