100 wydanie Forum Mleczarskie Handel
Aktualności kraj Aktualności świat Komunikaty prasowe
Raporty Wywiady Galerie
więcej...
Kampanie Firmy Produkty
Podręcznik serowy ABC Nabiału Kontakt

Aktualności: kraj - handel (strona 3 z 16)

© mlekpol (sm)/v5

Łaciate w nowej kampanii na 25-lecie najbardziej rozpoznawanej marki mleka w Polsce

Źródło: Mlekpol (SM)/V5   Dodano: 2020-03-20 15:20:24

– Mleko Łaciate jest najbardziej znanym i najczęściej nagradzanym produktem w swojej kategorii. Ponad 20 nagród w ostatnich 5 latach i kilkanaście dla samej marki potwierdzają, że Mlekpol posiada w swojej ofercie wyjątkowy produkt. Łaciate to dla wielu z nas pierwsze mleko UHT, które dokładnie 25 lat temu pojawiło się na rynku w naszym kraju. Jubileusz jest doskonałą okazją, żeby podkreślić najważniejsze wartości związane i kojarzone z Łaciatym – bliskość domu, natury, swojskość i naturalne pochodzenie – mówi Małgorzata Cebelińska, Dyrektor Handlu mleczarni Mlekpol (SM) w Grajewie. – Powinniśmy pamiętać, że Łaciate to marka z humorem, lubiana przez konsumentów i budząca pozytywne skojarzenia, stąd nasz pomysł na jubileuszową kampanię – dodaje Małgorzata Cebelińska.

czytaj więcej »

© grupa polmlek

Grupa Polmlek: Wdrażamy desery wegańskie Nutri Vege

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-03-15 13:35:50

– Desery mleczne to kategoria, która w ostatnim okresie dość mocno ewoluuje – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Joanna Kołodyńska, Dyrektor Marketingu w Grupie Polmlek. – Z jednej strony wciąż dużym zainteresowaniem cieszą się klasyczne desery typu Poezja Lux, który niezmiennie jest liderem w kategorii puddingów i wciąż ma duże grono odbiorców. Z drugiej strony konsumenci coraz częściej poszukują nowości, alternatywnych rozwiązań, nieoczywistych, oryginalnych połączeń i egzotycznych smaków. Aby zaspokoić oczekiwania obu grup, właśnie wprowadzamy na rynek dwa nowe smaki deseru Poezja Lux: toffi i waniliowy, w których aksamitny budyń przykryty jest puszystą pianką z bitej śmietany, a dla tych, którzy poszukują nowości, mamy propozycję deserów alternatywnych Nutri Vege. To produkty w 100% wegańskie, na bazie miazgi kokosowej, z dodatkiem owoców. Tę kategorię będziemy rozwijać o kolejne smaki i kompozycje dodatków. Udział produktów wegańskich na rynku stale rośnie.

czytaj więcej »

© frąckowiak (zpsih)

Frąckowiak (ZPSiH): Detalistom zaczęło zależeć na produktach z czystą etykietą

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-03-10 16:11:03

– Czysta etykieta, prosty i krótki skład jest teraz w modzie – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Grzegorz Marciniak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w firmie Frąckowiak (ZPSiH). – W zakresie serów smażonych Frąckowiak to jednak żadna nowość. Czysta etykieta to nasz atut od zawsze. To prawda, że jeszcze kilka lat temu był informacją, która nie powodowała zachwytu, gdyż czysta etykieta produktu była tak rzadka, że detalistom nie chciało się na to zwracać uwagi, a konsumenci nie wierzyli, że tak może jeszcze być. Na szczęście trend się odwrócił.

czytaj więcej »

© mlekpol (sm)

Mlekpol (SM): Trend powrotu do masła nie zmienił się

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-02-27 09:42:24

– Popyt na tłuszcz zwierzęcy, a dokładnie masło, nie maleje – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Małgorzata Cebelińska, Dyrektor Handlu w Mlekpol (SM). – W ubiegłym roku ceny masła na półkach były stabilne. Konsumenci już kilka lat temu wrócili do masła i ten trend nie zmienia się – masło jest naturalne, dzięki pochodzeniu mleka pozostaje zawsze wyrobem lokalnym, powstającym według tradycyjnej receptury. Proces produkcji masła jest niezmienny, powstaje ono wyłącznie ze śmietanki. Polski konsument wciąż zwraca uwagę na cenę masła, ale coraz bardziej również na jakość i smak.

czytaj więcej »

© sertop

Sertop: Sery z kminkiem wiodą prym w grupie serów smażonych

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-02-17 13:27:11

– W Polsce wzrasta zainteresowanie produktami lokalnymi, w tym także serami smażonymi, które coraz częściej pojawiają się nie tylko w polskich domach, lecz także w restauracyjnym czy hotelowym menu – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Aneta Będkowska, Marketing Manager w Sertop. – Ogromny wpływ na to ma fakt, że Polacy coraz większą uwagę zwracają na zdrowy styl życia oraz kupowanie rodzimych produktów doskonałej jakości. To właśnie decyduje o coraz większej popularności tych mocno związanych z rejonem Śląska i Wielkopolski przysmaków.

czytaj więcej »

© hochland polska

Hochland Polska: Produktów z czystą etykietą będzie coraz więcej

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-02-17 13:22:00

– Perspektywy rozwoju rynku produktów z czystą etykietą są duże ze względu na rosnące zainteresowanie konsumentów, a co za tym idzie także handlowców – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska. Produktami z czystą etykietą najbardziej zainteresowani są mieszkańcy większych miast, ale nie tylko, bowiem edukacja i świadomość konsumentów w tym zakresie jest coraz większa. Najczęściej eliminowane z serów są właśnie sztuczne konserwanty i dodatkowo tłuszcze roślinne, które możemy spotkać w produktach gorszej jakości. Produktów z czystą etykietą będzie coraz więcej, takie są oczekiwania konsumentów, stąd też coraz większa grupa sieci handlowych sięga przede wszystkim po produkty z czystą etykietą – podkreśla nasz rozmówca.

czytaj więcej »

Powstaje wspólna grupa zakupowa

Źródło: UOKiK   Dodano: 2020-02-07 14:32:51

O utworzenie wspólnego przedsiębiorcy tj. Polską Grupę Detalistów – jak podaje UOKiK –ubiegają się Zbigniew Paczóski prowadzący działalność gospodarczą jako Topaz (PHU), SPS Handel, Karol Białecki (Twój Market) oraz Api Market z siedzibą w Wołominie. PGD ma być spółką zakupową dla Zgłaszających. PGD obecnie już prowadzi działalność, przy czym działa wyłącznie na rzecz Topaz i SPS.

Grupy Topaz oraz Polfood (do grupy tej należy SPS) prowadzą sprzedaż hurtową oraz detaliczną. Grupa Polfood prowadzi także działalność w zakresie produkcji i dystrybucji maki, kaszy, płatków, ryżu oraz tzw. zdrowych produktów zbożowych (poprzez spółkę Melvit). Twój Market prowadzi wyłącznie sprzedaż detaliczną. Grupa API oprócz sprzedaży detalicznej prowadzi także działalność w zakresie wynajmu i zarządzania nieruchomościami.

czytaj więcej »

© łowicz (osm)

Łowicz (OSM): Nadszedł na czas na wzmocnienie marki

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-01-13 10:48:04

– Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu to marka, której tradycje sięgają 1906 roku – mówi Andrzej Chomyszczak, Wiceprezes ds. Handlu i Marketingu w mleczarni Łowicz (OSM). – Mamy za sobą ponad sto lat doświadczenia, a mleko łowickie to jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów na półkach polskich sklepów.

– Jednym z najważniejszych elementów długofalowej strategii, a także narzędziem służącym komunikacji między producentem i konsumentem jest opakowanie. Z punktu widzenia marki najlepszym czasem na modernizację nie jest moment kryzysu lecz okres, gdy marka zalicza tendencje wzrostowe. Od razu rodzi to pytanie – dlaczego zmieniać, gdy jest dobrze? Zmieniając się w momencie wzrostu wyprzedzamy konkurencję i wysyłamy jasny sygnał – marka jest aktualna, świeża. Nasze działania są poprzedzone badaniami, w trakcie których słuchamy najważniejszych osób decydujących – odbiorców. Chcemy tworzyć produkty, które będą wizytówką naszego regionu i kraju. Niezwykle ważne jest świadome i precyzyjne opracowanie strategii produktu – jedynie połączenie odpowiedzialności i znajomości rynku z doświadczeniem i kreatywnością projektantów zaowocować może stworzeniem efektywnego narzędzia budowania wizualnej tożsamości marki, jakim jest opakowanie. Po kroku, który OSM Łowicz poczyniło w 2017 roku nadszedł czas na kolejny etap w naszej strategii rozwoju – wzmocnienie brandu Łowicz – dodaje Andrzej Chomyszczak.

czytaj więcej »

© jeronimo martins

Jeronimo Martins Polska: Zmieniamy skład produktów, poprawiamy wartość odżywczą produktów

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-01-06 13:30:12

– Analizując nasze dane sprzedażowe, możemy powiedzieć z całą pewnością, że Polacy są otwarci na trendy – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Marcin Domański, Dyrektor Handlowy odpowiedzialny za rozwój marek własnych w sieci Biedronka. – To na pewno efekt tego, że nasi rodacy coraz więcej podróżują i poznają nowe smaki. Ponadto to również efekt globalnych zmian w stylu życia, które znajdują swoje odbicie również w tym, czego duża część klientów szuka później na półkach sklepowych.

– Sukcesywnie wprowadzamy do naszej oferty nowe produkty i smaki. Widzimy, że nasi klienci to doceniają. Staramy się, aby nasza oferta była różnorodna tak, aby każdy klient mógł znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Coraz silniejszym trendem, który bezpośrednio dotyczy składu produktów jest tzw. clean label. Dla części klientów to jest często najważniejszy wyznacznik jakości produktu. Dobrym przykładem jest nasza linia Fruvita Pure. To w zasadzie gotowe danie nabiałowe świetne np. na szybkie śniadanie. W jego składzie 60% produktu to jogurt naturalny, który zawiera tylko mleko oraz żywe kultury bakterii, bez dodatku mleka w proszku. Dalej owoce stanowią 38% składu – bez żadnych aromatów, barwników lub substancji zagęszczających. Całości dopełniają zmielone płatki zbóż – podkreśla nasz rozmówca.

czytaj więcej »

© hochland polska

Hochland Polska: Profil segmentacyjny to klucz do sukcesu rynkowego

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2019-12-27 11:59:29

– Siłą naszych działań jest ich różnorodność, dopasowanie do grup docelowych, w wyniku czego osiągamy efekt synergii – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska. – O efektywności naszej komunikacji świadczą bardzo dobre wyniki sprzedażowe. Wdrożenie wyraźnego profilu segmentacyjnego, łatwo odczytywanego przez klientów z grupy docelowej, jest kluczem do sukcesu, to optymalny kierunek działań na przyszłość w polskim mleczarstwie. Umiejętne analizowanie opinii detalistów pozwala jednocześnie definiować preferencje zakupowe Polaków i trendy rynkowe w FMCG. To właśnie detaliści najczęściej wskazują najlepiej sprzedające się w ich sklepach produkty.

czytaj więcej »

Apel do mleczarni Krasnystaw (OSM) o zmianę opakowań

Źródło: nowytydzien.pl   Dodano: 2019-12-20 11:17:57

Jak podaje portal nowytydzien.pl w materiale pt: „Skazani na plastik” jeden z radnych powiatu, Leszek Janeczek zaapelował do mleczarni Krasnystaw (OSM), by wprowadziła do oferty mleko w szklanych butelkach, co mogłoby zdynamizować działania proekologiczne na terenie powiatu. Radny podkreślił, że tylko 15 tys. mieszkańców miasta spożywa produkty mleczarskie z 300 tys. plastikowych butelek rocznie. Mleczarnia odniosła się do apelu w piśmie Mirosława Fideckiego, Wiceprezesa mleczarni Krasnystaw (OSM). Dalej przytaczamy tę odpowiedź za portalem nowytydzien.pl

czytaj więcej »

Wykup udziałowców kończy spór w POLOmarket

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2019-12-20 10:59:00

Po wielu latach sporów korporacyjnych wspólnicy POLOmarket doszli do porozumienia, na mocy którego podpisano umowę odkupu przez Spółkę udziałów od 40% udziałowców, na warunkach wskazanych w umowie spółki. Porozumienie kończy definitywnie wszystkie wewnętrzne spory prawne w POLOmarket.  

Tym samym w spółce POLOmarket pozostają wyłącznie współzałożyciele nadal prowadzący i aktywnie rozwijający supermarkety pod logo POLOmarket z wspólnym celem i wizją rozwoju. Nowy stan prawny w istotnej mierze zmieni sposób funkcjonowania spółki oraz całej Grupy POLOmarket, a przede wszystkim umożliwi nowe perspektywy rozwoju.

czytaj więcej »

© hochland polska

Dom z widokiem na Giewont ma już właściciela! Finał Wielkiej Loterii Almette

Źródło: Hochland Polska   Dodano: 2019-12-19 16:22:15

Nagrodę główną w loterii Almette wygrała Pani Zofia z miejscowości Kisielany-Żmichy k. Siedlec. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, laureatka odebrała klucze do całorocznego, w pełni wyposażonego drewnianego domu w górach, z pięknym widokiem na Giewont i całą panoramę Tatr.

Jednorodzinny dom, którego właścicielką została Pani Zofia, znajduje się w Zębie – najwyżej położonej miejscowości w Polsce, w samym sercu Tatr, w sąsiedztwie Gubałówki, Kościeliska i Krupówek. Oprócz wyjątkowego domku do wygrania były również nagrody pieniężne: 7 x dziennie po 1000 zł przez 2 miesiące trwania loterii. Znana już od czterech lat formuła cieszy się coraz większą popularnością wśród fanów serków Almette, a w 2019 r. pobity został kolejny rekord zgłoszeń.

czytaj więcej »

© frąckowiak (zpsih)

Frąckowiak (ZPSiH): Coraz więcej produktów funkcjonalnych

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2019-12-19 16:13:04

– Na półkach polskich sklepów pojawia się coraz więcej produktów funkcjonalnych, czyli takich, które oprócz podstawowej funkcji zaspokojenia głodu, w udowodniony naukowo sposób spełniają też inne, na przykład przyczyniają się do zapobiegania konkretnym chorobom – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Grzegorz Marciniak Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w firmie Frąckowiak (ZPSiH). – To wyjątkowe produkty szyte na miarę oczekiwań świadomych konsumentów naszych czasów, gdyż przy okazji zwykłego, codziennego odżywiania, bez konieczności pamiętania o uciążliwym suplementowaniu, np. tabletkami, konsument jest w stanie dostarczyć do organizmu brakujących mu niezbędnych minerałów, witamin i składników odżywczych.

czytaj więcej »

© grupa polmlek

Grupa Polmlek: Produkty dedykowane cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2019-12-06 22:29:51

– W portfolio Polmleku na szczególną uwagę zasługują skierowane do najmłodszych konsumentów plasterki sera żółtego w kształtach zwierzątek – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Joanna Kołodyńska, Dyrektor Marketingu w firmie Grupa Polmlek. Pod marką Fiko i przyjaciele mamy coraz więcej zabawnych form, dostępnych w kolorowym opakowaniu z sympatycznym, zielonym smokiem. Po ten produkt chętnie sięgają mamy, którym zależy na urozmaiconej diecie oraz estetyce posiłków, które chcą wpoić swoim dzieciom zasady zdrowego żywienia a jednocześnie szukają sposobów na atrakcyjne podanie.

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o © 2008-2020
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij