Branża Mleczarska 100 Firm

Aktualności: świat (wszystkich: 3268, strona 1 z 218)

© gea india

Creamy Foods uruchomi kompletną linię UHT na wzrostowym rynku mleka w Indiach

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2021-04-22 12:33:04

Jeden z wiodących producentów nabiału w Indiach, Creamy Foods zlokalizowany w Uttar Pradesh, właściciel marki Madhusudan, zainwestował w nowy zakład. Nowa fabryka będzie jedną z największych tego typu w Indiach. Umowa podpisana w lutym 2020 r., jest w końcowej fazie realizacji.

Creamy Foods produkuje szeroką gamę produktów mlecznych w swoim zakładzie przetwórczym w Khurja, Uttar Pradesh, w tym mleko, ghee, paneer, śmietanę, maślankę i mleko w proszku. Kluczem do zawarcia nowego kontraktu była dotychczasowa współpraca oraz doświadczenie GEA w pracy z podobnymi zakładami posiadającymi linie UHT w regionie Azji i Pacyfiku.

czytaj więcej »

Bułgaria: Grupa Meggle zamknie zakład w Szumen

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2021-04-20 14:51:19

To działanie jest podyktowane chęcią optymalizacji operacji firmy, co oznacza sprzedaż lub zamknięcie struktur o niskiej lub ujemnej rentowności. O ile jednak w listopadzie 2020 r. Meggle wychodząc z Chorwacji sprzedało zakład w Osijeku Grupie Fortenova, to w bułgarskim przypadku decyzja centrali wiąże się z zamknięciem zakładu i utratą pracy przez 95 pracowników. Firma będzie nadal sprzedawać nabiał na bułgarskim rynku.

Zakład jest w Grupie Meggle od 2009 r. Firma notowała obroty na poziomie 15 mln euro.

czytaj więcej »

Włochy: Granarolo przejmuje Mulino Formaggi

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2021-04-16 10:47:16

Włoski potentat mleczarski zdecydował się na przejęcie udziałów od spółki Mulino Alimentare zwiększając swój udział z 40% do 100% kapitału. Firma Mulino Formaggi powstała w Parmie w 2018 r. jako efekt współpracy wspomnianej powyżej firmy Mulino Alimentare i Gennari Italia (kontrolowanej przez Granarolo). Firma miała specjalizować się w pakowaniu i sprzedaży włoskich serów twardych na świecie. Obecnie zakład w Parmie stanowi strategiczne narzędzie rozwoju działu handlowego serów twardych Granarolo, w szczególności Parmigiano Reggiano DOP oraz innych serów z linii Granarolo Quattrocento.

czytaj więcej »

Kanada: Agropur zamyka zakład produkcji mleka płynnego

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2021-04-15 14:00:35

Spółdzielnia Agropur ogłosiła zamiar zamknięcia swojego zakładu produkującego mleko płynne w Winnipeg w stanie Manitoba. Działalność zakładu zostanie przeniesiona do innych zakładów  w zachodniej Kanadzie. Zamknięcie planowane jest na 24 września 2021 r. Operacja dotknie 48 pracowników. 

Agropur zamyka fabrykę, aby zoptymalizować produkcję płynnego mleka. Biorąc pod uwagę obecne warunki rynkowe, Agropur podjął strategiczną decyzję o skoncentrowaniu produkcji płynnego mleka w zakładach zlokalizowanych w Burnaby i Victorii w Kolumbii Brytyjskiej oraz w Edmonton w Albercie.

czytaj więcej »

Chiny: Mengniu Dairy gorzej zniosło epidemię COVID-19

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2021-04-09 16:40:03

Wyniki finansowe za 2020 r. pokazują niezbicie, że dalekowschodni tygrys, który przyzwyczaił nas do szybkich wzrostów, osłabł. Przychody największej chińskiej firmy mleczarskiej spadły z 79 mld RMB do 76 mld RMB tj. o 3,8%. W przeliczeniu na walutę europejską jest to spadek z 9,84 mld euro na 9,47 mld euro. Zysk netto spadł o 18% do 3,5 mld RMB tj. do 438 mln euro. Firma tłumaczy, że spadki mają związek z rozmaitymi czynnikami, w tym zakupami i sprzedażą podległych spółek zależnych: Shijiazhuang Junlebao Dairy i Bellamy’s Australia Limited. Przyznaje jednak, że poniosła dodatkowe koszty związane z zapobieganiem epidemii, zabezpieczeniem zakładów i pracowników. Grupa poniosła też dodatkowe koszty marketingu i sprzedaży w celu zmniejszenia zapasów i wznowienia normalnej sprzedaży.

czytaj więcej »

© forum mleczarskie

Raport: Kategoria wegańska – gdzie  i jak rośnie grupa produktów alternatywnych? I czy wszędzie?

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2021-04-07 08:47:10

Raport Smart Protein sfinansowany ze środków unijnych wiele mówi na temat kondycji kategorii żywności dla wegan. Dla potrzeb raportu przeanalizowano dane detaliczne z 11 krajów europejskich, aby dokładnie określić, jak bardzo wzrosło spożycie żywności na bazie roślin od 2018 do 2020 r. Przeanalizowano dane dla kategorii alternatywnych wobec mięsa, mleka, jogurtów, serów, lodów i ryb.

Jak podkreślają autorzy raportu alternatywy roślinne nie są już nowością na półkach oraz w lodówkach supermarketów i dyskontów w Europie. Zgodnie z wynikami badań, europejski przemysł spożywczy oparty na produktach roślinnych wzrósł w badanym 2-letnim okresie o 49%, co daje łączną wartość sprzedaży 3,6 mld euro.

czytaj więcej »

Niemcy: Meggle przejmuje w Bawarii

Źródło: rundschau.de   Dodano: 2021-04-01 14:10:01

Mleczarnia Meggle poinformowała o przejęciu firmy serowej Stegmann Emmentaler Käsereien z siedzibą w Kempten. Pozwoli to firmie Meggle umocnić pozycję w segmencie serów.

– Łączą się dwie bawarskie firmy, które od dziesięcioleci odnoszą sukcesy. Połączymy nasze kompetencje, dokonamy inwestycji i wykorzystamy ogromny potencjał. Nasza wspólna mentalność i bliskość kulturowa są decydującą zaletą, podobnie jak historyczne powiązanie Meggle z serem wyjaśnia Matthias Oettel, Dyrektor Generalny Grupy Meggle.

czytaj więcej »

© forum mleczarskie

Chiny: Fonterra sprzedaje swoje farmy mleczne w Ying i Yutian

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2021-04-01 12:12:08

Fonterra poinformowała, że otrzymała zgodę organów antymonopolowych na sprzedaż swoich dwóch hubów hodowlano-produkcyjnych firmie Inner Mongolia Youran Dairy. Wpływy z transakcji obejmują pierwotną wycenę w wysokości 513 mln NZD oraz 39 mln NZD z tytułu korekt rozliczeniowych, co daje wpływy pieniężne w wysokości 552 mln NZD (ok. 326,5 mln euro). Miles Hurrell, Dyrektor Generalny Fonterry ocenił: – Fonterra przyczyniła się do rozwoju chińskiego przemysłu mleczarskiego, zakładając te farmy i cieszymy się, że możemy teraz przekazać własność firmie Mongolia Youran Dairy na kolejny etap rozwoju. Rynek chiński szybko się rozwija i inspiruje nas do ciągłego wprowadzania innowacji. Nasz zespół w Chinach będzie teraz nadal koncentrował się na tworzeniu wartości z mleka dla naszych rolników z Nowej Zelandii poprzez nowe produkty, zastosowania i bliskie partnerstwa z naszymi klientami.

czytaj więcej »

Francja: Sodiaal odzyskuje kontrolę nad Yoplait w Europie

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2021-03-26 15:52:41

Spółdzielnia Sodiaal poinformowała, że podjęła wyłączne negocjacje z Grupą General Mills w celu odzyskania kontroli nad Yoplait, marką stworzoną w 1965 r. przez rolników z Sodiaal. Starania Sodiaal podlegają obowiązkom informacyjnym wobec władz poszczególnych krajów oraz pracowników poszczególnych oddziałów. Wszystko jednak wskazuje na to, że flagowa marka Francuzów powróci do narodowego dziedzictwa francuskiej spółdzielni. Umowa obejmuje przejęcie przez Sodiaal wszystkich aktywności od produkcji po sprzedaż, a także zarządzanie franczyzami na arenie Europy. Ze swojej strony General Mills przejmie całą infrastrukturę w Kanadzie i pozostanie franczyzobiorcą obszaru północnoamerykańskiego.

czytaj więcej »

Bel i Lactalis uzgodniły sprzedaż marki Leerdammer. Lactalis mocno wchodzi na holenderski rynek serów

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2021-03-23 09:23:20

Grupa Lactalis przejmuje słynną europejską markę serów Leerdammer oraz wytwarzające sery tej marki zakłady produkcyjne. Leerdammer wpisuje się w strategiczne priorytety Lactalis oparte na rozwoju produktów najwyższej klasy i lokalności. Bel z kolei przyspiesza wdrażanie swojego planu polegającego na rozwoju trzech uzupełniających się segmentów rynku – mleczarskiego, owocowego i roślinnego.

Zakres transakcji jest szerszy niż się to wydaje na pierwszy rzut oka. Umowa dotyczy bowiem zakupu firm: Royal Bel Leerdammer NL, Bel Italia, Bel Deutschland, marki Leerdammer i wszystkich praw pokrewnych oraz Bel Szostka Ukraina. Sicopa, spółka zależna Bel w całości należąca do Bel, przekaże wspomniane aktywa do Lactalis w zamian za 1 591 472 akcji Bel (23,16% udziału w kapitale) posiadanych przez Lactalis. Po transakcji Lactalis będzie posiadał 0,9% udziałów w Bel. Na dzień 31 grudnia 2020 r. przychody Leerdammer i Bel Szostka Ukraina wyniosły około 500 mln euro, z czego 350 mln generował Leerdammer.

czytaj więcej »

Granarolo: Dobry wynik roczny choć w cieniu pandemii

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2021-03-17 11:45:35

Włoski potentat mleczarski uzyskał w 2020 r. obrót w wysokości 1,28 mld euro (-3% w stosunku do 2019). Wskaźnik EBITDA wzrosł o 8% do 78,5 mln euro. Wynik netto wzrósł do 15,8 mln euro (+19% w stosunku do 2019). Rada Dyrektorów mleczarni Granarolo pod przewodnictwem Gianpiero Calzolariego zatwierdziła projekt sprawozdania finansowego, który zostanie przedstawiony na Zgromadzeniu Wspólników zaplanowanym na 14 kwietnia br. Firma utrzymała założone w budżecie cele rentowności. Spadek obrotów firma tłumaczy znaczącym spadkiem sprzedaży do gastronomii, którego nie udało się całkiem skompensować w kanale detalicznym. Jak podaje Granarolo, spadki sprzedaży do kanału HoReCa wyniosły w zależności od miesiąca od 25% do 80%, średnio 40,7%.

czytaj więcej »

© forum mleczarskie

Czy białka mleka pomogą zwalczać koronawirusa?

Źródło: proplanta.de, nzherald.com.nz   Dodano: 2021-03-15 10:49:46

Jak podaje serwis proplanta.de oraz media nowozelandzkie, badania nowozelandzkiego producenta farmaceutycznego Quantec wykazały, że kompleks białkowy uzyskany ze świeżego pasteryzowanego mleka krowiego może chronić ludzkie komórki organizmu przed COVID-19. Opatentowane białko obronne IDP ma działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające i przeciwbakteryjne. Firma zleciła badanie w niezależnym laboratorium w USA. Potwierdziło ono, że IDP chroni komórki ciała przed koronawirusami oraz pomaga zmniejszyć nasilenie objawów.

czytaj więcej »

Francja: Rada Stanu unieważnia dekret dotyczący obowiązku podawania kraju pochodzenia mleka na etykiecie

Źródło: ouest-france.fr   Dodano: 2021-03-15 10:37:57

Decyzja została wydana po proteście Grupy Lactalis. Państwo francuskie zapłaci także 6 tys. euro odszkodowania.

Historia ta sięga dekretu Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 sierpnia 2016 r., który wprowadził obowiązkowe oznaczanie pochodzenia mleka oraz mleka i mięsa stanowiącego składnik paczkowanych środków spożywczych. Dekret był następnie wydłużany, ostatnio do końca 2021 r.

Sprawa była rozpatrywana przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), do którego pytanie wystosowała Rada Stanu.

czytaj więcej »

Wietnam: Rosnąca liczba urodzeń zwraca uwagę producentów baby-food

Źródło: ken furusawa, asia.nikkei.com   Dodano: 2021-03-15 10:23:29

Japońska firma spożywcza, której podstawą jest produkcja nabiału, Meiji utworzyła spółkę na terenie Wietnamu, aby importować i sprzedawać odżywki dla niemowląt. Wietnam liczy obecnie 95,5 mln ludności i ma 70% wyższy wskaźnik urodzeń niż licząca 126,5 mln mieszkańców Japonia.

czytaj więcej »

© pim

Największe wyzwania branży mleczarskiej w 2021 r.

Źródło: Forum Mleczarskie Biznes   Dodano: 2021-03-10 09:52:18

– Sytuacja ekonomiczna w Europie i na świecie pokazuje, że w przyszłym roku lub w latach kolejnych może wystąpić kryzys – mówi Forum Mleczarskiemu Biznes Agnieszka Maliszewska, Dyrektor Polskiej Izby Mleka i Wiceprzewodniczącą COGECA. – Dlatego przedsiębiorstwa będą musiały zastanowić się nad dywersyfikacją rynku. Pierwszym, nierozwiązanym problemem jest bowiem pandemia COVID-19, która zablokowała gospodarkę. Druga wielka niewiadoma to brexit, który na pewno skomplikuje wymianę handlową, bowiem od kwietnia przepisy staną się dla nas mniej korzystne. Trzecie zagrożenie, przed którym stoi cały rynek produktów mleczarskich, to umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur. Tu tkwi zagrożenie dla całego europejskiego rolnictwa, także dla mleczarstwa. Czwarta sprawa to wdrażanie Europejskiego Zielonego Ładu i strategii „Od pola do stołu”. Jak to się może konkretnie na nas przełożyć?

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o. © 2008-2021
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel.: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij