100 wydanie Forum Mleczarskie Handel
Aktualności kraj Aktualności świat Komunikaty prasowe
Raporty Wywiady Galerie
więcej...
Kampanie Firmy Produkty
Podręcznik serowy ABC Nabiału Kontakt

Aktualności: kraj (wszystkich: 2341, strona 7 z 157)

Danone reaguje na publikację Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o zakupach mleka za granicą

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-04-24 14:40:30

– W związku z obecnością firmy Danone na liście opublikowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informujemy, że Danone obecny na polskim rynku od 28 lat, od początku rozwija się inwestując w Polsce i wspierając rozwój polskich rolników – pisze liście do Redakcji Wioletta Raczkowska, Dyrektor Zakupu Mleka w Danone. – Stawiamy na długofalową współpracę ze sprawdzonymi i zaufanymi gospodarstwami w kraju, a nasz unikatowy model współpracy – oparty na partnerstwie i wzajemnej wymianie doświadczeń – pozwala na zrównoważony rozwój zarówno naszej firmy, jak i współpracujących z nami partnerów biznesowych.

czytaj więcej »

© grupa mlekovita

Środkowoeuropejski tygrys zwiększył eksport o 30%. Grupa Mlekovita z rekordowym wynikiem

Źródło: Grupa Mlekovita   Dodano: 2020-04-24 12:14:50

Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, Grupa Mlekovita, będąca liderem branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, wyeksportowała w I kwartale 2020 r. produkty o wartości aż 400 mln zł. W porównaniu z I kwartałem 2019 r. wartość eksportu firmy wzrosła o 30%.

Grupa Mlekovita, firma ze 100% kapitałem polskim, od wielu lat jest największym eksporterem produktów mleczarskich w Europie Środkowo-Wschodniej. Przoduje nie tylko pod względem wartości produktów wysyłanych za granicę, ale także liczby obsługiwanych krajów (167 państw na całym świecie). Na eksport kierowanych jest 35% wytwarzanych przez Mlekovitę produktów.

czytaj więcej »

© sertop

Sertop: Produkty długoterminowe sprawdzają się podczas pandemii

Źródło: Sertop / PR Club   Dodano: 2020-04-23 11:28:49

Zakup produktów z długim okresem przydatności do spożycia zapobiega marnowaniu żywności i jest korzystne nie tylko dla odbiorcy końcowego, ale także dla właściciela sklepu, bo zatowarowanie jego punktu handlowego wiąże się wówczas z minimalnym ryzykiem straty.

– Produkty długoterminowe sprawdzają się zwłaszcza teraz, w czasie pandemii, kiedy chcąc zmniejszyć ryzyko zachorowania, ograniczamy do minimum wyjścia do sklepów, decydując się coraz częściej na większe jednorazowe zakupy i robienie zapasów w domu.

czytaj więcej »

© grupa polmlek

Grupa Polmlek: Połowa Polaków ogranicza spożycie mięsa i nabiału

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-04-22 09:49:59

– Rynek konsumencki ewoluuje, zmieniają się trendy, pojawiają się innowacyjne produkty – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Joanna Kołodyńska, Dyrektor Marketingu w Grupie Polmlek. – Rośnie świadomość konsumentów, zmieniają się wymogi dotyczące opakowań i samych produktów. Coraz więcej osób rezygnuje z produktów odzwierzęcych w codziennej diecie. Już blisko połowa Polaków ogranicza spożycie mięsa i nabiału, a 1 mln to zdeklarowani weganie lub wegetarianie. Kolejne 2 mln osób planują przejście na dietę wegańską w najbliższym czasie. Ten trend stale rośnie i wciąż zwiększa się zapotrzebowanie na produkty alternatywne.

czytaj więcej »

© spomlek (sm)

Spomlek (SM): Upadłości w branży mleczarskiej spowodowanych wyłącznie zamknięciem kanału HoReCa raczej nie będzie

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-04-22 09:17:24

Zapytaliśmy Edwarda Bajko, Prezesa Zarządu mleczarni Spomlek (SM) jak ocenia sytuację na rynku mleka w kontekście wylewania mleka w takich krajach jak USA, Kanada, Francja oraz zablokowania sprzedaży w kanale HoReCa, która dotyka producentów dóbr spożywczych poziomu premium

– Wylewanie mleka to na szczęście są dzisiaj jeszcze tylko lokalne incydenty, a nie powszechne zjawisko – mówi Edward Bajko. – Dotyka to mleczarni, które lokowały swoje świeże produkty wyłącznie lub głównie w kanale HoReCa. Ten rynek przestał istnieć w jednej chwili, a nie sposób z dnia na dzień zmienić profil produkcyjny lub ulokować swój produkt na półce sklepowej, jeżeli dotąd się na niej nie było.

czytaj więcej »

Ceny skupu mleka w marcu 2020 r.

Źródło: KZSM Zw. Rew za GUS   Dodano: 2020-04-22 09:02:39

Według Głównego Urzędu Statystycznego cena skupu mleka w marcu 2020 r. wyniosła 136,86 zł/1 hl i była niższa o 0,7% niż w marcu 2019 r. Cena skupu mleka w odniesieniu do lutego 2020 r. była o 0,4% niższa.

Najwyższe ceny w marcu 2020 r. wg województw:

1. lubuskie 141,97 zł/1 hl

2. podlaskie 141,50 zł/1 hl

3. dolnośląskie141,01 zł/1 hl

Najniższe ceny w marcu 2020 r. wg województw:

1. małopolskie 126,56 zł/1 hl

2. łódzkie 129,17 zł/1 hl

3. świętokrzyskie 131,48 zł/1 hl

czytaj więcej »

© bieluch (sm)

Bieluch (SM): Surowca na rynku jest bardzo dużo

Źródło: Jolanta Masiewicz, chelm.naszemiasto.pl   Dodano: 2020-04-21 10:26:36

W wywiadzie dla lokalnego portalu Janusz Mojak, Prezes Zarządu mleczarni Bieluch (SM) wypowiedział się nt. zagrożenia koronawirusem i działania mleczarni w tych trudnych okolicznościach. Jak podkreśla Prezes, trwa eralizacja wcześniej zaplanowanych remontów i inwestycji, choć z racji okoliczności, są one przeorganizowane. W obszarze popytu na produkty spółdzielni obserwuje stabilizację. Sama produkcja przebiega bez zakłóceń. Zakład działa dalej w systemie dwu i trzy zmianowym. W sytuacji epidemii ważne jest, aby pracownicy mieli ze sobą jak najmniej do czynienia: przerwy między zmianami są wydłużone.

czytaj więcej »

© forum mleczarskie

Kosów Lacki (OSM): Produkty tradycyjne to wyższe koszty i ograniczona grupa odbiorców

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-04-20 10:34:25

– Dla klienta hurtowego istotne znaczenie nadal mają cena produktu oraz przyzwyczajenie klienta docelowego do produktu i producenta – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Andrzej Minarczuk, Prezes Zarządu w mleczarni Kosów Lacki (OSM). – Oznakowanie produktu certyfikowanym znakiem Jakość i Tradycja odgrywa rolę wtedy, gdy klient szuka produktu z udokumentowaną produkcją danego wyrobu z niezmienioną recepturą, tradycyjną metodą produkcji. I tu spółdzielnia w Kosowie Lackim się sprawdzi, gdyż posiada takie produkty, zarówno w segmencie twarogów, masła i śmietanki. Istnieją konsumenci, którzy poszukują produktu z tradycjami, pochodzącego od doświadczonego producenta regionalnego i ich grono oraz świadomość, że nie każdy może pochwalić się takim certyfikatem oraz produktem z tradycjami rośnie. Nie jest to jednak nadal wysoki wolumen odbiorców i nie każdy może sobie pozwolić na pokrycie różnicy cenowej w stosunku do produktu masowego – dodaje Prezes Andrzej Minarczuk.

czytaj więcej »

© sertop

Sertop: Trend związany z tradycją rozwija się bardzo intensywnie

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-04-20 10:25:19

– Posiadanie znaków tradycji i jakości to niezwykle pożądany element w produktach mleczarskich – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Anita Kubarska, Brand Manager w firmie Sertop. – To właśnie dlatego, jako polski producent serków topionych z pięćdziesięcioletnią tradycją ich produkcji, zgłosiliśmy nasze produkty do krajowego systemu jakości żywności „Jakość Tradycja” Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego uznanego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Kapituła Znaku „Jakość Tradycja” z dnia 20 stycznia 2020 r. przyznała na okres trzech lat naszej Firmie uprawnienia do oznaczania znakiem „Jakość Tradycja” produktów: „Ser topiony Gouda” oraz „Ser topiony Złoty Ementaler”, potwierdzając wysoką jakość z uwzględnieniem ich tradycyjnego charakteru.

czytaj więcej »

© biedronka

Koronawirus: Biedronka apeluje do małych producentów i proponuje współpracę. Siedlce (OSM) skorzystała z tego gestu

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-04-17 11:38:19

– Sprawdzony partner na trudne czasy to wartość bezcenna – mówią przedstawciele Biedronki. – Biedronka w trudnych czasach wyciąga pomocną dłoń do małych polskich firm w ramach akcji „Czas na wspieranie małych producentów”. Sieć Biedronka zaprasza do współpracy producentów, którzy do tej pory działali na rynku regionalnie, bądź z racji mniejszego zasięgu swojej działalności, nie byli w stanie osiągnąć skali wymaganej przez największą polską sieć handlową. Teraz jest najlepszy moment na nawiązanie współpracy, która jednocześnie pomoże producentom przejść przez zawirowania gospodarcze. Sieć elastycznie podchodzi do możliwości konkretnych producentów, dopuszczając również współpracę na poziomie regionalnym, z dostawami np. do jednego centrum dystrybucyjnego.

– Do tej pory OSM Siedlce przede wszystkim skupiało się na współpracy z branżą HoReCa, która w obecnie w zasadzie przestała funkcjonować, przez co nie składa zamówień. Gdyby przedstawiciele Biedronki nie skontaktowali się z nami, nie wiem, czy udałoby się utrzymać nam miejsca pracy. W ciągu kilku dni uzgodniliśmy warunki współpracy, a dzięki temu również my utrzymaliśmy naszych dostawców, wśród których są nie tylko rolnicy, ale także producenci opakowań, czy firmy transportowe. Co więcej, zaprezentowaliśmy klientom Biedronki zupełnie nowy produkt, jakim jest Serek Śmietankowy Krimi – mówi Waldemar Szajko, Wiceprezes Siedlce (OSM).

czytaj więcej »

Milkpol ze spadkiem skupu mleka za luty i marzec 2020 r.

Źródło: biznes.interia.pl; Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-04-15 10:25:31

Jak podaje portal biznes.interia.pl za raportem bieżącym EBI dla firmy Milkpol za marzec 2020 r., cena skupu surowca mleczarskiego, wykorzystywanego w produkcji realizowanej przez Milkpol, w marcu 2020 roku spadła o 6,1% w stosunku do ubiegłego roku, przy czym ilość skupowanego mleka surowego w stosunku do ilości skupionej w analogicznym okresie roku 2019 spadła o 37,4%; (2) wartość przychodów Spółki ze sprzedaży w marcu 2020 roku, w porównaniu do okresu analogicznego dla roku 2019, spadła o 14,3%.

czytaj więcej »

Zakład w Nowym Targu ze stratą i bez perspektyw na wzrost skupu

Źródło: nowytarg24.tv   Dodano: 2020-04-15 09:51:27

W doniesieniach z Podhala lokalny portal przytacza treść korespondencji pomiędzy Zarządem mleczarni Radomsko (OSM) a MRiRW, która została dalej udostępniona lokalnemu posłowi.

Zarząd mleczarni Radomsko (OSM) zwraca uwagę, że przejęta w 2004 r. mleczarnia w Nowym Targu nie była w stanie samodzielnie funkcjonować z powodów ekonomicznych i technicznych. Prawdziwym problemem jest jednak spadający skup mleka: od 2008 r. spadł on w przeciągu 10 lat o 23%, a prognozy mówią o dalszym 17% spadku. Co więcej poziom skupu znacząco różni się w stosunku do zakładu w Radomsku. Obecnie zakłady te skupują 300 tys. litrów mleka (Radomsko) i 40 tys. litrów mleka (Nowy Targ) dziennie. Moce przetwórcze w Nowym targu to 240 tys. litrów mleka na dobę.

czytaj więcej »

Ceny nabiału w okresie 30.03-05.04.2020 r.

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-04-15 08:07:17

Według MRiRW za okres: 30.03-05.04.2020 r. średnia ważona cena serów i twarogów spadła o 1,1% do 1355 zł netto za 100 kg. Produkty płynne odnotowały wzrost średniej ceny o 1,2% do 270 zł netto za 100 kg, a produkty stałe wzrost o 0,6% do 1068 zł netto za 100 kg.

W przypadku serów i twarogów możemy mówić o pierwszym tegorocznym spadku: w styczniu i lutym obserwowano wzrosty o 1,5% i 0,6%. W przypadku produktów płynnych były to wzrosty o 0,2% i 0,8%. Znacznie gorzej sytuacja wyglądała w grupie produktów stałych, gdzie odnotowano spadki o 7,1% i 6,7% za okres stycznia i lutego.

czytaj więcej »

Fabryka Proszków Mlecznych Grupy Mlekovita od środka © forum mleczarskie

Grupa Mlekovita zawarła kontrakt na realizację kolejnych inwestycji

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-04-14 11:42:59

Jak dowiadujemy się, firma Unibep, będąca dotychczasowym partnerem Grupy Mlekovita w dotychczasowych inwestycjach, podpisała umowę na budowę o wartości 26,3 mln zł. Kontrakt dotyczy budynku mroźni oraz dwóch budynków magazynowych wraz z niezbędną infrastrukturą.

Przypomnijmy, że Unibep realizował budowę hali produkcyjno-magazynowej oraz Fabryki Proszków Mlecznych Mlekovita 3. Ta ostatnia inwestycja należy do najnowocześniejszych i największych w polskim mleczarstwie.

czytaj więcej »

Trwa wycofywanie z handlu produktu Mleczarni Turek

Źródło: GIS   Dodano: 2020-04-13 14:05:35

Na podstawie informacji z Systemu Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) ustalono, że w składzie kilku partii wyprodukowanego w Czechach produktu pn. NaTurek Puszysty rzodkiewka, 140 g, znajduje się aromat, który mógł zawierać gorczycę. Informacja o obecności gorczycy nie znajduje się na etykiecie produktu. Spożycie wskazanych poniżej partii przez osoby uczulone na gorczycę może wywołać reakcję alergenną.

Szczegóły dotyczące produktu:

Wyprodukowany: w Czechach dla  Mleczarnia Turek.

Nazwa produktu: NaTurek Puszysty rzodkiewka 140 g.

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o © 2008-2020
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij