Branża Mleczarska 100 Firm

Aktualności: świat - przetwórcy (strona 5 z 33)

© first milk

Wielka Brytania: Mleczarnia First Milk inwestuje w produkcję sera i serwatki

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2021-03-03 19:17:03

Obecne inwestycje Brytyjczyków opiewają na kwotę 12,5 mln funtów i obejmują zakłady: Lake District w Aspatria w Cumbrii oraz zakład w Haverfordwest. W ramach inwestycji w pierwszej z wymienionych mleczarni są zainstalowane nowe wysokowydajne bloki do produkcji serów, a także nowe instalacje do przetwórstwa mleka, śmietanki i serwatki. Jest to czwarty etap kilkuletniej inwestycji w Lake District o łącznej wartości ok. 14 mln funtów. W jej ramach dokonano znacznych modernizacji, w tym postawiono magazyn szybkiego chłodzenia i zastosowano szereg ulepszeń w zakresie przetwarzania mleka.

Inwestycja w mleczarni Haverfordwest obejmuje natomiast dostawę nowej instalacji wody lodowej, a także istotną modernizację procesu produkcji serwatki. Jest to również kontynuacja dłuższej inwestycji o łącznej wartości 8 mln funtów, która obejmowała nową wieżę, separatory, dodatkowe silosy na mleko, a także dostawy ciepła.

czytaj więcej »

Rząd czeski na kursie kolizyjnym z UE. Chodzi o kwoty sprzedaży nabiału i innych produktów z zagranicy

Źródło: PLMA   Dodano: 2021-02-26 10:04:34

Czeski ustawodawca zatwierdził regulacje prawne będące podstawą do żądania od handlu sprzedaży głównie żywności wytworzonej w Czechach. Byłoby to korzystne dla rodzimego przemysku spożywczego, ale stawiałoby pod znakiem zapytania podstawowe wolności unijne w zakresie handlu i przepływu towarów. Według nowych przepisów, od 2022 r. czeskie placówki handlowe o powierzchni większej niż 400 m2 muszą oferować co najmniej 55% produktów, które wytworzono w kraju. Dotyczy to owoców, warzyw, nabiału i mięsa. Odsetek miałby stopniowo wzrastać do 73% w 2028 r.

Ambasadorowie ośmiu krajów UE, w tym Niemiec i Francji, ostrzegli przed przyjęciem ustawy w liście przesłanym do ustawodawców.

czytaj więcej »

Arla Foods zwiększa sprzedaż produktów markowych. Obroty z gastronomii tylko 12% w dół

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2021-02-12 12:32:46

2020 rok był dla wszystkich przedsiębiorstw dużym wyzwaniem. Wymagał od wszystkich mleczarni dostosowania się do nowej sytuacji, aby sprostać skokowi konsumpcji domowej przy spadku w sektorze gastronomicznym. Dlatego w ogólnym rozrachunku przychody Arla Foods wzrosły tylko z 10,5 mld euro do 10,6 mld euro. 

Ponieważ konsumenci byli zmuszeni pozostać w domu przez większą część roku, liczba posiłków przygotowywanych w domu znacznie wzrosła, a wielu konsumentów zaczęło samodzielnie gotować i piec. Sprzedaż produktów pod markami Lurpak, Arla i Puck wzrosła odpowiednio o 14,6%, 3,0% i 11,7%.

Sprzedaż produktów gastronomicznych spadła początkowo o 45% wiosną 2020 r., A następnie szybko odzyskała tempo w okresie letnim. W ogólnym rozrachunku sprzedaż do gastronomii w Europie spadła o 12% w porównaniu z 2019 r.

czytaj więcej »

© elopak

Elopak przekracza milion kartonów z tektury naturalnej brązowej. Wprowadziły ją: Arla Foods, Tine i Skånemejerier

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2021-02-08 11:30:54

W lutym 2021 r. firma osiąga kamień milowy w swoich wysiłkach na rzecz zrównoważonego rozwoju, a niższy ślad CO2 tych kartonów oznacza, że udało się uniknąć ok. 3000 ton emisji gazów cieplarnianych. Zmniejszenie emisji CO2 wynikające z zastosowania Natural Brown Board odpowiada około 1400 lotom w obie strony dla jednej osoby Londyn – Nowy Jork.

Elopak odnotował znaczny wzrost sprzedaży kartonów z tektury naturalnej brązowej w 2019 r., kiedy producenci artykułów spożywczych odpowiedzieli na zwiększone zainteresowanie konsumentów ekologią i przeszli na zrównoważone rozwiązania opakowaniowe. Obecnie około 20% kartonów do mleka Pure-Pak sprzedawanych przez firmę Elopak w Europie Zachodniej jest produkowanych z tektury naturalnej brązowej.

czytaj więcej »

Savencia Fromage & Dairy urosła mimo pandemii

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2021-02-05 16:37:34

Jak podaje francuska mleczarnia (w Polsce właściciel firm: Mleczarnia Turek i Sery ICC Pasłęk), w 2020 r. udało się poprawić globalną wartość sprzedaży jej produktów o 3,1% i osiągnąć obrót 5,16 mld euro. Najlepszą dynamikę uzyskały sery: z 2,91 mld euro do 3,19 mld euro, podczas gdy pozostałe produkty mleczarskie obniżyły wartość sprzedaży z 2,24 mld euro do 2,14 mld euro. Szczególnie silny dodatni impuls nastąpił w czwartym kwartale 2020 r. i został zrealizowany we wszystkich regionach i rynkach sprzedażowych. Kryzys związany z pandemią i lockdownem pozwolił ponownie odkryć przyjemność z jedzenia w domu i zdynamizować sprzedaż w sklepach.

czytaj więcej »

Norwegia: 10 pracowników mleczarni Tine zakażonych

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2021-02-05 16:26:15

Dziesięciu pracowników magazynów i logistyki w Kalbakken uzyskało pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2. To, że są wśród przypadki zmutowanego wirusa zostało również potwierdzone. Mleczarnia zapewnia, że produkcja i dostawy są realizowane jak wcześniej. Jak podano, w tej chwili 88 pracowników Kalbakken jest objętych kwarantanną w związku z wybuchem epidemii.

W części produkcyjnej mleczarni nie wykryto infekcji.

czytaj więcej »

© arla foods

Wybory żywieniowe nastolatków: badanie firmy Arla Foods

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2021-02-05 16:14:04

Z badania przeprowadzonego przez Ipsos na zlecenie firmy Arla Foods wynika, że nastolatki w Szwecji, Danii i Finlandii poszukują sposobów jak żyć zdrowo i zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jednak tylko połowa z nich zna oficjalne zalecenia żywieniowe. Rodzice, przyjaciele i media społecznościowe są dla nich źródłem wiedzy o odżywianiu.

Badanie pokazuje, że nie więcej niż 10% skandynawskich nastolatków postrzega ekspertów, nauczycieli lub oficjalne wytyczne jako mające duży wpływ na ich nawyki żywieniowe. I chociaż oficjalne wytyczne żywieniowe są określane jako godne zaufania, rzadko przyciągają uwagę nastolatków.

czytaj więcej »

Szwajcaria: Emmi odnotowuje wzrost w 2020 r.

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2021-02-01 11:27:04

Pomimo globalnych zawirowań i negatywnych trendów walutowych, Emmi wygenerowała sprzedaż netto w wysokości 3,71 mld CHF (3,42 mld euro) i wzrost o 6,1% w 2020 r. Wzrost organiczny wyniósł 1,9%, co potwierdza solidność modelu biznesowego Emmi i zdolności adaptacyjne organizacji. Biznes szwajcarski był głównym motorem wzrostu w pierwszej połowie roku, podczas gdy rynki zagraniczne osiągały dobre wyniki w drugiej połowie. Produkty pod markami tj. Emmi Caffè Latte i Kaltbach, również przyniosły zyski w czasie kryzysu.

czytaj więcej »

Müller: Pracownik mleczarni umiera na COVID-19. Zarażonych jest jeszcze 47, a 95 w izolacji

Źródło: BBC   Dodano: 2021-01-26 10:43:59

Stało się. Część załogi brytyjskiego zakładu pod Bridgwater w Somerset należącego do koncernu Müller została zakażona. Produkcja została zmniejszona.

Jak podaje serwis BBC, 47 pracowników jest zarażonych, a jeden już nie żyje po zakażeniu koronawirusem. Wszyscy z 300 pracowników zostali przetestowani na obecność koronawirusa.

czytaj więcej »

Hiszpania: Danone zakupi prąd z fotowoltaiki

Źródło: efa, hef 16375   Dodano: 2021-01-22 09:36:03

Firmy Danone i Iberdrola podpisały długoterminową umowę na zakup energii odnawialnej z największej elektrowni fotowoltaicznej w Europie. Osiągnięte porozumienie umożliwi zaopatrzenie w energie nie tylko zakładów produkcyjnych, ale również biur Danone w Asturii, Barcelonie, Gironie, Guadalajarze, Granadzie, Madrycie i Walencji, a także centrów logistycznych.

czytaj więcej »

© forum mleczarskie

Skuteczne przeciwdziałania Włoch i Hiszpanii w sprawie podrabiania oryginalnej mozzarelli

Źródło: efa, hef 16335   Dodano: 2021-01-21 09:36:49

Władze hiszpańskie i włoskie rozpoczęły działania wobec producenta mozzarelli Bufala de L'Empordà sprzedawanej w Barcelonie i Katalonii jako mozzarella w „100% z mleka bawolego”. Zarzucają mu oszustwa związane ze zdrowiem publicznym, żywnością i wprowadzaniem w błąd poprzez działania reklamowe. Oszustwo hiszpańskiej mleczarni polegało na dolewaniu mleka krowiego do mleka bawolego w ilości od 9,35% do 22,10%. Skargę złożyło włoskie konsorcjum ochrony mozzarelli z mleka bawolego Kampania DOP w październiku 2018 r Działania podjęte przez Centralny Inspektorat ds. Jakości i Zwalczania Nadużyć w Ministerstwie Polityki Rolnej (ICQRF) Włoch kończą się sukcesem dla producentów z Półwyspu Apenińskiego. Przełomem były nowe testy przeprowadzone przez hiszpańskie laboratorium Merieux Nutrisciences – Silliker Iberica, które po raz kolejny poświadczyło obecność mleka krowiego w kolejnych kontrolowanych próbkach produktu hiszpańskiego.

czytaj więcej »

Francja: Danone – akcjonariusze żądają odejścia Prezesa

Źródło: efa, hef-16304   Dodano: 2021-01-20 09:28:54

Nacisk na kierownictwo francuskiej grupy spożywczej pochodzi z funduszu Bluebell Capital Partners, który nabył udziały w Danone. Francuski magazyn biznesowy Challenges ujawnił, że Bluebell kupił udziały w Danone pod koniec ubiegłego roku i od tego czasu wysłał list do kierownictwa, wzywając do przeglądu zarządzania i strategii firmy.

Bluebell Capital Partners kierowany jest przez Giuseppe Bivona oraz byłego Dyrektora Generalnego Bulgari, Francesco Trapaniego. W liście wysłanym do kierownictwa fundusz poprosił firmę Danone o rozdzielenie funkcji prezesa i dyrektora generalnego i wezwał obecnego Prezesa i Dyrektora Generalnego Emmanuela Fabera do odejścia.

czytaj więcej »

Zdrowa żywność coraz popularniejsza w związku z pandemią

Źródło: arab news   Dodano: 2021-01-18 11:09:51

Arab News donosi, że firmy oferujące zdrową żywność on-line na Bliskim Wschodzie zyskują coraz wyższe przychody finansowe. Przykładem jest firma Koita Foods, produkująca nabiał i napoje roślinne, która odnotowała w 2020 r. 350% wzrost sprzedaży online, ponieważ konsumenci pracujący w domu podczas pandemii koronawirusa (COVID-19) preferują handel elektroniczny i zdrowszą dietę.

Dane firmy pokazują, że w pierwszej połowie 2020 r. całkowita sprzedaż w Arabii Saudyjskiej wzrosła o 111% rok do roku, przy 150% wzroście popytu na napoje roślinne i 140% wzroście sprzedaży produktów bezlaktozowych.

czytaj więcej »

Chiny: Koronawirus znaleziony w lodach wyprodukowanych z nowozelandzkiego mleka w proszku

Źródło: NZ Herald   Dodano: 2021-01-18 10:48:35

Jak donosi New Zeland Herald, lody wyprodukowano w Chinach ze składników pochodzących z Nowej Zelandii i Ukrainy. Jak wynika z prowadzonego w Tianjin dochodzenia, lody zostały skażone wirusem SARS CoV-2 prawdopodobnie jednorazowo. Urzędnicy ds. Zdrowia w Tianjin donoszą, że trzy próbki lodów dały pozytywny wynik testu.

Lody, o których mowa, są produkowane przez Tianjin Daqiaodao Food Company.

czytaj więcej »

Austriacki przemysł mleczarski odniósł sukces w eksporcie

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2021-01-08 16:01:46

Eksport austriackich produktów mleczarskich w miesiącach od stycznia do września 2020 r. wzrósł o 4,7%, a import spadł o 0,2%. – To ważny sukces krajowego przemysłu mleczarskiego, ponieważ potwierdza strategię promowania jakości na rynkach międzynarodowych, a także w czasach kryzysu – skomentował Helmut Petschar, Prezes Stowarzyszenia Austriackich Przetwórców Mleka (VÖM).

Eksport produktów mleczarskich wygenerował 985 mln euro w pierwszych trzech kwartałach 2020 r., import wyniósł 613 mln euro. Prowadziło to do dalszej poprawy salda handlu zagranicznego krajowego przemysłu mleczarskiego o 372 mln € (+14%).

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o. © 2008-2021
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel.: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij