Branża Mleczarska 100 Firm

Aktualności: kraj (wszystkich: 2595, strona 2 z 173)

Euroser Dairy Group: Sery solankowe notują wzrosty sprzedaży w sezonie wiosenno-letnim

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2021-08-28 09:15:35

– Produkty z kategorii serów solankowych są chętnie kupowane przez konsumentów przez cały rok – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Paulina Westerby, Junior Brand Manager w Euroser Dairy Group. – Zauważamy jednak znaczny wzrost sprzedaży w tej kategorii w okresie wiosenno-letnim. Sery typu feta znane są głównie jako idealny dodatek do sałatek. Dlatego w okresie letnim, kiedy jest duży wybór świeżych, sezonowych warzyw, jak również są sprzyjające warunki do organizowania przyjęć na świeżym powietrzu, rośnie również popyt na sery solankowe.

– Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się nasza tegoroczna nowość – Grikios Grill Cheese, ser typu halloumi. Produkt wyśmienicie smakuje po podgrzaniu zachowując wewnątrz sprężystą strukturę, a z zewnątrz przybierając złocistą skórkę. Można przygotować go na ciepło, jako główny składnik potrawy, jak również dodatek do sałatek. Dlatego wpisuje się w sezonie grillowym jako jeden z głównych bohaterów każdego spotkania przy grillu jako zamiennik mięsa, dodatek do sałatek lub grillowanych warzyw oraz w wielu innych zestawieniach kulinarnych – dodaje Paulina Westerby.

czytaj więcej »

od lewej: Andrzej Kubiak – Z-ca Przewodniczącego Rady KZSM, Barbara Szczerba – Sekretarz Rady KZSM, Wojciech Wilamowski – Przewodniczący Rady KZSM, Waldemar Broś – Prezes Zarządu KZSM © kzsm

Zarząd KZSM z absolutorium

Źródło: KZSM   Dodano: 2021-08-27 09:14:58

W dniu 25 sierpnia 2021 r. odbył się Zjazd Delegatów KZSM Zw. Rew.

Delegaci przyjęli sprawozdanie z działalności KZSM Zw. Rew. od ostatniego Zjazdu, który był w 2019 r. oraz wysłuchali sprawozdania Rady również za okres od Zjazdu w 2019 r. Delegaci udzielili jednogłośnie absolutorium członkom Zarządu KZSM.

czytaj więcej »

© forum mleczarskie

Mlekpol (SM): Już ponad 4,5 mld zł przychodów i 1,98 mld litrów skupionego mleka

Źródło: Mlekpol (SM)   Dodano: 2021-08-26 10:16:53

24 sierpnia w Zakładzie Produkcji Sproszkowanych Wyrobów Mleczarskich w Mrągowie odbyło Zebranie Przedstawicieli Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol. Podczas spotkania omówiono sprawozdania finansowe i bilans Mlekpol (SM) za 2020 r. Zebranie Przedstawicieli udzieliło absolutorium Zarządowi mleczarni Mlekpol (SM). Dyskutowano także o dalszych inwestycjach i kierunkach rozwoju Spółdzielni.

– Za nami kolejny rok funkcjonowania naszej Spółdzielni, który ze względu na pandemię COVID-19 stanowił dla nas duże wyzwanie. Zmierzyliśmy się z wieloma wyzwaniami, które wymagały dużego zaangażowania i szybkiego działania, aby dostosować się do nowej sytuacji rynkowej. Ze względu na wstrzymanie funkcjonowania branży hotelarskiej i turystycznej musieliśmy m.in. poszukiwać nowych rynków zbytu dla sporej części naszego asortymentu oraz zmieniać profile produkcyjne. Mimo tych przeszkód osiągnęliśmy kolejny rekord w zakresie skupu i przetworzenia surowca w poszczególnych zakładach i utrzymaliśmy cenę dla hodowców. Choć czas był trudny, rozpoczęliśmy także inwestycje zwiększające wydajność spółdzielni, działając zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Nie byłoby to możliwe bez wielkiego zaangażowania dostawców mleka i pracowników naszej Spółdzielni. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy codziennie przyczyniają się do sukcesu i rozwoju SM Mlekpol – skomentował Edmund Borawski, Prezes Zarządu Mlekpol (SM).

czytaj więcej »

© hochland polska

Hochland Polska: Rynek przyjął bardzo pozytywnie wegańskie nowości Hochland

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2021-08-26 09:04:17

– Coraz więcej ludzi zmienia swoje nawyki żywieniowe i bardziej przekonuje się do produktów roślinnych – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska. – Szczególnie miłośnicy sera muszą stawić czoła brakowi naprawdę smacznej alternatywy dla sera. Produkty wegańskie pod marką SimplyV dostępne są w ofercie Hochland Polska już od kilku miesięcy. To nowość, która wyróżnia się przede wszystkim dobrymi walorami smakowymi – została więc przyjęta przez wielbicieli produktów z białek roślinnych bardzo pozytywnie. Użyta kremowa, aromatyczna baza migdałowa, w połączeniu z olejem kokosowym i innymi składnikami sprawia, że produkty smakują co najmniej tak dobrze jak ich mleczne odpowiedniki. Receptura jest prosta: bez dodatku soi, oleju palmowego, glutenu i laktozy.

czytaj więcej »

© temar (pph)

Temar (PPH): Nasz jogurt typu greckiego Greek Style jest rozpoznawalny na rynku tradycyjnym i sieciach

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2021-08-25 09:03:52

– Od wielu lat jesteśmy dystrybutorem oryginalnego jogurtu typu greckiego Greek Style – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Aleksandra Makowska, Marketing Manager w firmie Temar (PPH). – Zainteresowanie tym produktem na rynku jest bardzo duże. Z wielu naszych produktów, Greek Style znajduje się sprzedażowo w zestawieniu TOP 10 i jest rozpoznawalnym brandem zarówno na rynku tradycyjnym jak również w sieciach handlowych dużego formatu. Nie zauważyliśmy spadku zainteresowania nawet w najtrudniejszym momencie pandemii. Dodatkowo mocno weryfikujemy składy i jakość produktów, które dystrybuujemy i chcemy tę jakość nieustannie podwyższać. Dlatego zdecydowaliśmy się od III kwartału br. przeprowadzić lifting Greek Style. Tradycyjny smak w nowym opakowaniu i z ulepszonym składem wkrótce będzie w sprzedaży.

czytaj więcej »

© hochland polska

Hochland Polska i Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka zacieśniają współpracę

Źródło: Hochland Polska   Dodano: 2021-08-24 15:45:03

Hochland Polska wraz z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka (PFHBiPM) zaprosiły kilkudziesięciu młodych hodowców do wspólnej przygody w ramach Akademii Młodego Hodowcy, która potrwa dwanaście miesięcy. Zaplanowano 12 modułów w czasie których zostaną poruszone najważniejsze tematy związane z produkcją mleka. Postawiono na zajęcia praktyczne, warsztatowe oraz na doświadczanie.

Odbyło się już pierwsze spotkanie zaplanowanego cyklu, na którym uczestnicy Akademii Młodego Hodowcy poznali siebie nawzajem, prowadzących, a przede wszystkim zakres materiału i tematy kolejnych modułów. Pierwszy moduł dotyczył przygotowania kiszonek.

czytaj więcej »

© forum mleczarskie

Gostyń (SM) zmodernizował proszkownię Niro. W planie rozbudowa pakowania w puszki przez roboty

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2021-08-24 09:54:56

– Dzięki prowadzonym inwestycjom udoskonaliliśmy stan techniczny zakładu, automatyzację stosowanych linii technologicznych co znacznie wpłynęło na poprawę efektywności procesów produkcyjnych. Na inwestycje w roku 2020 zaplanowano 10 mln zł, wydatkowano 8,7 mln zł., w tym na inwestycje związane z powiększeniem zdolności produkcyjnych: 4,5 mln zł, zakup środków transportu 773 tys. zł, poprawę efektywności energetycznej procesów blisko 2 mln zł, dalej komputeryzację i wizualizację linii technologicznych 244 tys. zł, a na pozostałe środki trwałe stanowiące wyposażenie, sprzęt, modernizację budynków 2,07 mln zł.

czytaj więcej »

© mlekpol (sm)

Mlekpol (SM): Zdrowie i bezpieczeństwo priorytetem konsumentów napojów fermentowanych

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2021-08-23 10:51:36

– Zainteresowanie produktami fermentowanymi w Polsce sukcesywnie rośnie, jednak nie możemy mówić o dużych tendencjach wzrostowych – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Małgorzata Cebelińska, Dyrektor Handlu mleczarni Mlekpol (SM). – Sprzedaż tych produktów naturalnie zwiększa się w okresie wiosenno-letnim i jest ściśle związana z wysokimi temperaturami. Napoje takie jak maślanki, jogurty, kefiry, mleko zsiadłe czy chłodniki cieszą się wtedy największą popularnością, ponieważ doskonale gaszą pragnienie i zapewniają przyjemne orzeźwienie w upalne dni.

– Niewątpliwie wśród konsumentów rośnie świadomość walorów zdrowotnych tej kategorii produktowej. Doceniany jest ich smak, ale także wartości odżywcze i pozytywny wpływ na pracę jelit. W okresie pandemii, kiedy więcej czasu spędzaliśmy w domu, widoczne było zainteresowanie konsumenta produktami naturalnymi i prozdrowotnymi, co miało odzwierciedlenie w naszej sprzedaży. Dzisiaj priorytetem konsumentów jest nie tylko zdrowie, ale także bezpieczeństwo, dlatego chętniej sięgają po produkty wyprodukowane na bazie sprawdzonych, polskich surowców.

czytaj więcej »

© forum mleczarskie
© kzsm za gus

Ceny surowca w lipcu 2021 r.

Źródło: KZSM za GUS   Dodano: 2021-08-23 09:02:00

Według Głównego Urzędu Statystycznego cena skupu mleka w lipcu 2021 r. wyniosła 149,45 zł/1 hl i była wyższa o 14,4% niż w lipcu 2020 r. Cena skupu mleka w odniesieniu do czerwca 2021 r. była o 0,5% niższa.

Najwyższe ceny w lipcu 2021 r. wg województw:podlaskie 154,31 zł/1 hllubuskie 154,03 zł/1 hlwarmińsko-mazurskie 151,55 zł/1 hl.

Najniższe ceny w lipcu 2021 r. wg województw:małopolskie 138,54 zł/1 hlłódzkie 142,02 zł/1 hlpodkarpackie 144,68 zł/1 hl.

czytaj więcej »

© forum mleczarskie

Gostyń (SM) planuje rozwijać produkcję serów twardych do 440 ton rocznie. Kończy zaś produkcję mleka UHT do detalu

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2021-08-19 14:54:03

Najmłodszą grupą produktową spółdzielni specjalizującej się w produktach w proszku i produktach skondensowanych są sery dojrzewające. W 2020 r. stanowiły one razem z serwatką 1,3% wartości w strukturze sprzedaży. Jak wynika z zakładowego zestawienia produkcji, w 2020 r. w Gostyniu wytworzono 225 ton serów, ale nowy strategiczny kierunek produkcji otrzymał plan realizacji 440 ton na 2021 r. W zasadzie spółdzielnia planuje zwiększenie produkcji w każdej kategorii produktowej, ale interesujące jest, że dotyczy to także produktów, których produkcję zakład obniża: mleka spożywczego i UHT. O blisko 40% spadł bowiem w 2020 r wolumen produkcji mleka spożywczego świeżego i UHT. Mleko stanowiło już tylko 1% wartości netto sprzedaży.

Mleczarnia wskazuje przy tym: – W związku z agresywną polityką cenową oraz wzmocnionym promowaniem marek własnych mleka UHT w zaniżonych cenach przez sieci handlowe, co m.in. miało znaczny wpływ na spadek rentowności tego produktu, zapadła decyzja o zaprzestaniu produkcji mleka UHT. Produkt będzie dostępny do czasu wyczerpania zapasu kartoników.

czytaj więcej »

© mlekpol (sm)

Mlekpol (SM) inwestuje w energię odnawialną i ogranicza ślad węglowy

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2021-08-18 15:26:50

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol rozwija swoje zakłady, realizując kolejne inwestycje. Te będą miały wpływ m.in. na poprawę jakości produktów i bezpieczeństwa samej produkcji. Działając zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju każde podjęte przedsięwzięcie jest przeprowadzane z myślą o lokalnej społeczności. W 13 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach przetwórczych należących do Mlekpol (SM) sukcesywnie realizowane są inwestycje finansowane zarówno ze środków Spółdzielni, jak i funduszy unijnych. Mlekpol bowiem regularnie ubiega się o granty w celu wdrażania innowacyjnych technologii i ulepszania poszczególnych fabryk.

czytaj więcej »

© forum mleczarskie

KeSeM: 46 mln zł przychodu i niepokojący spadek skupu mleka

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2021-08-18 11:24:50

Z 25,85 mln litrów do 20,65 mln litrów mleka spadł wolumen pozyskanego surowca we włocławskiej mleczarni. Mleczarnia kompensowała to zmniejszonym przerzutem mleka i zmniejszoną produkcją mleka spożywczego o 30%. Mimo to produkcja twarogów spadła o 5% do 2076 ton. O 3% do 1 512 tys. l spadła produkcja innego, kluczowego produktu mleczarni jakim jest śmietana. Warto odnotować potrojenie produkcji napojów oraz jogurtów o 10%, choć wolumen ich produkcji ustępuje wyżej wymienionym kategoriom. Najlepszą rentowość osiągnięto na produkcji twarogów i napojów. Handel gwałtownie rosnącym wolumenem śmietany przerzutowej przyniósł natomiast wyraźne straty, podobnie duże straty przynosiła produkcja masła.

czytaj więcej »

© grupa mlekovita

Grupa Mlekovita stawia na czystą etykietę

Źródło: Grupa Mlekovita   Dodano: 2021-08-17 15:16:46

Grupa Mlekovita, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, w swojej działalności stawia na najwyższą jakość produktów. Powstają one z najlepszego surowca, dostarczanego przez 15 tysięcy rolników. Mlekovita dba również o to, aby produkty były jak najbardziej naturalne, czyli miały prosty skład.

Produkty mleczne pełnią bardzo ważną rolę w diecie człowieka, stały się niezbędne do utrzymania dobrego stanu zdrowia, ale także urody i dobrej kondycji. Z natury charakteryzują się prostym, krótkim składem – często są to tzw. produkty jednoskładnikowe, jak mleko czy masło, produkowane wyłącznie z jednego składnika, bez żadnych dodatków. Z najwyższej jakości mleka powstaje też cały wachlarz innych różnorodnych produktów, np. sery i serki, śmietany i śmietanki, mleczka smakowe czy produkty fermentowane – jogurty, kefiry, maślanki.

– Producenci muszą nadążać za aktualnymi trendami. Konsumenci są bowiem coraz bardziej świadomi i oczekują nie tylko nowych wyrobów czy smaków, ale również tego, aby produkty spożywcze miały prosty, krótki skład, czyli tzw. „czystą etykietę”. Mlekovita stawia na naturalność produktów i proponuje konsumentom wyroby o takim krótkim składzie. Oprócz naszych sztandarowych produktów, jak masło, twarogi czy mleko, prosty skład mają także nasze tegoroczne nowości, czyli np. jogurty Dar Pure czy serki homogenizowane Polskie – mówi Prezes Zarządu Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński.

czytaj więcej »

© grupa polmlek

Fleksitarianie największą grupą dokonującą zakupów żywności wegańskiej w Europie

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2021-08-17 13:35:55

– Grupa Polmlek posiada szerokie portfolio produktów dedykowanych dla wegan i wegetarian – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Joanna Kołodyńska, Dyrektor Marketingu Grupy Polmlek. – Jest to bardzo silnie rozwijająca się kategoria, a producenci na całym świecie widzą w żywności alternatywnej ogromny potencjał. Jest to niewątpliwie trend inspirowany nie tyle modą, co wzrostem świadomości konsumenckiej i koniecznością szukania proekologicznych rozwiązań na każdym etapie życia. Warto przypomnieć, że jeden dzień diety wegańskiej pozwala oszczędzić 1500 litrów wody, co odpowiada ilości wody zużywanej w ciągu dwóch tygodni standardowych kąpieli pod prysznicem jednej osoby. Produkcja żywności wyłącznie z komponentów roślinnych to także redukcja emisji CO2 do atmosfery, jest też znacznie wydajniejsza jeśli chodzi o użytkowanie terenu.

czytaj więcej »

© forum mleczarskie
© forum mleczarskie

Sierpc (OSM) planuje pobić rekord produkcji 23 tys. ton serów podpuszczkowych

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2021-08-13 11:52:46

Rekord może zostać pobity, gdyż rośnie skup mleka i sprzedaż serów. Mleczarnia w 2020 r. skupiła 351,86 mln litrów mleka i w stosunku do 2019 r. skup wzrósł o ponad 15 mln l tj. o 4,6%. Pomimo, że z grona 1842 dostawców ubyły 62 gospodarstwa, to przyjęto tylko 10 nowych. Przyjęcia nowych dostawców są bowiem ograniczone. Mleczarnia Sierpc (OSM) stosuje przy tym od dawna bardzo dobre ceny skupu: średnia cena mleka brutto w skupie wyniosła 1,57 zł, netto 1,49 zł. Jak podkreśla Zarząd mleczarni cena brutto w kraju wyniosła w tym czasie 1,46 zł brutto, a na Mazowszu 1,39 z brutto. Zwłaszcza w drugiej połowie roku po wypłatach premii przewaga mleczarni Sierpc (OSM) była szczególnie widoczna. Większość skupowanego mleka (68,7%) pochodzi z gospodarstw sprzedających ponad 180 tys. l mleka rocznie.

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o. © 2008-2021
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel.: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij