Branża Mleczarska 100 Firm

Aktualności: kraj - przetwórcy (strona 1 z 22)

© phimar polska

Phimar Polska: Realizujemy projekty zarówno dla dużych jak i mniejszych zakładów mleczarskich

Źródło: Forum Mleczarskie Biznes   Dodano: 2021-01-14 11:15:07

– Phimar Polska dostarcza kompleksowe rozwiązania dla branży mleczarskiej. Działamy na rynku polskim od ponad 10 lat – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Katarzyna Bojarczuk, Dyrektor Handlowy w firmie Phimar Polska. – Oferujemy projekty, dostawę, montaż urządzeń i linii technologicznych oraz automatykę procesową i robotyzację. Nawiązanie współpracy ze szwajcarską firmą Kalt i włoską MilkyLab pozwala nam na zaoferowanie zakładom mleczarskim szerokiej i kompleksowej gamy produktów dostosowanych do ich potrzeb zarówno technologicznych, jak i technicznych.

czytaj więcej »

Sertop: Czy moda na mleko przemija?

Źródło: Sertop / PR Club   Dodano: 2021-01-14 10:53:39

Mleko było, jest i będzie na śniadaniowym stole. Podobnie jest z przetworami mleczarskimi choćby z takimi jak sery topione. Czy jest to trend, który nie przemija? – Jak najbardziej – mówi Aneta Będkowska Marketing Manager w Sertop. – Pomimo różnych trendów żywieniowych moda na nabiał trwa w dalszym ciągu. Oczywiście, są osoby, które ze względu na choroby cywilizacyjne muszą unikać produktów nabiałowych, ale poza nimi większość konsumentów spożywa go w codziennych posiłkach, i to zarówno dzieci, dla których istotny jest wapń, jak i sportowcy, doceniający w nabiale białko, wspomagające wzrost masy mięśniowej.

czytaj więcej »

© grupa mlekovita

Mlekovita zamknęła rok 2020 z kolejnym rekordem

Źródło: Mlekovita   Dodano: 2021-01-12 13:11:49

W 2020 r. przychód Grupy Mlekovita wyniósł ponad 5,5 mld zł. To kolejny rekordowy wynik osiągnięty przez firmę – i to mimo trudnej sytuacji rynkowej i zawirowań związanych z pandemią Covid-19. Dzięki skutecznej strategii, dokonywanym inwestycjom i rosnącemu eksportowi firma dynamicznie się rozwija, umacniając się na pozycji lidera branży w Europie Środkowo-Wschodniej.

Osiągnięcie tak znakomitych wyników było możliwe także dzięki eksportowi, którego wartość wyniosła blisko 1,3 mld zł. Na eksport, w sumie do 167 krajów na świecie, kierowanych jest 35% wytwarzanych produktów. Codziennie poza granice Polski wysyłanych jest średnio 150 kontenerów z produktami. Co miesiąc Grupa dostarcza na rynek krajowy i zagraniczny m.in.: 60 mln l mleka, 8 tys. ton serów, 6 tys. ton masła, 10 tys. ton proszków mlecznych. Grupa Mlekovita jest m.in. głównym światowym dostawcą odtłuszczonego mleka w proszku w ramach rządowego kontraktu z Algierią.

czytaj więcej »

© włoszczowa (osm)

Włoszczowa (OSM): Mimo trudnych czasów mleczarnia kończy rok z rekordową sprzedażą

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-12-31 11:50:21

– Rok 2020 dobiega końca. Nikt nie spodziewał się, że tak wiele może zmienić się w naszym życiu przez pojawienie się nowego zagrożenia – ogólnoświatowej pandemii koronawirusa – powiedział w wywiadzie dla Forum Mleczarskiego Handel Ryszard Pizior, Prezes Zarządu mleczarni Włoszczowa (OSM). – Rozwój koronawirusa zmusił nas do „zatrzymania się”, konieczności rezygnacji z niektórych przyzwyczajeń, większej troski o zdrowie i życie. W krótkim czasie koronawirus rozprzestrzenił się i sparaliżował wiele krajów i gospodarek na całym świecie nie omijając tych najbogatszych i najbardziej rozwiniętych. Chociaż pierwsza fala koronawirusa była dla naszego kraju bardzo łagodna, to jednak obostrzenia i restrykcje jakie zostały wprowadzone niemal sparaliżowały naszą gospodarkę. Być może dzięki temu pierwsza fala nie przyniosła tak wielu zachorowań i śmierci naszych rodaków.

czytaj więcej »

© polmlek

Grupa Polmlek: Zwiększamy nasze możliwości produkcyjne masła

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-12-29 11:08:20

– Grupa Polmlek jest liderem w produkcji masła, a wciąż, dzięki inwestycjom, zwiększamy nasze możliwości produkcyjne – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Joanna Kołodyńska, Dyrektor Marketingu w Grupie Polmlek. – Większość produkcji stanowi masło ekstra o zawartości 82% tł., ale w ofercie mamy również masło serwatkowe i laktyczne, które oferujemy głównie w kanale HoReCa.

Do sprzedaży detalicznej kierujemy masło Polmlek, doskonale znane i lubiane przez konsumentów. Masło Polmlek Ekstra zdobyło złoty medal w rankingu Najlepszy Produkt Wybór Konsumenta 2020.

czytaj więcej »

Laktopol: Nas kryzys praktycznie nie dotknął

Źródło: Laktopol   Dodano: 2020-12-17 15:47:07

– Nie musieliśmy ograniczać produkcji oraz eksportu, który stanowi aż 95% sprzedaży Laktopolu. Co prawda, ostatnich kilka miesięcy było trudnych pod względem pracy w reżimie sanitarnym, jednak nie wpłynęło to na wyniki przedsiębiorstwa – mówi Lech Antonowicz, Dyrektor Zakładu Produkcyjnego Laktopol w Suwałkach i dodaje: – Ominęła nas także konieczność jakiejkolwiek redukcji zatrudnienia, a wręcz przeciwnie, dynamiczny rozwój sprawia, że ciągle poszukujemy nowych pracowników.

Obecnie Grupa Polindus-Laktopol wytwarza blisko 30 rodzajów wyrobów mlecznych w proszku, 13 gatunków masła i miksów oraz sery. Sztandarowym produktem grupy jest Instant Fat Filled Milk Powder, czyli mleko odtłuszczone z dodatkiem tłuszczu roślinnego. Jego głównymi rynkami zbytu, są kraje całej Afryki, ale także Bliski i Daleki Wschód oraz obie Ameryki.

czytaj więcej »

Piątnica (OSM) wycofuje się z przejęcia Bielmleku

Źródło: Piątnica (OSM)   Dodano: 2020-12-15 10:07:53

Zarząd mleczarni Piątnica (OSM) juz po zamknięciu naszej ostatniej edycji Forum Mleczarskiego Handel nadesłał do nas oświadczenie w którym informuje, że po przeprowadzonej analizie faktycznej i prawnej stanu przedsiębiorstwa oraz ocenie poziomu ryzyka, związanego z koniecznością ponoszenia kosztów funkcjonowania Bielmlek (SM), Piątnica (OSM) nie będzie kontynuować działań zmierzających do przejęcia SM Bielmlek.

Zarząd OSM Piątnica informuje także, że na tym etapie nie będą udzielane dodatkowe komentarze na ten temat.

czytaj więcej »

© włoszczowa (osm)

Włoszczowa (OSM): Inwestujemy na przekór pandemii

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-12-14 11:33:44

– Zgodnie z planem inwestycji zatwierdzonym przez walne zebranie przedstawicieli realizowaliśmy bardzo ważne dla firmy inwestycje, które miały na celu poprawę infrastruktury technicznej, jakości wyrobów oraz zwiększenie mocy produkcyjnych – powiedział Forum Mleczarskiemu Handel Ryszard Pizior, Prezes Zarządu mleczarni Włoszczowa (OSM). – Szybko reagujemy na potrzeby rynku. Tak było w przypadku nagłego wzrostu zapotrzebowania na sery paczkowane. Błyskawicznie podjęliśmy decyzję o zakupie kolejnej nowej linii, która została uruchomiona już w listopadzie. Poprzednią oddaliśmy do użytku w kwietniu 2019 r.

czytaj więcej »

© łowicz (osm)

Łowicz (OSM): Konsumpcja masła utrzymuje stałą tendencję wzrostową

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-12-11 16:27:55

– W ofercie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu posiadamy Masło ekstra 82% tłuszczu w klasycznej kostce 200 g oraz w kubku o tej samej pojemności – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Iwona Grzybowska, Prezes Zarządu w mleczarni Łowicz (OSM). – Posiadamy również wersję bezlaktozową masła ekstra w formie kostki 200 g. Konsumpcja masła utrzymuje stałą tendencję wzrostową, obecnie jest to około 4%, w ujęciu rok do roku.

– Największą popularnością cieszy się tradycyjne masło typu ekstra w kostce 200 g. W 2020 r. odnotowało ono największy udział ilościowy w sprzedaży spośród wszystkich indeksów marki Łowicz. Z naszych obserwacji wynika, że najważniejszymi czynnikami wpływającymi na popularność tego produktu są marka i cena – wskazuje Prezes mleczarni.

czytaj więcej »

© pim

To już rok Agnieszki Maliszewskiej jako pierwszej Wiceprzewodniczącej COGECA

Źródło: PIM   Dodano: 2020-11-30 14:10:09

Rok temu, 28 listopada 2019 r. w Brukseli odbyło się posiedzenie Prezydium, podczas którego dokonano wyboru przewodniczącego oraz sześciu wiceprzewodniczących COGECA. Agnieszka Maliszewska, Dyrektor Polskiej Izby Mleka, otrzymując 136 głosów, została Pierwszą Wiceprzewodniczącą COGECA.

Przypomnijmy, COGECA to największa i najbardziej wpływowa organizacja lobbingowa na rzecz mleczarstwa w Europie. Prezydencja Komitetu COPA, która odbywa posiedzenia raz w miesiącu oraz Prezydencja Komitetu COGECA tworzą wspólnie Komitet Koordynacyjny, który próbuje wypracować porozumienie w kwestiach dotyczących obu organizacji – COPA i COGECA.

Stanowisko Wiceprzewodniczącej to ogromna szansa, zarówno dla samej wybranej, jak i całej polskiej spółdzielczości mleczarskiej. Objęcie tej zaszczytnej funkcji jest dowodem docenienia ze strony Europy. Dzięki objęciu tej funkcji w większym stopniu słyszalny jest głos Polski na arenie międzynarodowej.

czytaj więcej »

© hochland polska

Hochland Polska: Udział Almette w rynku wzrósł

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-11-26 11:37:44

– Almette to marka, którą praktycznie każdy sklep spożywczy ma – mówi Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska. – Pokazuje to siłę naszego brandu i jego znaczenie dla handlu. Dział sprzedaży Hochland jest tak zbudowany, by jak najlepiej adresować potrzeby naszych Klientów i wspierać ich w rozwoju całej kategorii sera. Nad wsparciem poszczególnych kanałów sprzedaży pracują multidyscyplinarne zespoły, by jak najlepiej budować wartość rynku sera. Mamy świadomość, że to na nas, jako na liderze rynku sera, spoczywa odpowiedzialność za rozwój kategorii. Nasze udziały w segmencie serów puszystych twarogowych wynoszą 69,7% (wartość, źródło: Nielsen, MAT SEP 2020) i wzrosły o 5% rok do roku (wartość, źródło: Nielsen MAT SEP 2020 vs. MAT SEP 2019). Naszym sposobem na dalszy rozwój jest zrozumienie i kreowanie potrzeb konsumentów oraz jak najtrafniejsze realizowanie tych marzeń. Jestem przekonany, że połączenie produktowej siły Almette z siłą marki oraz ze zrozumieniem konsumentów zabezpieczy kolejne lata rozwoju biznesu.

czytaj więcej »

Jarocin (OSM): Mleczarnia utrzymuje zyskowność

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-11-24 10:54:20

Mleczarnia Jarocin (OSM) prowadzi skup mleka na terenie powiatu jarocińskiego i pleszewskiego. W 2019 r. spółdzielnia skupiła z własnego terenu działania 23,67 mln litrów mleka, co stanowi 3,4% spadek w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Przeciętna dostawa mleka z jednego gospodarstwa indywidualnego wyniosła 496 litrów co drugi dzień i była wyższa o 21 litrów niż w 2018 r.

czytaj więcej »

© piątnica (osm)

Piątnica (OSM) wchodzi do gry o Bielmlek

Źródło: bielsk.eu, kurier poranny   Dodano: 2020-11-24 09:44:21

Spółdzielnia mleczarska Bielmlek, która od ponad roku znajdowała się na krawędzi istnienia może zostać uratowana. Tak można wnosić po tym, jak 19 listopada Rada Wierzycieli upadającej firmy wskazała Piątnicę jako partnera do restrukturyzacji Spółdzielni Bielmlek. Firma jest obecnie w sanacji. Piątnica (OSM) zapowiada zachowanie miejsc pracy, przywrócenie produkcji i odbudowę skupu mleka.

czytaj więcej »

Grupa Polmlek przekroczyła 5 mld zł!

Źródło: Grupa Polmlek   Dodano: 2020-11-13 16:42:32

Najlepszym potwierdzeniem jest obecność na liście opublikowanego 29 października 2020 roku przez. Polmlek znalazł się na 31 miejscu Rankingu 100 Największych Polskich Firm Prywatnych Forbes, a wzrost wartości firmy rok do roku to +31%. Obecnie wartość firmy to 2 318 mln zł.

– Rynek nabiałowy, pomimo pandemii, zaskakująco szybko się rozwija. Ludzie kupują tzw. produkty pierwszej potrzeby i wybierają ulubione, sprawdzone marki. Polmlek to firma, która dzięki doświadczonej załodze specjalistów stabilnie działa w nowych, trudnych warunkach rynkowych. W samej tylko fabryce w Lidzbarku Warmińskim w ciągu doby przetwarzane jest 3,5 mln l serwatki. We wszystkich dwunastu zakładach produkcyjnych dziennie przerabiamy 4,5 mln l mleka! – podkreśla Zarząd Grupy.

– Pandemia niewątpliwie zmieniła naszą rzeczywistość. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku koncentrowaliśmy się na innowacjach i modernizacjach zakładów, a już pierwszy kwartał bieżącego roku wytyczył nowe priorytety.

W wyniku światowej pandemii COVID-19 konieczne było dopasowanie planów produkcyjnych do aktualnej sytuacji na rynku. Polmlek zawsze był liderem eksportu nabiału. Już niemal w 100 krajach na całym świecie są dostępne produkty z polskiego mleka, wytwarzane w zakładach należących do grupy – dodaje Zarząd.

czytaj więcej »

© sertop

Sertop: Spółka z polskim kapitałem

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-11-13 11:14:21

– Tyski producent serków topionych posiada ponad pięćdziesięcioletnią tradycję wytwarzania swoich produktów na rynku krajowym – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Aneta Będkowska Marketing Manager w Sertop. – Spółka przetrwała najtrudniejsze w polskiej gospodarce okresy i utrzymała swoją pozycję jednego z czołowych producentów serków topionych. Pomimo upływu czasu i zmian, które nastąpiły w Polsce, Sertop w dalszym ciągu posiada wyłącznie polski kapitał i nie jest częścią zagranicznego koncernu, a sama produkcja serków odbywa się wyłącznie na terenie naszego kraju.

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o. © 2008-2021
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel.: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij