Branża Mleczarska 100 Firm

Nasze mediaCzasopisma branżowe

Forum Mleczarskie Handel (od 2003 roku)

Forum Mleczarskie Handel Jest dwumiesięcznikiem kierowanym do:
 • wyselekcjonowanej grupy pracowników hiper-, supermarketów, dyskontów, sieci cash & carry, hurtowni nabiałowych: kupców, kierowników działów nabiał – tłuszcze żółte itd.)
 • firm branży mleczarskiej: prezesów, wiceprezesów, kierowników handlu i marketingu, brand managerów, key account managerów, kierowników ds. logistyki)
 • firm reprezentujących sektor dostawców usług dla handlu i branży mleczarskiej (logistyka, transport, higiena, maszyny, urządzenia, dodatki do artykułów mleczarskich): dyrektorów, kierowników marketingu i sprzedaży organizacji branżowych

Dystrybucja Forum Mleczarskiego Handel jest bezpłatna. Działamy w oparciu o własną, stale aktualizowaną bazę wysyłkową. Kolportaż w formie imiennej wysyłki pocztą.

Nakład: 5 000 szt. (od 2021)

Zamów w naszym sklepie »

Forum Mleczarskie Biznes (od 2008 roku)

Forum Mleczarskie Biznes

Jest kwartalnikiem branżowym kierowanym do branży mleczarskiej poświęconym sprawom przemysłu mleczarskiego.

  Czytelnicy Forum Mleczarskiego Biznes:
 • Prezesi
 • Zastępcy Prezesa
 • Dyrektorzy Marketingu
 • Brand Managerowie
 • Dyrektorzy Handlu i Logistyki
 • Dyrektorzy Produkcji
 • Dyrektorzy Zakładów
 • Dyrektorzy Finansowi/Główni Księgowi w zakładach mleczarskich.
  Gdzie docieramy:
 • mleczarnie: spółdzielnie, zakłady prywatne, importerzy
 • zakłady świadczące usługi dla mleczarstwa

Dystrybucja Forum Mleczarskiego Biznes jest bezpłatna. Działamy w oparciu o własną, stale aktualizowaną bazę wysyłkową. Kolportaż w formie imiennej wysyłki pocztą.

Nakład: 2 000 szt.

Zamów w naszym sklepie »

Forum Mleczarskie Praktyka (2010-2013)

Forum Mleczarskie Praktyka

Forum Mleczarskie Praktyka to specjalistyczny magazyn kierowany do personelu stoisk wagowych z serami w sieciach handlowych i delikatesach. To fachowe czasopismo stawiało sobie za cel edukację osób sprzedających i polecających sery konsumentom. Magazyn koncentrował się na zagadnieniach sztuki sprzedaży serów, przygotowaniu i aranżacji stoiska, sposobów obchodzenia się z produktami, higienizacji miejsca pracy. Przedstawiał szczegółową charakterystykę serów z różnych stron świata, porady oraz komentarze fachowców.

Wydawany był dwa razy w roku. Dystrybucja Forum Mleczarskiego Praktyka była bezpłatna.

Nakład: 2000 egzemplarzyPublikacje

Branża Mleczarska. Polska 2020 (2020)

Branża Mleczarska Polska 2020

Wyjątkowy w swojej skali projekt przedstawia ponad 100 przetwórców mleka, dalej importerów, wybrane firmy handlowe i organizacje branżowe działające w Polsce (łącznie ponad 120 podmiotów). Sylwetki opisanych przedsiębiorstw zawierają wiele niepublikowanych dotąd i nieznanych szerszemu gronu informacji. Na tle statystyk światowych i europejskich publikacja szczegółowo opisuje sytuację na krajowym rynku mleczarskim, zarówno w kontekście: wielkości produkcji, dostaw na rynek, sprzedaży detalicznej, udziałów rynkowych poszczególnych dostawców, skali penetracji rynku przez marki własne oraz roli innowacji produktowych. Publikacja jest przeznaczona głównie dla środowiska mleczarskiego oraz firm działających w otoczeniu branży mleczarskiej.

Zamów w naszym sklepie »

Forum Mleczarskie Podręcznik (2019)

FM Podręcznik

Projekt przedstawia 105 gatunków serów z 18 krajów Europy wraz z szeregiem charakterystyk dotyczących pochodzenia, smaku, aromatu, dojrzewania, ochrony unijnej, przeznaczenia kulinarnego, w tym łączenia z winami wraz z listą dostawców i producentów. Publikacja jest przeznaczona głównie dla Szefów Kuchni i kucharzy. Projekt jest także źródłem wiedzy dla kupców i pracowników sieci handlowych.

Katalog Nabiał (2005-2013)

Forum Mleczarskie Katalog

Był rocznikiem branżowym, kierowanym do:

 • kupców w hiper-, supermarketach, dyskontach, sieciach cash & carry, hurtowniach nabiałowych
 • do działów handlu i marketingu w zakładach branży mleczarskiej

Dystrybucja Forum Mleczarskiego Katalog była bezpłatna. Działaliśmy w oparciu o własną, stale aktualizowaną bazę wysyłkową. Kolportaż w formie imiennej wysyłki pocztą.

Nakład: 3 500 szt.

Forum Mleczarskie Informator (2013)

Forum Mleczarskie Informator

Jest rocznikiem skierowanym do specjalistów w mleczarniach, odpowiedzialnych za opiniowanie i zatwierdzanie zakupów opakowań, maszyn, urządzeń, dodatków do żywności, usług higienizacyjnych, recyklingowych, logistycznych, finansowych i innych.

Dystrybucja Forum Mleczarskiego Informator jest bezpłatna. Działamy w oparciu o własną, stale aktualizowaną bazę wysyłkową. Kolportaż w formie imiennej wysyłki pocztą.

Nakład: 2 000 szt.

Forum Mleczarskie Kto jest Kim 2011
Top menadżerowie w polskim mleczarstwie

Kto jest Kim

Format A5, liczba stron: 48.

Publikacja przedstawia sylwetki Prezesów i Dyrektorów Generalnych oraz Dyrektorów/Kierowników Handlowych, Dyrektorów/Kierowników Marketingu, Logistyki, Produkcji, Finansów w spółdzielniach mleczarskich, zakładach prywatnych i firmach importujących nabiał. Publikacja prezentuje również wybrane osoby z grupy dostawców usług.

To pierwsza publikacja, która w wyczerpujący sposób zestawia w jednym miejscu osoby tworzące branżę mleczarską w Polsce wraz z kontaktami i danymi teleadresowymi podmiotów.Plakaty

Mapa Mleczarstwo w Polsce (2012-2013)

Mapa Mleczarstwo w Polsce

Prezentuje lokalizację zakładów mleczarskich, ich central oraz centrów dystrybucyjnych. Przeznaczona jest dla kupców w sieciach handlowych, logistyków oraz zarządów firm mleczarskich.

Nakład: 2000 egz.

Mlekoposter 2015 (2015)

Mlekoposter

Fachowy plakat opublikowany w grudniu 2014 roku. Prezentuje poszczególne etapy i metody produkcji wszystkich asortymentów mleczarskich od chwili pozyskania surowca. Plakat wyprodukowany w dwóch wersjach przeznaczony w zależności od wariantu dla zakładów mleczarskich albo dla handlowców specjalizujących się w obrocie nabiałem.

Nakład: 1050 lub 1120 egz.

Zamów w naszym sklepie »

Mlekoposter 2016 (2016)

Mlekoposter

Fachowy plakat przedstawiający dane nt. produkcji mleczarskiej i największych przedsiębiorstw mleczarskich w Polsce, Niemczech, Francji, Europe i na świecie (logo, przychody ze sprzedaży, lokalizacja).

Zamów w naszym sklepie »On-line

Serwis forummleczarskie.pl (od 2008 roku)

Forum Mleczarskie

Prezentuje najnowsze wiadomości ze świata i z Polski, a także relacje z wydarzeń, komunikaty prasowe, raporty/artykuły , filmy branżowe i reklamowe, kalendarium oraz dane o firmach mleczarskich i ludziach branży. Zawiera raporty publikowane na łamach publikacji drukowanych.

Nasz portal forummmleczarskie.pl jest najpopularniejszym źródłem informacji on-line dla handlu nabiałem oraz branży mleczarskiej w Polsce. Do marca 2016 roku opublikowaliśmy około: 2 600 newsów, 600 raportów i artykułów, 100 wywiadów, 1 200 notatek prasowych oraz 200 filmów. W ten sposób serwis forummleczarskie.pl jest od 2008 roku głównym, polskojęzycznym źródłem archiwalnych doniesień dla osób poszukujących elektronicznych informacji o rozwoju mleczarstwa.

W kwietniu 2016 roku firma Alexa Internet Inc. (globalny dostawca informacji o ruchu w internecie) podała, że w rankingu globalnym serwis forummleczarskie.pl znajduje się na miejscu o numerze 857 864. W rankingu ogólnopolskim znaleźliśmy się na miejscu o numerze 12 893. To najlepszy wynik dla wszystkich stron w Polsce poświęconych w całości mleczarstwu.

Odwiedziny i użytkownicy - statystyki (źródło: Google Analytics 15.04.2016)

Newsletter (od 2010)

Newsletter Forum Mleczarskie

Tygodniowy skrót najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata mleczarskiego. Przedstawia nowe produkty, aktualności z branży mleczarskiej i handlu nabiałem, relacje z wydarzeń, raporty i filmy reklamowe.

Aplikacja (od 2014)

Aplikacja mobilna

Aplikacja na urządzenia mobilne skupia newsy i komunikaty prasowe. Dostępna na urządzenia z Androidem i iOS.Konkursy

Lider Forum (od 2005)

Lider Forum

Jego celem jest wyłonienie najciekawszych, zdaniem handlowców, produktów mleczarskich i tłuszczów żółtych – dostępnych na polskim rynku.

Ideą Konkursu jest zaangażowanie sektora handlu FMCG w kształtowanie trendów rynkowych. To handlowcy wiedzą najlepiej, jakie produkty zyskują uznanie w oczach konsumentów i po jakie najchętniej sięgają klienci odwiedzający sklepy i hurtownie.

Top Sprzedawca

Top Sprzedawca

Konkurs istnieje od 2010 roku.

Ma on za zadanie wyłowić i nagrodzić najlepsze zespoły pracujące na serowych stoiskach tradycyjnych. Poprzez konkurs pragniemy motywować pracowników działów tradycyjnych do rozwijania swojej wiedzy i umiejętności oraz budowania satysfakcji z wykonywanej pracy.

Podstawą konkursu są ankiety dołączone do Forum Mleczarskie Praktyka. Zawierają one pytania dotyczące: wiedzy o serach, umiejętności sprzedaży, krojenia serów, zasad aranżacji stoisk, znajomości akcesoriów itp. Prawo do nadsyłania odpowiedzi mają wyłącznie pracownicy reprezentujący stoiska tradycyjne z serami w sieciach handlowych oraz sklepach delikatesowych.

Top Kupiec (2011-2012)

Top Kupiec

Jego celem było wskazanie i uhonorowanie tych osób, które w sposób profesjonalny wykonywały zawód Kupca. W konkursie głosują wyłącznie Dyrektorzy Handlowi i Key-Accounci z firm wytwarzających artykuły mleczarskie i tłuszcze żółte.

Głosujący proszeni byli o podanie imienia i nazwiska kupca oraz ocenę jego profesjonalizmu na podstawie następujących kryteriów: znajomość branży i asortymentu, znajomość potrzeb klienta, otwartość na nowości, otwartość na rozmowy / elastyczność, komunikatywność i rzeczowość, słowność i konsekwencja, kultura osobista, umiejętność negocjowania.

Fachowy Dostawca Usług

Fachowy Dostawca Usług

Konkurs dla pracowników mleczarni (kierowników produkcji, kierowników technicznych, głównych technologów, kierowników laboratoriów oraz zarządów mleczarni), którzy wybierają najlepsze rozwiązania z zakresu wyposażenia, opakowań, dodatków do żywności, rozwiązań higienizacyjnych i logistyczne.


copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o. © 2008-2021
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel.: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij