100 wydanie Forum Mleczarskie Handel

Aktualności: świat (wszystkich: 3176, strona 1 z 212)

Meksykański potentat mleczarski Grupo Lala zamyka działalność w Kostaryce

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-12-04 09:27:12

Po kompleksowej ocenie i dokładnej analizie meksykański potentat mleczarski postanowił zamknąć swoje aktywności prowadzone w innym środkowoamerykańskim kraju – Kostaryce. Firma od pewnego czasu  zwiększa koncentrację na głównych rynkach w celu poprawienia rentowności mleczarni. Działalność Grupy w Kostaryce stanowi 0,4% skonsolidowanej sprzedaży Spółki, znajdują się tam: jeden zakład produkcyjny i jedno centrum dystrybucyjne. Zasoby te zostaną sprzedane.

czytaj więcej »

FrieslandCampina kończy produkcję proszków w dwóch zakładach

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-12-03 10:09:34

Jeden z największych producentów artykułów mleczarskich w Europie, FrieslandCampina, zakończy produkcję proszków w dwóch holenderskich zakładach w Dronrijp i Gerkesklooster. W wyniku tej decyzji od 1 kwietnia 2022 r. zostanie zamknięty zakład w Dronrijp. Z kolei instalacja do produkcji serwatki i mleka w proszku w Gerkesklooster zostanie zlikwidowana 15 stycznia 2021 r. Gerkesklooster będzie kontynuował produkcję serów. Zaprzestanie produkcji proszku w obu lokalizacjach spowoduje zwolnienie 57 osób.

czytaj więcej »

Włochy: Granarolo umieszcza kod QR do aplikacji informującej o COVID-19 na swoich opakowaniach

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-12-01 12:06:28

Czołowy dostawca nabiału na Półwyspie Apenińskim, Granarolo, zdecydował się wesprzeć aplikację Immuni stworzoną przez Ministra Innowacji Technologicznych i Cyfryzacji i zarządzanej przez Ministerstwo Zdrowia, która informuje o zagrożeniu narażenia się na kontakt z wirusem SARS-CoV-2. Na około 10 mln butelek mleka, które są sprzedawane każdego miesiąca, począwszy od 6 listopada, na etykiecie pojawia się kod QR, który umożliwia pobranie aplikacji Immuni.– Postanowiliśmy pomóc w sytuacji bardzo delikatnej dla kraju, oddając do dyspozycji rządu najcenniejszy element, jaki posiadamy, naszą etykietę, która każdego dnia jest obecna w milionach włoskich domów – skomentował Gianpiero Calzolari, Prezes Granarolo. – Nasi konsumenci będą mogli pobrać aplikację za pomocą prostego telefonu komórkowego.

czytaj więcej »

Australia: Bega Cheese przejmuje Lion Dairy & Drinks

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-11-30 11:44:34

Japoński Kirin Holdings za cenę 560 mln USD sprzedał australijskiego producenta nabiału, napojów alkoholowych i soków australijskiej firmie mleczarskiej Bega Cheese. Firma ta od dwóch lat mimo, że jest jednym z najważniejszych dostawców serów, inwestuje także w segment masła orzechowego, majonezów i sosów. Przejęcie powinno wejść w życie z początkiem 2021 r.

Sprzedaż obejmuje aktywności Lion w segmencie mleka, napojów mleczarskich, soków, lodów i wód mineralnych, a także aktywności międzynarodowe i udziały w innych przedsiębiorstwach m.in. w Vitasoy Australia Products (Vitasoy) i Capitol Chilled Foods oraz licencję na używanie marki Yoplait.

Na zakup australijskiego przedsiębiorstwa nie zdecydowały się czołowe mleczarnie z Chin, co wynikało z ochłodzenia stosunków z Australią.

czytaj więcej »

Grupa Lactalis: Nowy zakład kazeiny w Mayenne

Źródło: ouest-france.fr   Dodano: 2020-11-30 11:07:14

Nowa, duża inwestycja Grupy Lactalis dotyczy produkcji proszków mlecznych w szczególności dla żywności dla niemowląt, żywności dla sportowców i żywienia klinicznego. Cała inwestycja pochłonie 8,7 mln euro i – co warte zauważenia uzyskała – grant Kraju Loary na poziomie 840 tys. euro. Wywołało to gorące komentarze w gronie lewicy i ekologów co do sensu wspierania tak dużych przedsiębiorstw i to bez zawarcia zobowiązań środowiskowych. To nieuzasadnione – cytuje ekologów francuski portal ouest-france.

czytaj więcej »

© alpenhain

Niemcy: Nowa serownia Alpenhain rozpoczęła produkcję

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-11-20 14:22:04

Nowa serownia w Lehen kosztowała 45 mln euro, a jej budowa trwała 2 lata. Przez ostatnich kilkadziesiąt lat, serownia działała na trzy zmiany. Jak podkreśla inwestor, we wszystkich aspektach działania nowej linii produkcyjnej korzystano z usług renomowanych dostawców.

czytaj więcej »

FrieslandCampina przenosi centrum usług finansowych (FSSC) do Budapesztu

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-11-13 15:31:51

Ta konsolidacja operacyjnej działalności finansowej obejmuje działalność firmy w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. FrieslandCampina zdecydował się na uproszczenie struktury i obniżkę kosztów. Przeniesienie operacyjnych działań finansowych z Wolvega i Amersfoort do Budapesztu ma rozpocząć się w styczniu 2021 r. Mleczarnia tłumaczy się potrzebą zwiększenia jednolitości usług, zmniejszeniem skomplikowania, większej wydajności i przyszłych synergii automatyzacji.

czytaj więcej »

Dalszy wzrost produkcji i eksportu mleczarskiego z USA

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-11-09 12:38:49

Produkcja mleczarska w Nowej Zelandii liczona za ostatnie 12 miesiące kończąca się wrześniu 2020 r. pokazuje symboliczny wzrost o 0,1%. W podobnym stopniu, ale znakiem „minus” kształtowała się produkcja w UE (ale są to dane za 12 miesięcy kończące się danymi z sierpnia). Zdecydowanie najlepiej wygląda produkcja w USA, która liczona za ten sam okres do września włącznie wskazuje na 1,7% dynamikę. Również produkcja w Australii rosła o 1,4%.

czytaj więcej »

Szwajcaria zwiększy import masła

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-11-06 11:07:12

Organizacja branżowa BO Milch w połowie października złożyła wniosek do Rady Federalnej o import masła. W międzyczasie sprzedaż masła na rynku szwajcarskim wzrosła do tego stopnia, że pierwotnie zaproponowane 500 ton (przed gwałtownym wzrostem przypadków koronowirusa) nie wystarczy. BO Milch przyjmuje, że obecne zapotrzebowanie rynku sięga 2000 ton masła z importu. Import dodatkowego masła ma się rozpocząć w tym miesiącu.

czytaj więcej »

Bel zwiększa wydatki na marketing jako odpowiedź na koronawirusa

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-11-06 10:54:16

Jak twierdzą przedstawiciele zarządu Grupy Bel, otoczenie gospodarcze pozostaje wysoce nieprzewidywalne, biorąc pod uwagę utrzymujący się globalny kryzys zdrowotny. Dlatego w drugiej połowie roku Grupa Bel zwiększa wydatki na wsparcie swoich marek, zwłaszcza w okresie świątecznym pod koniec roku. Firma planuje wznowić promocje w sklepach wsparte kampaniami reklamowymi podobnymi do tej, która została przeprowadzona dla marki Mini Babybel pod koniec września. Jednocześnie prognozuje się, że w drugiej połowie roku wydatki na szybko rozwijających się terytoriach, takich jak Chiny, będą nadal rosły.

czytaj więcej »

Chiny: Coca-Cola będzie produkować i sprzedawać napoje mleczne z Mengniu Dairy

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-11-02 11:01:37

Firmy poinformowały o założeniu firmy joint-venture, której celem będzie wspólna produkcja i sprzedaż chłodzonych napojów mlecznych o wartości dodanej w Chinach. Ma to związek z wieloletnim zainteresowaniem zdrowymi produktami mleczarskimi przez Coca-Colę, która od 2009 r. plasuje na rynku napoje mleczne, a od 2011 r. jest właścicielem zakładów przetwarzających mleko w Ameryce Środkowej. Ostatnim wprowadzonym na rynek produktem mleczarskim Coca-Coli jest Fairlife, napój z dodatkową dawką białka i wapnia.

czytaj więcej »

Meggle wycofuje się z Chorwacji

Źródło: croatiaweek.hr   Dodano: 2020-11-02 10:47:03

Media chorwackie informują o przejęciu przez lokalną firmę Belje Plus (Grupa Fortenova) zakładu mleczarskiego w Osijeku. Chorwaci kupują od Niemców majątek firmy, w tym linię produkcyjną. Trwa analizowanie poziomu zatrudnienia oraz poziomu skupu, ale wiadomo, że Belje Plus poszukuje dodatkowych mocy produkcyjnych. Dlatego obserwatorzy rynku oczekują zabezpieczenia skupu mleka i zatrudnienia. Uratowanie skupu mleka ma niebagatelne znaczenie dla dotychczasowych dostawców Meggle.

czytaj więcej »

USA: Fonterra będzie współpracować z Land O'Lakes

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-11-02 10:21:48

Fonterra podpisała umowę w zakresie handlu i marketingu z jedną z największych amerykańskich firm mleczarskich, spółdzielnią Land O’Lakes. Umożliwi to Nowozelandczykom sprzedaż produktów foodservice amerykańskim placówkom gastronomicznym.

Paul Harvey, Globalny Dyrektor Foodservice w Fonterra powiedział, że rynek amerykański foodservice jest nie tylko największy, ale i najbardziej konkurencyjny. Land O’Lakes współpracuje zaś ze wszystkimi największymi ogólnonarodowymi i regionalnymi dystrybutorami towarów do sektora foodservice. Land O’Lakes pomoże w dystrybucji, promocji i sprzedaży naszych śmietanek, serków kremowych, a w przyszłości rozpatrzy opcję rozwinięcia współpracy o kategorię serów.

czytaj więcej »

USA: Wzrost eksportu mleczarskiego w 2020 pomimo pandemii

Źródło: USDEC   Dodano: 2020-10-28 10:51:28

Prezes i Dyrektor Generalny Amerykańskiej Rady Mleczarskiej (USDEC) Tom Vilsack w wywiadzie dla magazynu Dairy Foods omówił statystyki amerykańskiego eksportu mleczarskiego w 2020 r. Zdaniem Vilsacka amerykańska branża mleczarska może być usatysfakcjonowana, gdyż amerykańskie półprodukty znajdują coraz większy zbyt. Eksport OMP z USA do Azji Południowo-Wschodniej wzrósł o 72% w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2020 r. (w porównaniu do stycznia-lipca 2019 r.). Co ciekawe region jest na dobrej drodze do zajęcia pierwszego miejsca w klasyfikacji czołowych kierunków eksportu (dotychczasowym nr 1 jest Meksyk). W tym samym okresie sprzedaż WPC i WPI do Azji Południowo-Wschodniej wzrosła o 38%.

czytaj więcej »

Spadek produkcji mleczarskiej na Ukrainie. Gwałtowny wzrost importu serów z Polski. Szansa dla polskich mleczarni

Źródło: USDA   Dodano: 2020-10-23 11:11:44

Produkcja mleka na Ukrainie spadła nie tylko w 2019 r., ale i w pierwszych dziewięciu miesiącach 2020 r. Oczekuje się, że produkcja mleka surowego pozostanie w trendzie spadkowym ze względu na spadek pogłowia krów mlecznych. Eksperci oczekują kontynuacji tego trendu także w 2021 r. Liczba nowoczesnych, prywatnych gospodarstw mleczarskich jest zbyt mała, aby odwrócić ten trend. Spadek produkcji mleka surowego sprawił, że w 2019 r. Ukraina została importerem netto produktów mleczarskich. W 2020 r. Ukraina prawdopodobnie dalej zmniejszy eksport wszystkich produktów mleczarskich.

Spadek produkcji wynika ze spadku liczby mieszkańców wsi i starzenia się społeczności wiejskich. Dla młodych osób bardziej atrakcyjna jest praca w mieście, zwłaszcza emigracja zarobkowa do państw UE. Do tego doszedł mniejszy zwrot z poniesionych inwestycji, co przełożyło się na zwiększenie uboju zwierząt.

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o. © 2008-2020
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel.: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij