Branża Mleczarska 100 Firm

Aktualności: kraj (wszystkich: 2425, strona 152 z 162)

USA: Grupo Lala przejmuje National Dairy

Źródło: Yahoo Finance   Dodano: 2009-05-12 11:29:13

Jak informuje czołowa amerykańska spółdzielnia mleczarska Dairy Farmers of America, Grupo Lala przejęła od niej firmę mleczarską National Dairy. National Dairy, z siedzibą w Dallas, jest jedną z największych firm mleczarskich w USA oferujących wyroby pod marką producenta oraz private label. Do najbardziej znanych marek tej firmy należą: Borden, Dairy Fresh, Velda Farms, Flav-O-Rich, Sintons, Cream O Weber, Meyer Dairy, Dairymens, Coburg Dairy, Goldenrod and Georgia Soft Serve Delights.Eduardo Tricio, Prezes Grupo Lala ocenił przejęcie jako unikalne dla procesu budowania półki produktów z wartością dodaną, innowacyjnych o wysokiej wartości odżywczej. Tom Camerlo, Prezes Rady Dyrektorów DFA ocenił transakcję jako rzeczywiście oferującą równe korzyści obu stronom. National Dairy posiada 18 zakładów w USA. i 79 centrów dystrybucyjnych.Grupo Lala należy do największych firm mleczarskich w obu Amerykach. Wytwarza mleko, jogurty, sery, śmietanę i desery mleczne w 23 zakładach w Meksyku, USA i Ameryce Łacińskiej. Posiada 160 centrów dystrybucji. Portfolio firmy obejmuje marki: Lala, Frusion, La Creme, Nutri Leche, Los Volcanes, Monarca, Mileche, Vive, Siluette, Naturales, Bell oraz korzysta z marki Parmalat.

czytaj więcej »

Międzynarodowy Dzień Mleka z Mlekovitą po raz pierwszy poza granicami Polski

Dodano: 2009-05-11 12:36:36

Mlekovita (Grupa Kapitałowa) zgodnie z przyjętą strategią rozwoju, jako pierwsza polska firma mleczarska rozpoczyna zagraniczne akcje marketingowe zmierzające do zwiększenia spożycia i rozpoznawalności produktów mleczarskich Mlekovita. Pierwsza z nich pod nazwą Międzynarodowy Dzień Mleka z Mlekovitą odbędzie się już 17 maja w Kaliningradzie. Będzie to rodzinny festyn, którego formuła przewiduje atrakcje związane z promocją firmy Mlekovita. Oprócz różnorakich konkursów o tematyce mleczarskiej (w tym mistrzostwa w piciu mleka) i degustacji produktów, na scenie wystąpią gwiazdy regionu kaliningradzkiego oraz rosyjskiej estrady m.in. zespół Śmietanka. Wydarzenie poprzedzi akcja promocyjna: outdoor, telewizja, radio oraz prasa. Impreza sfinansowana zostanie ze środków własnych firmy Mlekovita, ponieważ obecnie brak jest jakiegokolwiek wsparcia rządowego na rozwój i ekspansję dużych polskich firm poza granicami kraju.

czytaj więcej »

Bright Dairy & Food Co. planuje zakup innej firmy mleczarskiej

Źródło: Shanghai Daily   Dodano: 2009-05-08 16:47:36

Trzeci pod względem wielkości producent mleka w Chinach prowadzi poufne rozmowy w kwestii zakupu mniejszej mleczarni. Informację przekazał prezes Guo Benheng gazecie Shanghai Daily. Bright Dairy & Food Co. spodziewa się w tym roku osiągnąć sprzedaż w wysokości 1,2 mld USD i zysk netto 24 mln USD. Dane za 2008 rok obejmowały sprzedaż w wysokości 1,1 mld USD i stratę netto w wysokości 42 mln USD.

czytaj więcej »

© premier-ministre.gouv.fr

USA zdejmą sankcje przeciwko serowi roquefort

Źródło: Bloomberg   Dodano: 2009-05-08 10:01:01

Jak podaje Bloomberg za Ministrem Rolnictwa Francji Michelem Barnier, 300% podatek nałożony jeszcze za prezydentury G.W.Busha zostanie cofnięty. Porozumienie jest fragmentem większej całości: UE prawdopodobnie zmieni swoje podejście do wołowiny pochodzącej ze zwierząt odżywianej hormonami. WTO bowiem już w 1999 roku ogłosiła, że zakaz obrotu mięsem pochodzącym od zwierząt karmionych hormonami nałożony przez UE nie ma racjonalnego potwierdzenia w badaniach naukowych. USA i Kanada uzyskała wówczas pozwolenie na nałożenie sankcji o wartości 116,8 mln USD na produkty unijne.

czytaj więcej »

Royal FrieslandCampina zamknie zakład w Oud Gastel

Źródło: Royal FrieslandCampina   Dodano: 2009-05-08 09:45:16

Zamknięcie zakładu w Oud Gastel (Holandia) nastąpi w czerwcu 2010 roku. Zakład, który przeznaczono do zamknięcia wytwarza śmietanę i śmietankę, lody oraz śmietanki do kawy. Produkcja śmietanek w aerozolu będzie przeniesiona do zakładu w Lummen, w Belgii, śmietanek do kawy do zakładu w Aalter i w Leeuwarden (w Belgii oraz Holandii). Wytwarzanie lodów i śmietany będzie przeniesione zaś do Lummen i Nuenen (Holandia).Wszystkie zakłady posiadają niewykorzystany jeszcze potencjał do kontynuacji produkcji.

czytaj więcej »

© sparks polska

Sparks Polska: Średnia cena skupu mleka w marcu 2009 lekko w górę

Źródło: Sparks Polska   Dodano: 2009-05-07 16:16:47

Według GUS średnia cena skupu mleka wg województw w Polsce w marcu 2009 wyniosła 91,44 zł/100 l z VAT (87,05 bez VAT) i była 0,2% większa w porównaniu do lutego br. i około 25% mniejsza niż w marcu 2008 r. Najniższa cenę za 100 litrów bez VAT odnotowano w woj. warmińsko-mazurskim 75,32 zł, woj. pomorskim 79,56 zł i woj. podkarpackim 79,86 zł. Najwyższą w woj. podlaskim 96,14 zł, woj. dolnośląskim - 91,87 zł i woj. zachodniopomorskim - 91,83 złW marcu skupiono 737,4 mln l mleka to jest 9,4% (63,5 mln l) więcej niż w lutym br. oraz ponad 7% (49,3 mln l) więcej w stosunku do marca 2008 r.

czytaj więcej »

Jeronimo Martins i Biedronka rosną

Źródło: TVN24   Dodano: 2009-05-06 15:15:36

Zysk netto Jeronimo Martins w I kwartale 2009 roku wyniósł 32,5 mln euro, wobec oczekiwanych 25,2 mln. Przychody sieci wzrosły o 6,7%, do 1,6 mld euro.Sprzedaż w polskiej Biedronce, która przynosi ponad połowę przychodów spółce, wzrosła o 5,2%. W 2008 r. powstało 311 nowych sklepów pod szyldem Biedronka

czytaj więcej »

Arla Foods ma zezwolenie na zakup zakładów Nijkerk

Źródło: Arla Foods   Dodano: 2009-05-06 15:01:53

Komisja Europejska oraz holenderski Urząd Konkurencji (NMa) zatwierdziły zakup przez Arla Foods zakładu produktów świeżych Nijkerk od Royal FrieslandCampina. Transakcja obejmuje cały zakład z wyposażeniem oraz marki: Breaker, Milk&Fruit, Kwarkyoghurt oraz Melkunie oraz 10-letnią licencję na używanie marki Friesche Vlag.Wicedyrektor Generalny Arla Foods, Consumer International, Tim Ørting Jørgensen jest bardzo zadowolony z transakcji:‘Zamierzamy bezwłocznie rozpocząć proces integracji naszego nowego holenderskiego biznesu ze strukturami Arla Foods. Ta transakcja to bardzo znaczący krok w kierunku realizacji naszego strategicznego zamierzenia jakim jest być liderem wśród dostawców nabiału w Północnej Europie’.

czytaj więcej »

Hiszpania: Dział mleczarski Ebro Puleva odnotowuje zyski

Dodano: 2009-05-03 22:14:17

Pomimo ostrego kryzysu objawiającego się m.in.: skokowo rosnącym bezrobociem (najwyższym w UE), dział produktów mleczarskich potentata rynku hiszpańskiego firmy Ebro Puleva odnotował w pierwszym kwartale 2009 roku 12% wzrost sprzedaży i 114 mln euro obrotu przy zaledwie 14 mln zysku przed opodatkowaniem. Obroty całej grupy Ebro Puleva wyniosły 575 mln euro.

czytaj więcej »

© forummleczarskie.pl

Plany inwestycyjne mleczarni Łowicz (OSM) w 2009 roku

Dodano: 2009-05-03 13:46:23

Jak informuje prezes mleczarni Łowicz (OSM) Jan Dąbrowski, w okresie I-IV 2009 spółdzielnia zainwestowała kwotę 12 mln zł. Do końca roku w sumie zostanie zainwestowanych 20 mln zł.

czytaj więcej »

Wyniki kontroli IJHARS za IV kwartał 2008 roku ogłoszone

Źródło: IJHARS   Dodano: 2009-04-30 11:46:12

Przeprowadzone na terenie całego kraju kontrole w IV kwartale ub.r. pokazały, że w zakresie nieprawidłowości parametrów fizykochemicznych stwierdzono w przypadku 39 partii przetworów mlecznych (13,8% skontrolowanych partii), o łącznej masie 31 ton (14,8% skontrolowanej masy). Zaniżoną zawartość tłuszczu mlecznego, przy równoczesnym zawyżeniu zawartości wody stwierdzono w przypadku 2 partii masła o łącznej masie 1 ton oraz w przypadku 3 partii serów dojrzewających o łącznej masie 1 ton, co wskazuje na stosowanie nieuczciwych praktyk handlowych. Zafałszowania tłuszczem niemlecznym stwierdzono w przypadku 5,5% wszystkich kontrolowanych partii produktów mleczarskich.

czytaj więcej »

© bundestag.de

Mleczny Okrągły Stół w Niemczech: niemiecka Minister Rolnictwa: nie będzie gwarantowanych cen za mleko, ale....

Źródło: bmelv.de   Dodano: 2009-04-30 11:14:19

Nie ustają próby nacisku realizowane przez niemieckich mleczarzy na rząd federalny i na wielkie sieci handlowe w celu utrzymania cen mleka na akceptowalnym przez producentów i przetwórców poziomie. Niemiecka Minister Rolnictwa, Ilse Aigner przedstawiła na spotkaniu Okrągłego Stołu, w którym uczestniczyli przedstawiciele mleczarni, rządu i handlu, wpływ spadających cen mleka i jego przetworów na sytuację branży. Ilse Aigner odrzuciła propozycje ustanowienia cen gwarantowanych na mleko, ale rząd federalny rozważa wydanie pozwolenia na opóźnienie w płatnościach podatkowych i ustanowienie pożyczek dla rolników. Rozważane są także naciski na Komisję Europejską w celu ustanowienia dodatkowej pomocy z poziomu UE. Przedstawiciele sektora handlu (HDE) zarzucili przedstawicielom sektora mleczarskiego zbyt wysoką produkcję i utrzymywanie zbyt dużej ilości bydła mlecznego w warunkach kryzysu i okrojenia wydatków ludności Niemiec na konsumpcję.

czytaj więcej »

Czarnków (OSM) zainwestuje do 7 mln zł

Dodano: 2009-04-30 10:41:38

Jak informuje portal forummleczarskie.pl prezes mleczarni Czarnków(OSM) Helmut Doliwa, w 2009 roku spółdzielnia zainwestuje do 7 mln zł w budowę biogazowni.

czytaj więcej »

© anuga

Niemieckie mleczarstwo czeka konsolidacja, rolnicy boją się kryzysu

Źródło: forummleczarskie.pl   Dodano: 2009-04-28 16:06:02

Zdaniem prof. dr Matthiasa Horsta z BVE (Stowarzyszenie Niemieckich Producentów Żywności i Napojów) niemieckie mleczarstwo stoi przed kolejną fazą konsolidacji. Jego zdaniem jest to proces nieuchronny. O ile podobne procesy mogą nie nastąpić pomiędzy liderami rynkowymi, o tyle inaczej wygląda sytuacja w przypadku mniejszych i średnich firm mleczarskich. Tymczasem niemieckie rolnictwo boryka się z niskimi cenami skupu (25 eurocentów), co prowadzi do zniechęcenia rolników. Zdaniem prof. Horsta problem niskich cen jest nierozwiązywalny o tyle, że rząd Niemiec nie może interweniować w mechanizmy rynkowe i zachowanie wielkich sieci handlowych.

czytaj więcej »

Przegląd Mleczarski i Forum Mleczarskie rozpoczęły współpracę

Dodano: 2009-04-27 16:51:11

Redakcje siostrzanych magazynów: Przeglądu Mleczarskiego oraz Forum Mleczarskie porozumiały się w kwestii współpracy. Obiektem współpracy będzie udostępnienie na stronach portalu www.forummleczarskie.pl wybranych materiałów dostępnych dotąd wyłącznie w wersji drukowanej Przeglądu Mleczarskiego. Znajdą je Państwo w dziale Rynek w zakładce Przemysł. Na łamach Przeglądu Mleczarskiego znajdą Państwo natomiast najważniejsze informacje dotyczące inicjatyw i działań podejmowanych przez Forum Mleczarskie.

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o. © 2008-2021
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel.: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij