Branża Mleczarska 100 Firm

Aktualności: kraj (wszystkich: 2558, strona 141 z 171)

Parmalat planuje rozszerzyć ofertę produktów dla dzieci

Źródło: getfoodnews.com   Dodano: 2010-03-03 15:43:36

Włoska grupa mleczarska, Parmalat, zdradziła plany rozszerzenia swojej oferty żywnościowej dla dzieci. Prezes Enrico Bondi stwierdził, że takie rozwiązanie pozwoli grupie na wzrost po okresie, w którym zyski przyniósł wzrost cen mleka. Parmalat dopiero raczkuje w branży baby-food – na niektórych rynkach sprzedaje mleko dla niemowląt. Rzecznik Parmalat twierdzi, że firma szuka wzrostu poprzez wprowadzenie nowych produktów w tej kategorii lub przejęcia.

czytaj więcej »

Zysk netto właściciela Biedronki w czwartym kwartale o 48% w górę

Źródło: Jerónimo Martins Group   Dodano: 2010-03-03 15:40:57

Jerónimo Martins Group, właściciel sieci Biedronka, podała wyniki finansowe za 2009 r. W ostatnim kwartale roku zysk netto J. Martins wzrósł o 47,5%, jest to ogromny skok w porównaniu do analogicznego okresu roku 2008, kiedy to zysk wzrósł o 22,8%. Zysk netto grupy za cały rok 2009 wskazał na wzrost o 22,8%. W Polsce, Biedronka zanotowała 37,4% wzrost zysku EBITDA, w PLN (+12% w EUR). Biedronka w 2009 r. zwiększyła również sprzedaż o 29% w PLN (5,8% w EUR).

czytaj więcej »

Francja: Dojdzie do fuzji Sodiaal i Entremont

Źródło: topagrar.com   Dodano: 2010-03-03 14:31:43

Według najnowszych informacji, nic już nie stoi na przeszkodzie fuzji francuskich producentów Entremont i Sodiaal. Doszło do porozumienia Alberta Frère, posiadacza większości akcji Entremont i Grupą Sodiaal. W ten sposób powstanie czwarty co do wielkości gigant mleczarski, po Danone, Lactalis i Bongrain, z produkcją ok. 5 mld kg mleka i 4,7 mld euro obrotu. Entremont jest obecny w sektorze serów i jest zorganizowany na wpół spółdzielczo na pół prywatnie. Jego produkty wiodące to ser Comté i Emmentaler.

czytaj więcej »

Bomi przejmie Centrum Dystrybucja

Źródło: bankier.pl   Dodano: 2010-03-03 12:37:49

Spółka handlowa Bomi podpisała przedwstępną umowę nabycia 100% udziałów w spółce Centrum Dystrybucja z Łodzi, będącej liderem dystrybucji artykułów spożywczych w województwie łódzkim, poinformowała Bomi we wtorek.
Centrum Dystrybucja idealnie pasuje do struktury organizacyjnej Grupy Bomi. Poprzez tę akwizycję budowana będzie silna platforma logistyczna do rozwoju sieci franchisingowych na terenie centralnej Polski - powiedział prezes Bomi Andrzej Wojciechowicz, cytowany w komunikacie.
Dodał, że jest to kolejny etap realizacji długoterminowej strategii Grupy Kapitałowej Bomi, której celem jest stworzenie podmiotu będącego liderem na polskim rynku handlu FMCG.

czytaj więcej »

Czwarty kwartał w grupie Bel

Źródło: www.groupe-bel.com   Dodano: 2010-03-02 16:46:52

Francuska Grupa Bel, właściciel marek takich jak Babybel, Kiri czy Boursin podała wyniki za czwarty kwartał 2009 r. Skonsolidowane wyniki sprzedaży za rok 2009 wyniosły 2, 221 mld. euro. Jest to rezultat stabilny i wskazuje na 0,2% wzrost w porównaniu do roku 2008. W czwartym kwartale 2009 r. skonsolidowana sprzedaż uplasowała się na identycznym poziomie, co w analogicznym okresie w roku 2008 i wyniosła 582 mln. euro.

czytaj więcej »

FrieslandCampina zainteresowana Ebro Pulevą

Źródło: europapress.es   Dodano: 2010-03-02 13:28:21

Holenderska grupa FrieslandCampina zainteresowała się przejęciem działu produktów mleczarskich od hiszpańskiej korporacji żywnościowej Ebro Puleva. FrieslandCampina przestudiowała dokumentację dotyczącą transakcji, jednak nie zdradziła, czy przedstawi ofertę kupna. Ofertę złożyła zaś już hiszpańska Corporacion Alimentaria Peñasanta (Capsa), właściciel marki Central Lechera Asturiana, w oparciu o pożyczki z siedmiu banków i kas oszczędnościowych, które są gotowe sfinansować operację. Pomiędzy oferentami może znaleźć się również grupa Leche Pascual w porozumieniu z francuską firmą PAI Partners, właścicielem 50% Yoplait oraz posiadaczem udziałów w Grupie Lactalis.

czytaj więcej »

Ebro Puleva zwiększyła zysk netto o 35%

Źródło: Ebro Puleva   Dodano: 2010-03-02 09:21:15

Grupa Ebro Puleva podała wyniki finansowe za rok 2009. Zysk netto wyniósł 176,5 mln. euro, co oznacza 35% wzrost w stosunku do roku 2008. Jeżeli chodzi o sektor produktów mlecznych, to osiągnął on zysk EBITDA wysokości 67 mln. euro, o 33,8% więcej niż rok wcześniej, a obrót w tym sektorze wyniósł 444 mln. euro. Stało się tak dzięki wprowadzaniu wielu nowości oraz podwojeniu wolumenu produktów dla dzieci.

czytaj więcej »

Dochód netto Mercator spada o połowę

Źródło: Flex News   Dodano: 2010-03-01 15:23:28

Mercator, największy słoweński detalista, poinformował, że zysk netto grupy spadł w 2009 r. o 48,2 % do 21,1 mln euro. Według danych, sprzedaż spadła o 2,4% w euro głównie z powodu zmian kursów walut. Tegoroczny zysk netto grupy szacowany jest na 21,9 mln euro. Przewidywania na 2010 rok oparte są na twierdzeniu, że kursy walut nie zmienią się w sposób istotny. Mercator planuje także zwiększyć liczbę zatrudnionych do z 21 404 do 22 176 do końca 2010 r.

czytaj więcej »

Państwa unijne ostrożnie popierają kontrakty na produkty mleczne

Dodano: 2010-03-01 11:30:56

Eksperci państw członkowskich z Grupy Wysokiego Szczebla (GWS) wyrazili zasadniczo, pod pewnymi warunkami, poparcie dla planów utworzenia rynku kontraktów terminowych na produkty mleczarskie. System kontraktów terminowych miałby mianowicie pozostać inicjatywą prywatną, przyczyniającą się do stabilizowania rynku przed nadmiernymi wahaniami notowań, oraz nie byłby uzupełniony przez dodatkowe, zbyt kosztowne dla budżetu mechanizmy określane mianem siatki bezpieczeństwa. Oznacza to brak jakichkolwiek gwarancji cenowych, w tym np. dla producentów mleka. Rynek futures nie stałby się kolejnym instrumentem unijnej regulacji sektora mleka. Rola władz miałaby polegać na szkoleniu, nadzorze i regulowaniu rynku kontraktów terminowych, na poddaniu go ścisłej kontroli publicznej – naciskał francuski minister rolnictwa Le Maire.

czytaj więcej »

Austria: Siódma ofiara bakterii Listeria znalezionej w serach Prolactal ?

Źródło: foodqualitynews.com   Dodano: 2010-03-01 11:00:40

Już siódmą śmierć łączy się z produkowanym przez Prolactal serem, w którym znaleziono bakterie z grupy Listeria. Austriacka agencja ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności AGES poinformowała, że istnieje zależność między śmiercią 57- letniego Austriaka a zakażonym serem. W zeszłym roku w wyniku spożycia zakażonego sera zmarło sześć osób, czterech Austriaków i dwóch Niemców, wszyscy w wieku powyżej 50 lat. Prolactal potwierdził, że w zeszłym tygodniu zatrzymał produkcję w Hartbergu w Styrii. Badania dotyczące związku pomiędzy bakterią listeria monocytogenes, którą znaleziono w serze, a przypadkami zachorowań nadal trwają. Ustalono, że spośród 12 osób hospitalizowanych od początku roku w wyniku listeriozy, u dziewięciu znaleziono ten sam szczep bakterii, który był w serze firmy Prolactal.

czytaj więcej »

Wielka Brytania: Sainsbury’s zaczyna sprzedawać mleko w torebkach

Źródło: FoodIngredients First   Dodano: 2010-03-01 09:10:00

Brytyjski detalista Sainsbury’s wprowadza do swoich sklepów mleko w torebkach. Mleko w torebce jest o co najmniej sześć pensów tańsze od tego w kartoniku. Rzecznik Sainsbury’s, Emma Metcalf King, powiedziała: będzie to największa zmiana w narodowych zwyczajach konsumentów od co najmniej ostatniej dekady. Znajome pobrzękiwanie szklanej butelki mleka stanie się przeszłością”.
Nowe, super mocne, torebki pojawią się w sklepach Sainsbury’s w tym tygodniu. Będzie je można oddawać do recyklingu. Torebki są zaprojektowane tak, żeby łatwo pasowały do dzbanków wielokrotnego użytku. Miliony takich dzbanków zostaną rozdane w kwietniu. Sieć szacuje, że dzięki torebkom uda się zaoszczędzić 1400 ton opakowań. Mleko w plastikowych butelkach nie zniknie jednak ze sklepowych półek. Konsumenci będą mogli wybrać między tradycyjną formą opakowań a tańszymi i bardziej ekologicznymi torebkami.

czytaj więcej »

Rosja wpompuje w br. 4 miliardy euro w branżę mięsną i mleczarską

Źródło: FAMMU/FAPA   Dodano: 2010-03-01 08:04:00

Władze rosyjskie zamierzają w 2010 roku wpompować w swe priorytetowe sektory mleka i mięsa (oraz drobiu) prawie 165 mld rubli (około 4 mld euro). Tyle kosztować ma ogółem 220 projektów zmierzających do zwiększenia własnej produkcji i w efekcie – ograniczenia przywozu. Ministerstwo rolnictwa zakłada, że do 2012 roku produkcja mleka wzrośnie niemal o 1/3, a import spadnie o 16%. Aby tak się stało, trzeba rozbudowywać stado krów mlecznych i zwiększać liczbę gospodarstw rodzinnych. Rząd zamierza też wspierać krajową branżę mleczarską ukierunkowanymi działaniami interwencyjnymi oraz poprzez politykę celną.

czytaj więcej »

Jogurt trendem spożywczym dekady w Stanach Zjednoczonych

Źródło: FAMMU/FAPA   Dodano: 2010-02-26 16:43:32

Eksperci amerykańskiej firmy badań rynkowych NPD Group określili jogurt trendem spożywczym dekady dzięki takim cechom jak wygoda i zindywidualizowanie oraz powszechne opinie o pozytywnym wpływie jego spożycia na zdrowie. Mimo szybkiego rozwoju ten segment ma wciąż przed sobą znakomite pespektywy. Dotyczy to zwłaszcza takich podkategorii jak jogurty bez dodatków smakowych.

czytaj więcej »

Wielka Brytania: ASDA przez dwa lata zmniejszyła ślad węglowy o 7%

Dodano: 2010-02-26 16:42:08

Brytyjska sieć sklepów ASDA oznajmiła, że od 2007 r. udało jej się zmniejszyć ślad węglowy o 7%. Pomimo faktu, że sieć otworzyła 36 nowych sklepów, udało jej się przez dwa lata wyeliminować 80 tys. ton ekwiwalentu tlenku węgla (tCO2) ze swoich operacji. Informacja o redukcji śladu węglowego została podana dokładnie tego samego dnia, w którym sieć Walmart poinformowała o planach wyeliminowania kolejnych 20 mln. ton metrycznych gazu cieplarnianego (GHG) z globalnego łańcucha dostaw do końca 2015 r. Tak dużą redukcję GHG można porównać ze zniknięciem 3,8 mln. samochodów z dróg na okres roku.

czytaj więcej »

Sprzedaż Land O’Lakes spadła o 14% w 2009

Źródło: landolakesinc.com   Dodano: 2010-02-25 15:00:40

Sprzedaż Land O’Lakes wyniosła 10,4 mld dolarów, o 14% mniej niż rok wcześniej., kiedy to firma zarobiła 12 mld USD. Przyczyną takiego spadku były niższe ceny towarów oraz wpływ recesji gospodarczej na decyzje nabywcze konsumentów. Rekordowo wysoki okazał się zysk netto, który wyniósł 209 mln dolarów, o 31% więcej niż w 2008 r.
Prezes Land O’Lakes, Chris Policinski, ocenił wyniki firmy, a zwłaszcza wysoki zysk netto, jako solidne. Jego zdaniem spółka potrafiła odpowiedzieć na potrzeby zmieniającego się rynku, a do wspaniałych rezultatów przyczyniły się siła marek, agresywny i ukierunkowany marketing.

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o. © 2008-2021
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel.: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij