100 wydanie Forum Mleczarskie Handel
Aktualności kraj Aktualności świat Komunikaty prasowe
Raporty Wywiady Galerie
więcej...
Kampanie Firmy Produkty
Podręcznik serowy ABC Nabiału Kontakt

21-22 września 2019, Festiwal Serów i Twarogów

Olsztyńskie spotkanie producentów nabiału z konsumentami jest doskonałą próbą zainteresowania i promocji wytwarzanych w kraju serów i twarogów.

Ocena produktów prezentowanych na Festiwalu Serów i Twarogów w Olsztynie w dniach 21-22 września 2019 r.


W ocenie ekspertów przeprowadzonej na podstawie znajomości rynku oraz portfolio zamieszczonych na stronach internetowych poszczególnych wystawców:
Wyróżnienie w kategorii Hit Twarogowy otrzymują:

  1. Grupa Polmlek, za serki puszyste Capresi
  2. Hochland Polska, za Kanapkowy – kremowy serek twarogowy
  3. KeSeM, za ser twarogowy tłusty i półtłusty – klinek folia
  4. Garwolin (OSM), za Serek Kanapkowy Naturalny
  5. Piątnica (OSM), za serek wiejski lekki, wysokobiałkowy
  6. Wart-Milk (OSM), za sery twarogowe Paczka Od Krowy
  7. Bieluch (SM), za Twaróg Bieluch – chudy, półtłusty i tłusty
  8. Strzałkowo (SMU), za zestaw twarogów wiejskich oraz twarogów ze Strzałkowa.

Wyróżnienie w kategorii Hit Serowy otrzymały:

  1. Agro-Danmis Gramowscy, za Ser Kozi Twardy
  2. Grupa Polmlek, za produkt marki Fiko i Przyjaciele – Ser Gouda
  3. Hochland Polska, za ser w grubych plastrach Burger & Toast
  4. Lazur (SZGPR), za ser Lazur Skalmierzycki
  5. Krasnystaw (OSM), za ser Hetmański plastry
  6. Łowicz (OSM), za ser Księżak, ser typu szwajcarskiego
  7. Piaski (OSM), za ser Gouda Piasecka
  8. Sierpc (OSM), za markę serów typu holenderskiego Kasztelan
  9. Skierniewice (OSM), za ser Skieras w formie kręgu i batonu
  10. Włoszczowa (OSM), za ser Edam Włoszczowski
  11. Grupa Mlekovita, za markę serów długodojrzewających Diamenty Konesera: Księżan Old, Cheddar Old oraz Mazdamer Old
  12. Olecko (OSM), za ser Olecki długodojrzewający
  13. Gospodarstwo Rolne nad Arem w Kierźlinach, za ser podpuszczkowy z mleka koziego.

W wyniku oceny i głosowania konsumentów nagrodą publiczności Twarogowy Król zostały wyróżnione:

  1. Agro-Danmis Gramowscy, za serek kozi naturalny termizowany oraz kozi serek twarogowy
  2. Hochland Polska, za serki twarogowe Almette
  3. KeSeM, za tłusty twaróg klinek z Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej
  4. Garwolin (OSM), za Twaróg garwoliński tłusty i półtłusty
  5. Krasnystaw (OSM), za linię serków deserowych Seruś
  6. Łowicz (OSM), za serek łowicki homogenizowany
  7. Piątnica (OSM), za Twój Smak Puszysty
  8. Wart-Milk (OSM), za serki kanapkowe
  9. Bieluch (SM), za serki Bieluch zawierające wszystkie białka mleka
  10. Grupa Mlekovita, za markę serów Favita
  11. Strzałkowo (SMU), za twarożek śmietankowy Pyszny ze Strzałkowa.

W wyniku oceny i głosowania konsumentów nagrodą publiczności Serowy Król zostały wyróżnione firmy:

  1. W kategorii serów typu holenderskiego: Grupa Polmlek, za ser Gouda marki Warmia, Piaski (OSM), za ser Gouda Piasecka, Olecko (OSM), za ser Gouda
  2. W kategorii serów kulinarnych: Hochland Polska, za markę serów Hochland „Na Gorąco!”
  3. W kategorii serów z przerostem pleśni: Lazur (SZGPR), za sery z przerostem pleśni Lazur: Błękitny, Srebrzysty, Turkusowy, Złocisty
  4. W kategorii dojrzewających serów plasterkowanych: Łowicz (OSM), za linię łowickie sery dojrzewające
  5. W kategorii serów typu szwajcarskiego: Sierpc (OSM), za markę ser Królewski
  6. W kategorii serów parzonych, wędzonych: Skierniewice (OSM), za ser Skieras
  7. W kategorii serów długodojrzewających: Włoszczowa (OSM), za ser Czarna Perła i Grupa Mlekovita, za markę serów długodojrzewających Diamenty Konesera: Księżan Old, Cheddar Old oraz Mazdamer Old.

Puchar Prezesa Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rew. Waldemara Brosia otrzymała mleczarnia Lazur (SZGPR), za stałą, wysoką jakość serów z przerostem szlachetnych pleśni.

Puchar Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego otrzymują: Łowicz (OSM) i Krasnystaw (OSM).

Puchar Prezydenta Olsztyna dr. Piotra Grzymowicza otrzymała firma Hochland Polska, za najwyższą jakość serków twarogowych, kremowych i serów dojrzewających.

Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina otrzymała Grupa Mlekovita – zakłady produkcyjne w Województwie Warmińsko-Mazurskim: Działdowie, Lubawie, Morągu i Suszu, za wysoką jakość produktów mleczarskich oraz Kozia Farma Złotna koło Morąga, za Twarożek Oberlandzki.


copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o © 2008-2020
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij