1. Aktualności
  2. Polska

Hochland Polska: Półka serów dla osób starszych może być bardzo podobna do półki tradycyjnej

Źródło: Forum Mleczarskie Handel
Autor: Janusz Górski
© hochland polska

– W ofercie firmy Hochland jest mnóstwo produktów, które wzbudzają zainteresowanie osób starszych – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska. – Sery kremowe topione są szczególnie cenione za swój smak, Almette to marka, która nie ma sobie równych, Hochland Kanapkowy także bardzo szybko dołączył do grona liderów w swojej kategorii. Ostatnio pojawiło się sporo nowości. Hochland Kanapkowy o niezwykle wyrazistym smaku teraz w wersji Mini. Podzielony na 4 porcje jest gotowy, aby wyskoczyć z nim na spacer.

– Kanapkowy serek z charakterem w formacie Mini to odpowiedź Hochland Polska na potrzeby współczesnych konsumentów, także tych starszych, wymagających i ceniących praktyczne rozwiązania. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie potrzebują otwierać większego opakowania na raz. Półka serów dla osób starszych może być bardzo podobna do półki tradycyjnej, a to głównie ze względu na wiele wartości odżywczych kryjących się w serach – podkreśla Jacek Wyrzykiewicz.

– W żółtych i pleśniowych serach znajdują się fosfor, siarka i aminokwasy niezbędne do rekonstrukcji chrząstek stawowych. Dwa kawałki sera (około 60 g) zaspokajają 40% dziennego zapotrzebowania organizmu na te substancje. Sery pleśniowe są bogactwem proliny, aminokwasu niezbędnego do budowy włókien kolagenowych, będących rusztowaniem dla skóry. Jedzenie ich może zapobiec wiotczeniu skóry na twarzy, ramionach czy udach. Jest to także zasługą kwasu linolenowego, obecnego w serach. Są one ponadto bogatym źródłem witaminy A, utrzymującej właściwe nawilżanie skóry. Kawałek sera powoduje przypływ energii i dobre samopoczucie. Jest to zasługą kwasu glutaminowego i witaminy B12, które uczestniczą w produkcji neuroprzekaźników, dających uczucie odprężenia. Dzięki witaminie B12 jesteśmy też odporniejsi na stresy, wydajniej pracują nasze szare komórki poprawiając pamięć i koncentrację. Zwiększa się też wytwarzanie krwinek czerwonych, co zapobiega anemii – podsumowuje Jacek Wyrzykiewicz.