Branża Mleczarska 100 Firm

Aktualności: kraj (wszystkich: 2406, strona 2 z 161)

© łowicz (osm)

Łowicz (OSM): Konsumpcja masła utrzymuje stałą tendencję wzrostową

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-12-11 16:27:55

– W ofercie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu posiadamy Masło ekstra 82% tłuszczu w klasycznej kostce 200 g oraz w kubku o tej samej pojemności – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Iwona Grzybowska, Prezes Zarządu w mleczarni Łowicz (OSM). – Posiadamy również wersję bezlaktozową masła ekstra w formie kostki 200 g. Konsumpcja masła utrzymuje stałą tendencję wzrostową, obecnie jest to około 4%, w ujęciu rok do roku.

– Największą popularnością cieszy się tradycyjne masło typu ekstra w kostce 200 g. W 2020 r. odnotowało ono największy udział ilościowy w sprzedaży spośród wszystkich indeksów marki Łowicz. Z naszych obserwacji wynika, że najważniejszymi czynnikami wpływającymi na popularność tego produktu są marka i cena – wskazuje Prezes mleczarni.

czytaj więcej »

© temar (pph)

Temar (PPH): Polacy preferują łagodne w smaku sery pleśniowe

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-12-03 08:26:06

– Sery z przerostem pleśni na polskim rynku cieszą się coraz większą popularnością, z uwagi na ich wyjątkowy aromat. Jeszcze kilka lat temu konsumenci częściej wybierali sery pozbawione pleśni, ale ta tendencja odwraca się w miarę rozwoju polskiej gastronomii – mówi Aleksandra Makowska, Marketing Manager w firmie Temar (PPH). – Można zauważyć większy popyt na te produkty, co wiąże się z coraz większym wskaźnikiem ich rodzimej produkcji. Sery z przerostem pleśni wykorzystywane są najczęściej na deskę serów, do sałatek lub dań włoskich (pasty, pizza).

czytaj więcej »

© grupa mlekovita

Grupa Mlekovita wprowadza dania gotowe

Źródło: Grupa Mlekovita   Dodano: 2020-12-03 07:40:55

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, którzy oczekują wciąż nowych produktów, Grupa Mlekovita pracuje nad rozwojem swojej oferty, rozszerzając ją każdego roku o kilkadziesiąt nowości. Tym razem lider branży mleczarskiej wprowadza nową linię dań gotowych Bistro Minutka – paluszki serowe w panierce.

– Kryzys pozwala wyeksponować wartość marki Mlekovita jako renomowanego producenta produktów mleczarskich. Aby utrzymywać silną markę, trzeba jednak stale się rozwijać. W Mlekovicie nieustannie pracujemy nad rozszerzaniem naszego asortymentu, aby móc oferować konsumentom nie tylko kolejne warianty smakowe topowych produktów, ale także nowości produktowe. Taką nowością w naszej ofercie są paluszki serowe w panierce łagodnej lub pikantnej z linii Bistro Minutka. To doskonała propozycja na szybką przekąskę serową na ciepło i odpowiedź na potrzeby konsumentów, poszukujących produktów, które można przygotować w przysłowiową „minutkę” – mówi Prezes Zarządu Grupy Mlekovita, Dariusz Sapiński.

czytaj więcej »

© pim

To już rok Agnieszki Maliszewskiej jako pierwszej Wiceprzewodniczącej COGECA

Źródło: PIM   Dodano: 2020-11-30 14:10:09

Rok temu, 28 listopada 2019 r. w Brukseli odbyło się posiedzenie Prezydium, podczas którego dokonano wyboru przewodniczącego oraz sześciu wiceprzewodniczących COGECA. Agnieszka Maliszewska, Dyrektor Polskiej Izby Mleka, otrzymując 136 głosów, została Pierwszą Wiceprzewodniczącą COGECA.

Przypomnijmy, COGECA to największa i najbardziej wpływowa organizacja lobbingowa na rzecz mleczarstwa w Europie. Prezydencja Komitetu COPA, która odbywa posiedzenia raz w miesiącu oraz Prezydencja Komitetu COGECA tworzą wspólnie Komitet Koordynacyjny, który próbuje wypracować porozumienie w kwestiach dotyczących obu organizacji – COPA i COGECA.

Stanowisko Wiceprzewodniczącej to ogromna szansa, zarówno dla samej wybranej, jak i całej polskiej spółdzielczości mleczarskiej. Objęcie tej zaszczytnej funkcji jest dowodem docenienia ze strony Europy. Dzięki objęciu tej funkcji w większym stopniu słyszalny jest głos Polski na arenie międzynarodowej.

czytaj więcej »

© hochland polska

Hochland Polska: Udział Almette w rynku wzrósł

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-11-26 11:37:44

– Almette to marka, którą praktycznie każdy sklep spożywczy ma – mówi Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska. – Pokazuje to siłę naszego brandu i jego znaczenie dla handlu. Dział sprzedaży Hochland jest tak zbudowany, by jak najlepiej adresować potrzeby naszych Klientów i wspierać ich w rozwoju całej kategorii sera. Nad wsparciem poszczególnych kanałów sprzedaży pracują multidyscyplinarne zespoły, by jak najlepiej budować wartość rynku sera. Mamy świadomość, że to na nas, jako na liderze rynku sera, spoczywa odpowiedzialność za rozwój kategorii. Nasze udziały w segmencie serów puszystych twarogowych wynoszą 69,7% (wartość, źródło: Nielsen, MAT SEP 2020) i wzrosły o 5% rok do roku (wartość, źródło: Nielsen MAT SEP 2020 vs. MAT SEP 2019). Naszym sposobem na dalszy rozwój jest zrozumienie i kreowanie potrzeb konsumentów oraz jak najtrafniejsze realizowanie tych marzeń. Jestem przekonany, że połączenie produktowej siły Almette z siłą marki oraz ze zrozumieniem konsumentów zabezpieczy kolejne lata rozwoju biznesu.

czytaj więcej »

© polmlek

Grupa Polmlek: Oferujemy produkty poszukiwanej jakości

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-11-24 11:06:48

– Produkty nabiałowe wytwarzane w Grupie Polmlek w większości oznakowane są znakiem „Wyprodukowano bez stosowania GMO” – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Joanna Kołodyńska, Dyrektor Marketingu Grupy Polmlek. – W praktyce oznacza to, że na każdym etapie produkcji dbamy o to, aby surowiec czy gotowy produkt nie miał najmniejszego kontaktu z genetycznie modyfikowanymi organizmami. Nasi dostawcy, którzy dbają o dobrostan swoich zwierząt, wykluczyli pasze zawierające GMO. Odpowiednie standardy są spełniane również podczas skupu, transportu, produkcji czy magazynowania.

czytaj więcej »

Jarocin (OSM): Mleczarnia utrzymuje zyskowność

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-11-24 10:54:20

Mleczarnia Jarocin (OSM) prowadzi skup mleka na terenie powiatu jarocińskiego i pleszewskiego. W 2019 r. spółdzielnia skupiła z własnego terenu działania 23,67 mln litrów mleka, co stanowi 3,4% spadek w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Przeciętna dostawa mleka z jednego gospodarstwa indywidualnego wyniosła 496 litrów co drugi dzień i była wyższa o 21 litrów niż w 2018 r.

czytaj więcej »

© piątnica (osm)

Piątnica (OSM) wchodzi do gry o Bielmlek

Źródło: bielsk.eu, kurier poranny   Dodano: 2020-11-24 09:44:21

Spółdzielnia mleczarska Bielmlek, która od ponad roku znajdowała się na krawędzi istnienia może zostać uratowana. Tak można wnosić po tym, jak 19 listopada Rada Wierzycieli upadającej firmy wskazała Piątnicę jako partnera do restrukturyzacji Spółdzielni Bielmlek. Firma jest obecnie w sanacji. Piątnica (OSM) zapowiada zachowanie miejsc pracy, przywrócenie produkcji i odbudowę skupu mleka.

czytaj więcej »

© sertop

Sertop: Najpopularniejsze są czyste smaki serów topionych

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-11-23 11:13:28

– Jesień i zima są porami roku, w których obserwujemy wzmożone zainteresowanie sprzedażą naszych produktów – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Aneta Będkowska, Marketing Manager w Sertop. – Różnorodność smaków i gramatur sprawia, że każdy konsument znajduje coś dla siebie. Które smaki sprzedają się najlepiej? Zdecydowanie czyste smaki, bez dodatków (Złoty Ementaler, Gouda, Tylżycki, Cheddar). Najpopularniejsze serki smakowe to te z dodatkiem szynki, czosnku, pomidorów, papryki i borowików, po które klienci sięgają zwłaszcza w okresie świątecznym.

czytaj więcej »

© łowicz (osm)

Łowicz (OSM): Nasz asortyment powstaje z mleka od krów karmionych paszami bez GMO

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-11-22 15:00:37

– Całość asortymentu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu produkowana jest bez stosowania GMO – mówi Iwona Grzybowska, Prezes Zarządu w mleczarni Łowicz (OSM). – Pasze, którymi karmione są krowy naszych dostawców nie zawierają modyfikowanych organizmów, co w konsekwencji oznacza, że pozyskiwane mleko nie jest nimi skażone – podkreśla nasza rozmówczyni.

czytaj więcej »

© hochland polska

Hochland Polska: Segment detaliczny serów pleśniowych w Polsce wyraźnie urósł

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-11-22 14:49:21

– Ojczyzną serowarstwa jest Francja – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska. – Dostępnych jest ponad 500 gatunków sera, stamtąd pochodzą także najbardziej znane na świecie sery pleśniowe, które produkuje się obecnie już w całej Europie. Proces produkcji bazuje na tradycyjnych francuskich recepturach sprzed 700 lat. Wraz z rozwojem techniki proces ten zmienił się i odbywa się dziś w bardzo nowoczesnych zakładach. Połączenie najnowszych technologii z elementami tradycyjnych metod wytwarzania zapewnia pełne bezpieczeństwo, ale także pozwala cieszyć się walorami smakowymi znanymi ludzkości od wielu stuleci. Prawie każdy słyszał o wspaniałym serze brie czy camembert.

czytaj więcej »

UOKiK przedstawia i wylicza zarzuty wobec SCA PR Polska, odpowiedzialnej za zakupy w sieci Intermarché

Źródło: UOKiK   Dodano: 2020-11-18 09:38:27

Postępowanie jest efektem wcześniejszych analiz Prezesa UOKiK w zakresie praktyk związanych z wykorzystywaniem przewagi kontraktowej przez blisko 100 największych podmiotów z branży rolno-spożywczej. Dzięki tej interwencji większość przedsiębiorców wypłaciła zaległe pieniądze dostawcom na łączną kwotę ponad pół miliarda złotych, a także usunęła kwestionowane zapisy z polityk handlowych oraz zawartych kontraktów. Jednym z przedsiębiorców, który nie uregulował zaległych zobowiązań, jest SCA PR Polska (SCA) – spółka odpowiedzialna za zakupy w sieci Intermarché, której Prezes UOKiK Tomasz Chróstny postawił zarzuty nieuczciwego wykorzystania przewagi kontraktowej.

czytaj więcej »

© hochland polska

Hochland stawia na pyszny smak

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-11-17 09:10:24

Ser to trzecia najbardziej wartościowa kategoria spożywcza w Polsce (wg Nielsen, po piwie i wódce). Jej sprzedaż wartościowa wynosi ponad 7 mld PLN i cały czas dynamicznie rośnie, rocznie o 10,0% (wartość, Nielsen, MAT SEP 2020 vs. MAT SEP 2019). Sery Hochland to marka numer jeden w Polsce pod względem wartości sprzedaży z 10,1% udziałem w rynku serów ogółem (wartość, źródło: Nielsen, MAT SEP 2020). Znane są w Polsce od ponad 25 lat przede wszystkim ze swojego pysznego smaku. Poza smakiem Hochland stawia na lokalnych dostawców i sprawdzonych partnerów biznesowych oraz przykłada ogromną wagę do jakości i pochodzenia surowców.

Sery to nieodłączny element posiłków Polaków. W roku 2020, który postawił cały sektor spożywczy w wyjątkowej sytuacji – priorytetami Hochland w Polsce jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i produktom oraz utrzymanie ciągłości produkcji, a także stabilność gospodarcza około 500 polskich, rodzinnych gospodarstw, od który firma kupuje mleko do produkcji serów.

czytaj więcej »

© tetra pak

Stora Enso i Tetra Pak planują budowę linii do recyklingu kartonów do płynnej żywności w Ostrołęce

Źródło: Tetra Pak   Dodano: 2020-11-13 19:08:02

Stora Enso i Tetra Pak łączą siły, aby zbadać możliwości budowy nowej linii do recyklingu zużytych opakowań kartonowych po napojach. Celem jest znaczące zwiększenie poziomu recyklingu tego typu opakowań w Europie Środkowej i Wschodniej.

W ramach prac nad studium wykonalności projektu partnerzy przenalizują rentowność i wydajność budowy wielkoskalowej linii recyklingu zużytych kartonów po napojach w zakładzie Stora Enso w Ostrołęce.

Projekt przewiduje, że zakład Stora Enso w Ostrołęce zajmie się rozwłóknianiem zużytych opakowań kartonowych po napojach, a odseparowane w procesie włókna celulozowe będą wykorzystywane jako surowiec do produkcji papieru. Natomiast firma Tetra Pak byłaby odpowiedzialna za recykling i ponowne wykorzystanie polimerów i aluminium, które będą przetwarzane przez dedykowanego partnera.

czytaj więcej »

Grupa Polmlek przekroczyła 5 mld zł!

Źródło: Grupa Polmlek   Dodano: 2020-11-13 16:42:32

Najlepszym potwierdzeniem jest obecność na liście opublikowanego 29 października 2020 roku przez. Polmlek znalazł się na 31 miejscu Rankingu 100 Największych Polskich Firm Prywatnych Forbes, a wzrost wartości firmy rok do roku to +31%. Obecnie wartość firmy to 2 318 mln zł.

– Rynek nabiałowy, pomimo pandemii, zaskakująco szybko się rozwija. Ludzie kupują tzw. produkty pierwszej potrzeby i wybierają ulubione, sprawdzone marki. Polmlek to firma, która dzięki doświadczonej załodze specjalistów stabilnie działa w nowych, trudnych warunkach rynkowych. W samej tylko fabryce w Lidzbarku Warmińskim w ciągu doby przetwarzane jest 3,5 mln l serwatki. We wszystkich dwunastu zakładach produkcyjnych dziennie przerabiamy 4,5 mln l mleka! – podkreśla Zarząd Grupy.

– Pandemia niewątpliwie zmieniła naszą rzeczywistość. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku koncentrowaliśmy się na innowacjach i modernizacjach zakładów, a już pierwszy kwartał bieżącego roku wytyczył nowe priorytety.

W wyniku światowej pandemii COVID-19 konieczne było dopasowanie planów produkcyjnych do aktualnej sytuacji na rynku. Polmlek zawsze był liderem eksportu nabiału. Już niemal w 100 krajach na całym świecie są dostępne produkty z polskiego mleka, wytwarzane w zakładach należących do grupy – dodaje Zarząd.

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o. © 2008-2021
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel.: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij