Branża Mleczarska 100 Firm

Aktualności: kraj (wszystkich: 2595, strona 5 z 173)

© mlekpol (sm)

Mlekpol (SM): Jogurty pitne, maślanki i chłodniki korzystają teraz z impulsu zakupowego

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2021-06-29 12:31:06

– Wraz z pojawieniem się pierwszych cieplejszych dni, konsumenci jak co roku chętniej sięgają po napoje fermentowane – komentuje zbliżający się sezon na produkty „on the go” Małgorzata Cebelińska, Dyrektor Handlu mleczarni Mlekpol (SM). – W tym czasie często jest to zakup impulsowy, zwłaszcza tych produktów dostępnych w wygodniej formie „on the go”, takich jak jogurty pitne (m.in. Milko), maślanki (Mazurski Smak), ale również orzeźwiające chłodniki Mlekpol i Sokólski. Te uwielbiane przez Polaków zupy na zimno są gotowymi i pełnowartościowymi posiłkami „na raz” do bezpośredniego spożycia. Są skomponowane w preferowanych przez konsumentów proporcjach warzyw i przypraw, dobrze smakują z gotowanymi młodymi ziemniakami, jajkiem lub pieczywem. Nowa receptura chłodnika to soczysta buraczkowa barwa, charakterystyczny zapach i aromat dobrego, fermentowanego mleka, świeżych warzyw i przypraw. Gdy przychodzą upały, jest to idealny obiad, który nie wymaga żadnych przygotowań nad parującymi garnkami.

czytaj więcej »

© forum mleczarskie

Żegnamy Małgorzatę Wysocką

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2021-06-29 10:38:33

W wieku 59 lat odeszła spośród nas znana i ceniona w branży i w jej otoczeniu Małgorzata Wysocka, wieloletni pracownik i Wiceprezes Zarządu ds. Handlu i Marketingu mleczarni Łowicz (OSM).

Przez 16 lat pracowała w Toruniu, w samodzielnym zakładzie mleczarskim, przejętym później przez mleczarię Łowicz (OSM). W listopadzie 2005 r. do września 2008 r. pełniła funkcję Kierownika Działu Handlu w Toruniu. Od 2008 r. do marca 2009 r. była Kierownikiem Działu Kluczowych Klientów. Następnie pełniła funkcję Dyrektora Działu Handlu (od grudnia 2009 r. do lutego 2011 r.) gdzie tworzyła struktury sprzedaży na rynek tradycyjny i pozyskiwała nowych klientów z rynku nowoczesnego.

Małgorzata Wysocka piastowała urząd Wiceprezesa Zarządu ds. Handlu i Marketingu mleczarni Łowicz (OSM) od marca 2011 do stycznia 2017 r. Odpowiadała za kierowanie całym pionem (ponad 300 osób w 8 lokalizacjach) związanym z marketingiem, sprzedażą (Polska i zagranica), magazynowaniem i logistyką produktów wytwarzanych przez mleczarnię w Łowiczu. Była odpowiedzialna za rozwój sprzedaży w kraju oraz zagranicą.

Od czerwca 2017 r. przez blisko 4 lata zasiadała w Zarządzie Polish Dairy.

czytaj więcej »

© zppm

Wielkopolska Spółdzielnia Producentów Mleka dołączyła do Związku Polskich Przetwórców Mleka

Źródło: ZPPM   Dodano: 2021-06-29 10:17:22

Marcin Hydzik, Prezes ZPPM, powiedział, że cieszy się, że nowocześnie zarządzane spółdzielnie decydują się na przystąpienie do Związku. – Jestem przekonany, że jest to efekt skutecznego działania ZPPM w obronie naszych członków wobec negatywnych działań wobec naszej branży w postaci chociażby tak zwanej „listy wstydu” Ministra Ardanowskiego czy też podatku cukrowego, którego rozciągnięcie na produkty mleczarskie spowodowałoby gigantyczne obciążenia zakładów przetwórczych.

czytaj więcej »

Lactima: Konsumenci ceniący wysoką jakość wybierają produkty naszej marki

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2021-06-28 11:55:46

– Każdy, kto należy do grona smakoszy ceniących sobie wysoką jakość, wszechstronność i różnorodność wybieranych produktów, może być pewny, że cechy te odnajdzie w serach topionych marki Lactima – mówi portalowi forummleczarskie.pl Anna Hochherz, Specjalista ds Marketingu w firmie Lactima. – Dzięki nim, w zależności od nastroju i okoliczności, możemy delektować się kremowym serkiem topionym w krążku lub w plasterkach. Z kolei szeroka gama wersji smakowych pozwoli każdego dnia cieszyć się nowym obliczem kanapek, sosów, dressingów oraz makaronów.

– Sery topione w krążkach i plasterkach można z pewnością zaliczyć do najpopularniejszych produktów spożywczych – podkreśla Anna Hochherz. – Bez nich trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek sklepową półkę, nie wspominając o śniadaniach, przekąskach i kolacjach. Serki topione Lactima łączą w sobie wygodę i uniwersalne zastosowanie – wskazuje nasza rozmówczyni.

czytaj więcej »

© forum mleczarskie

Wysokie ceny za surowiec w maju 2021 r.

Źródło: KZSM Zw. Rew za GUS   Dodano: 2021-06-28 11:52:37

Według Głównego Urzędu Statystycznego cena skupu mleka w maju 2021 r. wyniosła 151,39 zł/1 hl i była wyższa o 15,7% niż w maju 2020 r. Cena skupu mleka w odniesieniu do kwietnia 2021 r. była o 0,6% niższa.

Najwyższe ceny w maju 2021 r. wg województw:

podlaskie 156,64 zł/1 hl

lubuskie 154,58 zł/1 hl

warmińsko-mazurskie 153,07 zł/1 hl

czytaj więcej »

Mońki (MSM): Czysta etykieta przekłada się na większą sprzedaż

Źródło: Forum Mleczarskie Biznes   Dodano: 2021-06-26 12:16:11

– Jeśli chodzi o składniki, im mniej, tym lepiej – mówi Forum Mleczarskiemu Biznes Ewa Polińska, Specjalista ds. Handlu i Marketingu w spółdzielni Mońki (MSM). – W rzeczywistości tradycyjne produkty mleczarskie są wytwarzane z bardzo niewielu składników. Dla wielu konsumentów krótka informacja o składnikach oznacza „prawdziwą żywność”. Im dłuższa lista, tym bardziej żywność wydaje się przetworzona. Niektóre wyzwania, związane ze zmianą składu produktów na całkowicie naturalne, obejmują przejście na stosowanie naturalnych barwników, które mogą mieć mniej żywe kolory oraz mogą być mniej trwałe i odporne na środowisko. Ponadto są zwykle droższe niż barwniki syntetyczne. Dlatego znalezienie zamienników może wymagać większego użycia mniej funkcjonalnego naturalnego zamiennika lub użycia wielu składników, aby osiągnąć ten sam efekt, często przy wyższych kosztach. Branża mleczarska obserwuje zmiany na rynku oraz dostrzega zmiany w oczekiwaniach konsumentów. Producenci żywności skupiają się głównie na czynnikach związanych ze zdrowiem – promuje się to, co naturalne, bez sztucznych dodatków.

czytaj więcej »

© sig

SIG Combibloc: Wagi nabiera całkowita efektywność urządzeń

Źródło: Forum Mleczarskie Biznes   Dodano: 2021-06-24 09:02:14

– Przemysł mleczarski dynamicznie się profesjonalizuje – mówi Forum Mleczarskiemu Biznes Daniel Rekowski, Key Account Manager w SIG. – Nie tylko pod względem stosowanych urządzeń, ale także w zakresie technologii i procesów produkcji oraz pakowania. Coraz większą rolę odgrywa współczynnik OEE (ang. Overall Equipment Effectiveness) czyli całkowita efektywność urządzeń. Dlatego też kluczowa jest ostateczna wydajność linii produkcyjnej liczona w litrach lub kilogramach wyrobu gotowego wprowadzonego na magazyn w ciągu jednej zmiany czy doby. Niezwykle dużo uwagi poświęca się redukcji zużycia mediów oraz minimalizacji strat produkcyjnych. Obok pary, wody, sprężonego powietrza i energii elektrycznej to odpad w postaci opakowań, a także straty „białego złota” są największą troską menadżerów produkcji.

czytaj więcej »

Spomlek (SM) wyposaży oddział w Chojnicach w nową linię

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2021-06-22 13:09:10

W związku z realizacją projektu pn. „Zielone Mleko” ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania M16 „Współpraca” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek działając zgodnie z zasadą uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców ogłosiła postępowanie w trybie zapytania ofertowego na zakup następujących elementów projektu: innowacyjna Linia technologiczna do produkcji sera o podwyższonych walorach odżywczych – 1 kpl.

Najważniejsze cechy linii technologicznej to...

czytaj więcej »

© grupa mlekovita

Grupa Mlekovita przyłącza dwa przedsiębiorstwa

Źródło: Grupa Mlekovita   Dodano: 2021-06-22 11:39:16

Grupa Mlekovita, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, poinformowała, że z dniem 1 lipca br. do Grupy dołączą kolejne podmioty: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ostrowcu Świętokrzyskim i Kaliska Spółdzielcza Grupa Producentów Mleka w Kaliszu, rozszerzając liczbę zakładów produkcyjnych skupionych pod szyldem Mlekovita do 22.

Połączenie z Grupą Mlekovita pozwoli na wzmocnienie potencjału rynkowego oraz przerobowego włączanych podmiotów. W celu zapewnienia optymalizacji produkcji zakład w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie specjalizował się w produkcji galanterii: twarogów, masła, mozzarelli, śmietany i miksu tłuszczowego. Specjalizacja produktowa w Kaliszu to zaś przede wszystkim asortyment serów twarogowych i śmietankowych, m.in.: twarogów sernikowych i piekarniczych, w tym twarogu sernikowego o 18% zawartości tłuszczu, mascarpone czy kanapkowych serków śmietankowych.

czytaj więcej »

© sertop

Sertop może rozbudować posiadane panele solarne

Źródło: Sertop / PR Club   Dodano: 2021-06-21 16:12:29

Tyski producent serków topionych postawił na nowoczesne rozwiązania i zamontował rok temu panele fotowoltaiczne. Czy nowa technologia się sprawdziła? – Idea wytwarzania energii ze słońca jest dość dobrze znana. I potwierdzam, że sprawdza się. Aczkolwiek mimo niedługiego upływu czasu od uruchomienia naszej instalacji mogę powiedzieć, że postęp w tej dziedzinie pozwala obecnie na tej samej powierzchni zainstalować prawie drugie tyle mocy. Przy obecnych informacjach z rynku energii elektrycznej wydaje się być coraz bardziej sensownym stosowanie instalacji wytwarzającej „darmowy” prąd, zwłaszcza jeśli zużywamy go na własne potrzeby w całości – mówi Andrzej Skapczyk, Kierownik Działu Techniczno-Inwestycyjnego.

czytaj więcej »

© zppm

ZPPM: Kolejne kuriozum unijne

Źródło: ZPPM   Dodano: 2021-06-21 15:56:56

Marcin Hydzik, Prezes Zarządu ZPPM dobitnie stwierdza – Do grupy przykładów unijnych kuriozów prawnych dołącza kolejny: mleko, jogurty pitne, kefiry, maślanki – generalnie wszystkie przetwory mleczne, które da się spożyć bez użycia sztućców, zdaniem urzędników Komisji Europejskiej to napoje, a kubki na napoje nie są pojemnikami na napoje. A wszystko to w imię walki z tworzywami sztucznymi…

W dniu 31 maja 2021 r. Komisja Europejska ogłosiła wytyczne dotyczące produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych. Wytyczne dotyczą (jeszcze nie zaimplementowane do polskiego prawa) dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/904 w sprawie zmniejszenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko. Dyrektywa ta określa m.in. docelowe poziomy recyklingu dla jednorazowych opakowań po napojach tj. 77% do roku 2025 i 90% do roku 2029. Cel tyleż szczytny, co nierealny – zwłaszcza w przypadku przetworów mlecznych sprzedawanych w opakowaniach wielomateriałowych. Jak zatem rozwiązany zostanie ten problem? – pyta Prezes Zarządu ZPPM.

czytaj więcej »

© tapflo

Tapflo Group: Dział Utrzymania Ruchu to jeden z najważniejszych działów mleczarni

Źródło: Forum Mleczarskie Biznes   Dodano: 2021-06-21 13:52:27

– Utrzymanie ruchu w zakładach mleczarskich od zawsze charakteryzowało się nieustanną ewolucją wymogów, zapewniających kompleksowe podejście do zagadnień nieprzerwanej sprawności maszyn, bezpostojowej pracy i procesów – stwierdza na łamach Forum Mleczarskiego Biznes Paweł Równicki, Specjalista ds. Produktów Higienicznych Tapflo Group. – Zmienność dotyczy zarówno kadr pracowniczych jak i technologii wytwarzania, które zwiększają wymagany zakres kompetencji Działów Utrzymania Ruchu. Jest to jedna z najważniejszych komórek w dobrze zarządzanej firmie, gdyż długofalowo, bezpośrednio wpływa na zmniejszenie wydatków i zwiększenie jej przychodów.

czytaj więcej »

Lactima: Sery topione to nasza specjalność

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2021-06-21 12:07:39

– Sery topione Lactima w krążkach należą do jednych z najpopularniejszych w kraju – mówi portalowi forummleczarskie.pl Anna Hochherz, Specjalista ds Marketingu w firmie Lactima. – Wraz z serami w plastrach i w kubkach tworzą trzon oferty. Dzięki wyróżniającym je walorom smakowym i szerokiej gamie dodatków, produkty w tej formie mają rzeszę zwolenników. Sery w krążkach świetnie wpisują się w większość jadłospisów w sezonie wiosennym i letnim. Mogą być podstawą kanapkowego menu, podstawą do dań głównych i dodatkiem do przekąsek.

czytaj więcej »

© forum mleczarskie

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi: Największymi odbiorcami polskiego eksportu mleczarskiego są Niemcy i Czechy.

Źródło: Polska Izba Mleka   Dodano: 2021-06-21 11:34:37

W ostatnim dwudziestoleciu w polskim mleczarstwie zaszły bardzo duże zmiany. Zarówno zakłady mleczarskie, jak i gospodarstwa zajmujące się produkcją mleka w niczym nie przypominają tych sprzed 20-30 lat. Zakłady zainwestowały m.in. w najnowsze linie technologiczne, rolnicy zmodernizowali swoje gospodarstwa - produkują mleko według najwyższych standardów, a krowy żywią zdrowymi paszami, nie nadużywają chemii. Wysoki poziom polskiego mleczarstwa zauważa m.in. Grzegorz Puda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

– Polskie mleczarnie, bez cienia wątpliwości, należą do najbardziej nowoczesnych zakładów tej branży w Europie – mówi.

Dodaje, że modernizacja branży mleczarskiej miała miejsce w czasie przedakcesyjnym i w pierwszych latach po akcesji. Branża mleczarska jako jedna z pierwszych dostosowała się do unijnych wymogów, a jakość mleka zmieniła się w niesamowitym tempie. Jest to jedyna branża sektora spożywczego funkcjonująca do dziś w formule spółdzielczej. Dzięki temu mleczarnie uniknęły losu innych zakładów przetwórczych.

czytaj więcej »

UOKiK wszczyna postępowanie przeciwko spółce Kaufland Polska Markety

Źródło: UOKiK   Dodano: 2021-06-21 10:24:27

Jak komunikuje UOKiK przedsiębiorca może w nieuczciwy sposób wykorzystywać przewagę kontraktową wobec dostawców produktów rolno-spożywczych. Zarzuty dotyczą ustalania warunków współpracy w trakcie jej trwania oraz wymagania dodatkowych rabatów, które nie są sprecyzowane w umowach.

Postępowanie zostało wszczęte po przeprowadzeniu postępowań wyjaśniających dotyczących polityki rabatowej 19 sieci handlowych. Zebrany materiał dał m.in. podstawy do postawienia spółce Kaufland Polska Markety zarzutu nieuczciwego wykorzystywania przewagi kontraktowej.

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zakwestionował dwie praktyki przedsiębiorcy. Pierwsza polega na ustalaniu warunków współpracy z niektórymi dostawcami produktów rolno-spożywczych już po rozpoczęciu danego roku. W takich przypadkach, przy przedłużających się negocjacji umowy na kolejny rok lub rozpoczęciu ich z opóźnieniem, dostawca nie wie, na jakich warunkach realizuje dostawy w okresie od początku roku do dnia podpisania umowy. Niejednokrotnie w nowym kontrakcie wprowadzone zostają dodatkowe rabaty lub podwyższona zostaje wysokość dotychczasowych, a dostawcy zobowiązani są do zapłaty na rzecz Kaufland Markety Polska wyrównania z tego tytułu. W praktyce oznacza to wsteczne obniżenie już zapłaconej ceny sprzedaży produktów do tej sieci.

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o. © 2008-2021
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel.: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij