Branża Mleczarska 100 Firm

Komunikaty prasowe (wszystkich: 2500, strona 1 z 167)

Poniższe informacje prasowe pochodzą od producentów, dostawców usług i handlu. Portal forummleczarskie.pl nie dokonuje w nich ingerencji poza możliwymi skrótami dla tekstu tudzież ograniczeniami wyznaczanymi przez ilość zdjęć

Temar (PPH): Już wkrótce w sprzedaży nowości w marce Veganation

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2021-10-27 08:03:17

W dotychczasowej sprzedaży i gamie produktów znajdują się: cztery rodzaje plastrów 125 g, wegański zamiennik Mascarpo­ne o gramaturze 250 g oraz Veganation w bloku 200 g o smaku Parmezanu jak również wegańskie kostki sałatkowe w zalewie solankowej o gramaturze 1 kg oraz blok 150 g. Na tym jednak nie koniec. Jeszcze w tym roku wprowadzone zostaną wegańskie smarowidła na bazie oleju kokosowego – idealne do kanapek w wersji naturalnej oraz w wersji z ziołami. Dodatkowo w ofercie pojawi się również wegańskie smarowidło na bazie oleju kokoso­wego z orzechami nerkowca.

czytaj więcej »

Grupa Polmlek: Napoje Breakfast – nowość na jesień

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2021-10-25 08:08:59

Grupa Polmlek proponuje pyszne napoje Breakfast. Są to gęste przekąski do picia, na bazie soków tłoczonych i przecierowych, z dodatkiem płatków owsianych. Cztery kompozycje smakowe, dwie z dodatkiem mleka, a dwie odpowiednie dla wegan – z do­datkiem mleczka kokosowego i wegetarian – z dodatkiem miodu. Bez dodatku cukru, za to wzbogacone witaminą C.

Dostępne w wygodnych butelkach 300 ml, nie wymagają chło­dzenia, są świetną propozycją na drugie śniadanie do szkoły czy pracy. Smakują pysznie, lekko, owocowo.

czytaj więcej »

Krajowe Stowarzyszenie Mleczarzy: Konkurs Innowacje Techniczne i Technologiczne w Mleczarstwie rozstrzygnięty

Źródło: KSM   Dodano: 2021-10-21 10:13:52

W dniu 18 października 2021 roku odbyło się posiedzenie Kapituły III konkursu „Innowacje Techniczne i Technologiczne w Mleczarstwie”. Wyróżniono osiem podmiotów, które zgłosiły swój udział w konkursie oraz jeden podmiot, który został wyróżniony za całokształt działalności:

1. „Za całokształt 30 – letniej działalności we wdrażaniu innowacji procesowych w mleczarstwie w Polsce i zagranicą” – Tewes Bis.  

2. „Za modernizację instalacji chłodniczej wraz z rozbudową budynku maszynowni chłodniczej w technologii glikol – Bieluch (SM)

3. „Za wdrożenie innowacyjnej linii produkcyjnej  koncentratu białek serwatkowych WPC 80 oraz laktozy spożywczej” – Polmlek w Lidzbarku Warmińskim

czytaj więcej »

© hochland polska

Akademia Młodego Hodowcy Hochland w siedzibie Regionu Oceny Centrum, Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka

Źródło: Hochland Polska   Dodano: 2021-10-21 10:01:28

W kolejnym module Akademii Młodego Hodowcy Hochland uczestnicy zapoznali się z szeroką ofertą Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka (PFHBiPM) w zakresie oceny i opieki nad stadem bydła mlecznego. Odwiedzili także siedzibę Regionu Oceny Centrum w Parzniewie.

Michał Rodak, Dyrektor Regionu Oceny Centrum, szczegółowo przedstawił uczestnikom Akademii raporty wynikowe możliwe do uzyskania z danych zebranych podczas próbnych udojów. Po zapoznaniu się z raportami uczestnicy odwiedzili laboratorium oceny mleka, gdzie zobaczyli proces badania próbek mleka pobieranych przez zootechników podczas wizyt w gospodarstwach. Duże zainteresowanie wzbudziła bezinwazyjna metoda wykrywania ciąży u krów poprzez badanie mleka pozyskanego od danego zwierzęcia (tzw. PAG).

czytaj więcej »

Mlekpol (SM): Nowe opakowania mleczek smakowych Łaciate

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2021-10-21 08:35:37

Mleko smakowe Łaciate to idealna porcja pysznej przekąski „na raz”. Dostępne w czterech wariantach smakowych: czekolado­wym, waniliowym, bananowym i truskawkowym.

To połączenie pysznego smaku, z wartościami odżywczymi za­wartymi w mleku. Świetnie sprawdzi się w szkole – na przerwie jako drugie śniadanie, ale także w podróży, podczas zabawy i na spacerze.

Od września mleczka dostępne są na sklepowych półkach w no­wych, odświeżonych graficznie, bardziej przyjaznych środowisku opakowaniach.

czytaj więcej »

© sertop
© sertop

Sertop ponownie w Kolonii

Źródło: PR Club/Sertop   Dodano: 2021-10-20 10:03:38

Tyski producent serków topionych wziął udział w Międzynarodowych Targach Przemysłu Spożywczego Anuga, które odbyły się 9-13.10.20021 w Kolonii.  – Podczas imprezy prezentowaliśmy produkty z certyfikatem Jakość Tradycja – mówi Anita Kubarska, Brand Manager w Sertop – Obecność na targach potwierdziła, że międzynarodowy rynek jest otwarty na polskie specjały. Nasze produkty spotkały się z dużym zainteresowaniem partnerów handlowych, mamy nadzieję, że nowe kontakty zaprocentują w przyszłości owocną współpracą. 

 

czytaj więcej »

Koło (OSM): Dip kremowy z ziołami

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2021-10-18 10:20:56

Nowy produkt od Koło (OSM) na bazie śmietany kremówki to gotowe rozwiązanie do kuchni. Może być stosowany jako dodatek do sałatek, sosów, zup, makaronów, surowych warzyw, jak również do mięs, potraw z grilla oraz pieczonych ziemniaków. Dzięki oryginalnej, harmonijnie dobranej mieszance ziół i suszonych warzyw – pietruszka, szczypiorek, cebula i gorczyca – nada każdej potrawie niezapomniany smak, a dzięki gotowej do użycia postaci Paniom Domu pozwoli zaoszczędzić sporo cennego czasu.

czytaj więcej »

Euroser Dairy Group: Formagia – Mozzarella tarta

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2021-10-18 08:22:04

„Tak dobrze jak we Włoszech” – to hasło reklamowe Formagia, czyli marki, która powstała z miłości do gotowania we włoskim stylu sprawiając, że posiłki powstają niezmiernie szybko i prosto, przy okazji inspirując do kulinarnych fantazji. Właśnie dlatego sery od Euroser Dairy Group łączą naj­wyższą jakość z niepowtarzalnym charakterem Italii.

Ta wyjątkowa synergia inspiruje do poszukiwań tego, co najlepsze. Tak powstał kolejny produkt w mar­ce Formagia – Mozzarella Tarta, w wygodnym 150 g opakowaniu easy-open, które chroni przed wy­schnięciem i pozwala na wielokrot­ne użycie.

czytaj więcej »

12 Złotych Medali i Złoty Akant dla Grupy Mlekovita na targach Polagra 2021

Źródło: Grupa Mlekovita   Dodano: 2021-10-04 11:34:02

Podczas międzynarodowych targów Polagra 2021 Mlekovita otrzymała aż 13 nagród. Dwanaście linii produktowych zostało nagrodzonych Złotym Medalem MTP, a stoisko statuetką Złotego Akanta.

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich to nagroda o 40-letniej tradycji przyznawana produktom innowacyjnym, o najwyższej jakości, przygotowanym z myślą o potrzebach nawet najbardziej wymagających konsumentów. Do konkursu rocznie startuje niemal 500 produktów, ale tylko te z nich, które spełnią regulaminowe kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje ekspertów, otrzymują to prestiżowe wyróżnienie. W tym roku Sąd Konkursowy przyznał to zaszczytne wyróżnienie w sumie 17 produktom i liniom produktowym targów Polagra – Salon Food, z których znaczną większość stanowią wyroby Mlekovity. Wśród nagrodzonych znalazło się aż 12 linii produktowych:

czytaj więcej »

© irina lastovjak

Statuetka i Dyplom Osobowości Roku 2020 w kategorii Biznes dla Iriny Lastovjak z mleczarni Radomsko (OSM)

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2021-10-04 11:04:42

Wręczenie wyróżnień nastąpiło podczas gali plebiscytu Osobowość Roku 2019 i 2020 zorganizowanej przez Grupę Polska Press. Irina Lastovjak z Działu Marketingu otrzymała statuetkę i Dyplom Osobowości Roku 2020 w kategorii Biznes. Było to czwarte wyróżnienie za koncept kampanii #WspierajmyNasze!

– Kampania #WspierajmyNasze zebrała pokaźne żniwo – mówi Irina Lastovjak. – Jako jej twórca mogę powiedzieć, że nieodgadnione są zakamarki twórczego potencjału, a poczucie wspólnej misji oraz inteligentna wzajemność są największą siłą napędową ludzkości... a jeżeli do głosu w tym całym procesie jeszcze dochodzą szlachetne pobudki i czystość intencji, to właśnie dzięki takim motywacjom możemy kreować lepszy świat nie za 5, nie za 10 lat, tylko właśnie tu i teraz!

czytaj więcej »

© forum mleczarskie

Akademia Młodego Hodowcy Hochland z wizytą u wzorcowego dostawcy mleka

Źródło: Hochland Polska   Dodano: 2021-10-04 10:48:05

Pod koniec września uczestnicy Akademii Młodego Hodowcy, którą wspólnie organizuje Hochland Polska i Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, gościli w gospodarstwie Państwa Marianny i Tadeusza Stelęgowskich, dostawców mleka Hochland Polska. Akademia Młodego Hodowcy Hochland to idea pracy u podstaw i bardzo ciekawy program skupiający się na samym początku łańcucha dostaw.

Głównym tematem wrześniowego spotkania młodych hodowców ze specjalistami żywienia z Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka było poprawne przygotowanie kiszonki z kukurydzy. Uczestnicy mogli przynieść swoje rośliny do oceny. Doradcy z Federacji określali na podstawie zawartości suchej masy optymalny termin zbioru.

czytaj więcej »

Hochland Półmaraton już dziewiąty raz!

Źródło: Hochland Polska   Dodano: 2021-09-27 14:50:27

9. edycja Półmaratonu Hochland Doliną Samy i Pyrlandzka Dycha odbyła się 24-26 września 2021 r. Producent serów Hochland i Almette promuje aktywności sportowe od wielu lat. Kilkudziesięciu uczestników spośród wszystkich klasyfikowanych to pracownicy firmy Hochland, oczywiście najwięcej z Polski, ale także z Hiszpanii i Rumunii.

Hochland Półmaraton Doliną Samy i Pyrlandzka Dycha organizowany jest przez Stowarzyszenie Kaźmierz. Jego współorganizatorem od początku jest firma Hochland Polska, którego fabryka znajduje się właśnie w Kaźmierzu. W tym roku ponownie do ubiegłego, ze względu na wyjątkowe okoliczności i konieczność wprowadzenia dodatkowych zasad bezpieczeństwa, organizatorzy stworzyli wirtualną formułę wydarzenia.

czytaj więcej »

© sertop

Sertop z limitowaną edycją Złotego Ementalera

Źródło: Sertop / PR Club   Dodano: 2021-09-27 14:44:55

Tyski producent serków topionych wprowadzi na rynek limitowaną wersję kultowego Złotego Ementalera, jednego z najpopularniejszych produktów marki, obecnego na polskich stołach od kilkudziesięciu lat. – Chcemy w ten sposób uczcić 30-lecie istnienia naszej spółki Sertop, kultywującej tradycję wytwarzania tego produktu i kontynuującej ją do dnia dzisiejszego – mówi Anita Kubarska Brand Manager w firmie Sertop. – Limitowana edycja Złotego Ementalera w krążku 140 g będzie dostępna w sprzedaży na początku października.

czytaj więcej »

© hochland polska

Konkurs na Najlepszego Dostawcę Hochland Polska 2021 rozstrzygnięty! 

Źródło: Hochland Polska   Dodano: 2021-09-21 10:15:08

17 września 2021 roku w Sokołowie Podlaskim odbyła się Gala Finałowa Konkursu na Najlepszego Dostawcę – edycja 2021. Z uwagi na obostrzenia pandemiczne ubiegłoroczna Gala nie mogła dojść do skutku. W związku z tym w bieżącym roku spotkano się zarówno w gronie laureatów z roku 2020, jak i 2021. Długofalowa współpraca z Dostawcami Mleka to dla Hochland Polska jeden z priorytetów. Tradycją jest konkurs na Najlepszego Dostawcę Mleka, organizowany od ponad 20-tu lat.

W tym roku współzawodnictwo w konkursie odbywało się w pięciu kategoriach: „Największa ilość mleka”, „Najlepsza jakość mleka”, „Największy wzrost ilości mleka”, „Dobrostan zwierząt” oraz „Rozwiązania proekologiczne sprzyjające środowisku”. W każdej kategorii nagrodzono pięć gospodarstw. Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc wezmą udział we wspólnym wyjeździe. W tym roku będzie to tygodniowy pobyt w atrakcyjnym turystycznie miejscu w Polsce. Kolejnych dwóch finalistów otrzyma nagrodę pieniężną.

czytaj więcej »

© hochland polska
© hochland polska

Dzień Sprzątania Świata z Hochland

Źródło: Hochland Polska   Dodano: 2021-09-17 14:15:30

Dzień Sprzątania Świata, który obchodzimy 17 września to dobry moment, aby uświadomić sobie, że każdy z nas może dbać o środowisko i zasoby. Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Firma Hochland Polska ponownie działa na rzecz ochrony środowiska w ramach akcji „Clean up the World". Firma kontynuuje zapoczątkowane w latach ubiegłych wielkie sprzątanie świata pod hasłem ,,Okażę kulturę, jem ser i chronię naturę" .

W trzeci weekend września 17-19.09.2021 firma Hochland Polska zaprosiła wszystkich swoich  pracowników wraz z rodzinami do akcji pod hasłem „Okażę kulturę, jem ser i chronię naturę”. Do akcji zostali zaproszeni pracownicy wraz z rodzinami, dołączył także Zespół Szkół Technicznych z Tarnowa Podgórnego oraz Aktywni Węgrów.

Hochland Polska zaprosił w tym roku dodatkowo do akcji zbierania butów dla osób zmagających się z kryzysem bezdomności, organizowanej przez firmę WoshWosh. Partnerem tej akcji jest Stena Recykling, z którą Hochland współpracuje w zakresie gospodarki odpadami. Pracownicy w  na potrzeby akcji. Obuwie zostanie odświeżone i wydezynfekowane przez firmę WoshWosh, a następie przekazane osobom potrzebującym.  Tym razem pracownicy Hochland mieli możliwość zarówno wsparcia środowiska (obuwie, które już nie będzie używane zyskuje drugie życie),  jak i okazania swojej troski społeczeństwu oraz najbardziej potrzebującym.

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o. © 2008-2021
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel.: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij